Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2281 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyeden daire almak (Kredi ile)

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Alıntı misterno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pasakoy un nerede olduguna haritadan baktim benim arsam var Cumakoy de o da 3. yol uzerinde ve daha ileride Gebzeye bagli. Ornek olsun diye soyluyorum 10 yildir doviz cinsinden fiyati artmadi

Hemde 3. kopru yapildi ve yola 3-4 km otedeyiz

Emlakci buldum oradan ve sordum neden kopru yolu yapildigi halde bizim arsanin fiyati hala ayni dedim

Dediki sizin arsa cikislara uzak. Yolun dibinde olmasi yakin olmasi bir sey ifade etmiyor cikislara yakin olmasi lazim dedi

Neyse ben yalnizca ornek vermek istedim
    kardes, söylemis oldugun cok sacma!

1. Asagida Google haritasinda Pasaköy ile senin arsanin bulundugu yer olan Cumaköy´ün nerede olduklarini görüyoruz! Kirmizi daire Pasaköy! Cumaköy sehirlesmeden cok uzakta ve Istanbul´da bile degil!!!
    2. Pasaköy direk Sultanbeyli ile ic ice komsu oldugu icin ve Sultanbeylinin nüfusu son 10 yil icerisinde neredeyse 100.000 arttigindan dolayi sehirlesme ihtimali cok yüksek!

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    136
    11 mesaja 13 teşekkür aldı
    kardes bencede arsa isine bak .. cunku bende yaptim bu isleri, basta banka faize koydum orda bi kac sene kaldi sonra dukkan alcaktim ondan vazgectim cunku kiracilar her ay dogru odeyecekmi benim tanidigim basina geldi kiraci 1,5 sene ödemedi sonra mahkemelik oldular adami en sonunda dukkandan cikartti ama o 1,5 senelik kira uctu gitti biseyini alamadi adam param yok deyince...

daire desen oda ayni kiraci sorunsuz oderse iyi ama odemezse basin cok agrir..

ben en sonunda arsa aldim 1 senede bayagi karli oldu fiyatlari uctu.. senden ne su ister ne yemek basin agrimaz hic bisey ama aldigin zaman en azindan 70-80 bin euro yatirman lazim..

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Arsa'da riskli. Tabiki dükkan veya daire kadar değil. Yaşın kaç bilmiyorum, geçmişte çok kişinin 18 maddeden ağzı yazında. Devlet bir yasa çıkarmıştı her yerde oyun parkı olacak diye. Milletin arasanı istimlak etti ve birde para vermedi. Senin arsayı tapuda bir kaç metre ileleri itekledi. Sonra o kişinin arsanıda bir kaç metre ileriye itekledi. Öyle insanlar biliyorum ödediği arsanın yerinde artık 3-4 tane hissedar vardı. Gitti millet ikinci kez aynı arsayı bir kere daha almak zorunda kaldı. Çünkü resmiyetde o arsa artık senin değildi. Millet anayasa mahkemesine gitti. Mahkeme dediki, çocukların gelişimi senin arasandan daha önemli.

Ayrıca imarı çıkmamış arsalar nisbeten ucuz ama riskli. Türkiye deprem bölgesi. Şuanda devlet yüksek binalara izin veriyor. Taki marmara depremi tekrar olasıya kadar. Allah korusun inşAllah olmaz. Ama 1999 depreminden sonra 30 yıl içinde yine büyük deprem olacak dediler. 19-20 senesi gitti. Geriye 10 yıl kaldı. Bugünki daireler deprem dayanıklı falan bunlar hepsi hikaye. Almanya'daki Türk inşaat mühendislerini bir sorun dayanıklımı. Adamın Almanya'da 5 katlı binaya şart koştuğu temeli, Türkiyede halen 15 katlı binaya atıyorlar. Devletde göz yumuyor. Çünkü Türk ekonomisini ayakta tutan tek sektör inşaat.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (13 Şubat 2018 Saat 01:03 ) değiştirilmiştir.

5. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    118
    64 mesaja 91 teşekkür aldı
    ne Alaka en saglami Arsa dir sirf sabirli olacaksin

misal olarak kardesim bundan 15sene önce 10000 Mark a gelismemis yerden Babam larin tavsiyesi üzerine iki tane arsa aldi (20000DM) simdi okadar gelisti müthaitler arsa basi iki daire veriyorlar (Yer Kocaeli)

Pederin epey kiracisi var ama kiraciyla urgasmak cok zahmetli
    Ben sahsen kiraci icin EV yapmam (hemde TR kirayi Euro ya vurdunmu 200€ gecmiyor
    istanbul haric)

Sahsen Arsa derim (kiraci kirdi vurdu derdi olmaz,kira ödemedi derdi olmaz,arsa topragi istersen 10m es alti yine toprak eninde sonunda yine deger kazanir

Gesendet von iPad mit Tapatalk

7. Talha'linho 7 üyemize teşekkür edenler:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    mark´in piyasadan kalkali 17 sene oldu..

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 248 teşekkür aldı
    Arsa iyi hos da, herkes su an arsa pesinde. Dolaysiyla arsalar cok pahali. Ama arsa alabilene al derim.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı Talha'linho 7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne Alaka en saglami Arsa dir sirf sabirli olacaksin

misal olarak kardesim bundan 15sene önce 10000 Mark a gelismemis yerden Babam larin tavsiyesi üzerine iki tane arsa aldi (20000DM) simdi okadar gelisti müthaitler arsa basi iki daire veriyorlar (Yer Kocaeli)

Pederin epey kiracisi var ama kiraciyla urgasmak cok zahmetli
    Ben sahsen kiraci icin EV yapmam (hemde TR kirayi Euro ya vurdunmu 200€ gecmiyor
    istanbul haric)

Sahsen Arsa derim (kiraci kirdi vurdu derdi olmaz,kira ödemedi derdi olmaz,arsa topragi istersen 10m es alti yine toprak eninde sonunda yine deger kazanir

Gesendet von iPad mit Tapatalk
    Kendi yazdığın kendini inkar ediyor. Hem diyorsun arsa değerlenir, tamam, ama ayrıcada kiracı ile uğraşmaya deymez. Bu durumda arsanın değerinin artması senin cebinde bir getirisi yokki. Arsayıda mütahitler almıyor. Sadece kat karşılığı veriyorlar.

Ayrıca birde piyasa doyacak diye birşey var. 50 sene hep böyle değerlenecek diye birşey yok.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)