Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2292 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Calistigim yetde Abmahnung aldim sorun olurmu?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir türk bir türkü aralarındaki bir tartışma için ekmeğinden etmeye çalışıyorsa çok fark eder arkadaşım...
    Durup dururken yaparsa evet. Ama adam durup dururken acemibirisinin ekmegi ile oynamamiski. Ne yapsaydi adam? Birsey yapmasa, bir dakine acemibirisi dahada cesaretlenip ona vurmasini beklesydi?

Tartışırsın yeri gelir dövüşürsün o orada kalır daha sonra özür dilenir tatlıya bağlanır..
    Ortada tarisacak bir neden olurda evet. Ortada tartisacak birsey yokki.

Türk demek erkek adam adam gibi adam demek ne o öyle kancık gibi gidip şikayet falan hiç yakışıyormu
    Peki Türk demek erkek demek oturup duran adama gelip satasmak mi? Gec bu isleri. Erkeklik adamlik bu kelimelere o kadar cok her haltda kullaniliyorki, bu kelimlerin ici coktan bosaltildi bile. Erkeklik demek, akil balik harket kimseye uymamak demek.

Ayrica hakkini aramak ne zamandan beri kancik oluyormus?

Ben mesela kendi adıma konuşayım iş yerinde bir türkle dövüştüm diyelim , gidip onu şikayet etmem bana yakışmaz bu ( bunun adı erkekde kahpelikdir )
    Arkadasim, arada bir neden olur evet. Ama ortada neden yok. Önden bir konu olur, anlasmazlik, bir hüsumet olur. Burda öbür Türk birsey yapmamis. Ozaman sen yarin bir parkta ben bankda oturayim, ben yanina geleyim, seni iteyim, kalk deyiyim, ben hep buraya oturuyordum deyeyim, göreyim ozaman seni.

Ben o kahpeliği kendime yakıştıramam mesela ne geçerse geçsin..İnsanın ekmeğiyle oynamak başka birşeydir ( Bunuda herkez anlayamıyor bu devirde ) Ne olucak o değerler ona aile tarafından verilmemiş
    Bunun aile terbiyesi veya kahpelik ile alakasi yok. Madem aile terbiyesi diyorsun, aile terbiyenden sucsuz yere oturan bir kisiyi gidip itmek varmiydi? Yoktu.

Kahpelige gelince. Kahpelik icin fiili bir hareket lazim. Oturan o türkün hic bir yanlisi yokdu.

Tatsız bir durummu oldu iş yerinde orada olayı bitirmeye çalışırsın mesai bittimi.. O arkadaşı çekersin kardeş neden böyle yaptın olayı tatlıya bağlamaya çalışırsın...
    Burasina katilirim. Bende aynisini yapardim. Ama öbürü yasal hakkini aradi diyede suclayamam.

Türk türkü bu durumlarda koruması kollaması lazım.. Biz türkler birbirimize sarılıp birlik olup hareket edeceğimize günden güne birbirimizin kuyusunu kazar bir hale gelmişiz.. Ve bu böyle devam edip gidiyor
    Temelinde sözlerine katiliyorum. Ancak bu sadece bir dilek. Bunun olmasi teknik olarak hic bir zaman mümkün olmayacaktir.

Babamın bir lafı vardır oğlum ne yaparsan yap kimsenin ekmeğinle oynama kimsenin ahını alma, onun arkasında ailesi ve çocuklarının yükünüde alırsın derdi...
    Baban'nin sözlerine tam anlayamamissin. Durup dururken bir insanin ekmegi ile oynanmaz demek istemis. Ancak o kisi, bu durumda acemibirisi, kendi kendine ekmegi ile oynuyor, obür Türk degil, kendi ailesini ve cocuklarinin düsünmüyorsa, öbür türk arkadasimiza düsünmek hic düsmez. Senin mantigina göre, ozaman adam gelsin seni vursun, sen onun cocuklarini düsünerek karakola gitme sikayet etme göreyim ozaman seni.

Bagzi arkadaslara avukata falan git demis. Ya arkadaslar, avukat'a gittik. Abmahnung'a itiraz ettik. Ne diyecegiz hakime. Ben gicik oldum adam yillarca oturdugum yere oturuyor ondan yaptim mi diyeceksin? Hakim ada birde üstüne gereksiz yere mahkemeye mesgul etmekten daha ceza parasi kesmesinde.

Bizim isyerine Türk bir müsterimizin biri ortaligi bir birine katiyordu. Tek Türk ben oldugum icin olaya müdahele oldum. Sakinlestirmek icin onu bir odaya aldim. Ne desin bana biliyormusun "Benim deli raporum var, bana birsey yapamazlar". Birde utanmadan siritiyor. Cevabin cok netti: "Bana bak, ben seni tanimam. Bana söyledigin bu sözü sahit olarak bildirirsem, her hakim bana inanir. Cünkü seni tanimadigim icin tarafsiz bir sahit olmus olurum. Ayrica, senin deli raporun varsa, nerden biliyorsun benimde deli raporum olmadigini? Ozaman ne yapacaksin. Toz ol birdaha buraya gelme, ikinciya acimam". Seninki varya, özür dileye dileye bir gidiyorki Almanlardan.

OrLoW kardesim, benim bir sözüm vardir. Bu sözü uygulayan hic kimsenin basi belaya girmez:

Eline, diline ve beline sahip cik.

Acemibirisi arkadasimizin piskolojik rahatsizligi varmis. Bu ayip birsey degil. Ama madem hastaligini biliyorsun, ona göre davranirsin. Ben nezle olunca, kimseyle tokalasmiyorum. Eger belinde fitik varsa, ona göre yasarsin. Eger piskolojik rahtasizligin varsa, sende senin piskolojini bozacak durumlarindan kacinacaksin.

Acemibirisin, yasadan haric daha büyük bir sorunu var: Kul hakki. Masada iki Türk ve iki hirvat vardi diyor. Iki Türk ile helallasirsinda, iki hiristiyan ile nasil helallesecek onu düsünmesi lazim. Öbür dünyada sana Türk, Alman falan sormaycaklar, kul hakkin varmi ona bakacaklar.

Ha sunuda söyleyim, eminim acemiribirisi arkadasimiz böyle birseyi bir daha yapmayacaktir. Mutlaka ona ders olmustur. Ancak burdaki bagzi yorumlari okuyunca, aramizda daha ne kadar köy yeri mantigi ile yasayanlar oldugunu görünce sasiriyorum.

Ha bu agresiflikte Türk toplumda nerden geliyor söyleyim size: Cocukken baba'dan dayak, okulda ögretmenden dayak, camide hocadan dayak, isyerinde cirakken ustandan dayak...dayak...dayak...dayak...isine gelmeyen sikisan hemen dayak atiyor. Aciz insanlar durup dururken dayakatar. Sonra dayagi yiyen cocuk, bunun böyle dogru oldugunu sanip kendi hayatindada bunu uygularlar.

Insanin önce kendisine saygisi olacakki, baskasina saygisi olacak. Fabrikalarda görüyorum bizim bagzi insanlarimizi, sac sakal bir birine karisimis ise geliyor. Lafim bakimli sac sakala degil. Tembellikten sac sakal bakimini yapmayanlara. Piskopat gibi is yerine cikip geliyorlar. Ya insanin önce bir kendisine saygisi olur.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (11 Şubat 2018 Saat 02:08 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)