Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2318 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyeden Emekli- Almanyada Sigorta Payı

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    7 mesaja 11 teşekkür aldı
    Mrb arkadaslar,
    Benim hanimda bu seni 1.aydan bu yana SGK üzeri emekli maasi aliyor.suan 1610 lira.ben Krankenkasseye gidip emekli aylik bilgisi bildirisini vermek istedim,size her sene yolladigimiz yoklama bildirisi geldiginde oraya yazarsiniz dediler,ayrica 435 euroyu gecmiyorsa sorun yokmus.peki 1.aydan bu yana döviz kurunu nasil hesapliyolar.suan euro yüksek oldugu icin 330 euro bile yapmiyor.birde yukardaki arkadaslarin yazdigi gibi ayligin yarisini krankenkasseye ödiceksek,gecici olarak gider durdurum daha iyi.

2. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    526 mesaja 1,106 teşekkür aldı
    Alıntı macomen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaslar,
    Benim hanimda bu seni 1.aydan bu yana SGK üzeri emekli maasi aliyor.suan 1610 lira.ben Krankenkasseye gidip emekli aylik bilgisi bildirisini vermek istedim,size her sene yolladigimiz yoklama bildirisi geldiginde oraya yazarsiniz dediler,ayrica 435 euroyu gecmiyorsa sorun yokmus.peki 1.aydan bu yana döviz kurunu nasil hesapliyolar.suan euro yüksek oldugu icin 330 euro bile yapmiyor.birde yukardaki arkadaslarin yazdigi gibi ayligin yarisini krankenkasseye ödiceksek,gecici olarak gider durdurum daha iyi.
    Arkadasim esin sadece TR den emekliyse ve aldigi maas 2018 icin 435€ yu gecmiyorsa bir sorun yok. 435€ yu gectigi durumda eger senin üzerine aile sigortasindan faydalaniyorsa bu hakkini kaybeder. Alman sigorta kurumuna TR den alinan emekli maasindan sigorta primi ödeme durumu sadece her iki ülkeden emekli olanlar icin gecerlidir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)