bence internetten ortopedik yatak alma, yatak ve matratze'yi mutlaka görmek-denemek lazim.
eger yakininda bir "istikbal mobilya magazasi" varsa,istikbale ugramadan sakin yatak alma.
insan yaslandikca yattigi yatak dahada önemli oluyor, sabah kalkinca iyi bir yataktan dinc kalkiyorsun,yatak kötüyse yorgun kalkiyorsun.ben 51 yasindayim ve gecen sene yeni yatak almaya karar vermistik,eski yatagi ve matratzeyi Matratzen Concord'dan almistik,saticinin tavsiyesiyle iyi bir sey almistik,5-6 sene sonra matratze eskidi,hissediyorduk.
gecen sene cok yere baktik ve Mann mobilyadan bir yatak begendik,yatak ve matratze,tabiiki ortopedik özellikli,fiyatida 4bin civarindaydi.
sonra arkadas tavsiyesi ile Frankfurt-Offenbach'daki istikbale gittim, baza yatak ve sahane matratze aldim,Mann mobilya'dakinden cok daha iyi ve eve kurmada dahil 1800€ ödedim.
istikbal mobilya, yay sistemlerinde dünyada sayili bir marka.kendi icat ettikleri yay sistemleriyle,kanepe-koltuk-yatak üretiyorlar ve insan farki hissediyor,matratze'nin icinde yay var.Türkiyedeki evimede istikbal yataklarindan aldim,tabii ayni yatak Türkiyede bayagi ucuzdu.