Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2270 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Calistigim yetde Abmahnung aldim sorun olurmu?

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Korkma birşey olmaz sadece mahnung 2 ci ve 3 cüyü almamaya bak sadece...

Özürde dilemişsin artık olmuş bitmiş bir olay, bundan sonra dikkat etmeye çalış..

Adamı itmeseydin iyimiş adamı itmek demek adamı dövmüşsün el sürmüşsün !! Adama dokunmadan itemezsin

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Alıntı Acemibiri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam bekle scannen yapip postaliyorum.

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    @TipiTip
    gönderdm ve kisacada olayi anlattim.
    Konu Acemibiri tarafından (08 Şubat 2018 Saat 23:30 ) değiştirilmiştir.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    evet arkadas gercekten yolladi Abmahnungunu

ön yargili oldugum icin ÖZÜR DILERIM !!!!!!!!!!!!!!!!!

arkadasin yaptigi ** OTURAN KISIYI ELLERINLE TUTUP SANDALYEDEN KALDIRMAK **

usta buna sana Abmahnung veriyorlarsa bunlarin niyeti kötü

bunlar seni postalamak istiyorlar , ve yaziyorda zaten buna benzer baska bir olayda Isten cikarmaya gider diye

usta sen imzani geri almaya ugras neyi imzaladigini bilmedigini söyle avukat tut olmazsa

bunlarin niyeti iyi degil

6. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadas gercekten yolladi Abmahnungunu

ön yargili oldugum icin ÖZÜR DILERIM !!!!!!!!!!!!!!!!!

arkadasin yaptigi ** OTURAN KISIYI ELLERINLE TUTUP SANDALYEDEN KALDIRMAK **

usta buna sana Abmahnung veriyorlarsa bunlarin niyeti kötü

bunlar seni postalamak istiyorlar , ve yaziyorda zaten buna benzer baska bir olayda Isten cikarmaya gider diye

usta sen imzani geri almaya ugras neyi imzaladigini bilmedigini söyle avukat tut olmazsa

bunlarin niyeti iyi degil
    Sagol Dostum bu sekilde yazman bile inan insana Moral veriyor.Haksizligin daniskasi isin icinde var.
    Üstelik ilk pause 9.00'da uyardigim kisim yok.
    Pause saati yanlis.
    9 Pausesinde uyardim,bu olay 12:00 Pausesinde ve bu pause uzun. 30 dakika.
    Ben 30 dakika nasil ayakta durayim.Bende 30 Prozent Gleichstellung schwerbehinderung var.
    Öyle dolúyum bazi detaylari yazmayi unutuyorum oda sizde tabiki celiski yaratiyor.
    Neyse allahlarindan bulsunlar, bu 4 kisi icinde 2 si Türk 2 si yugoslav(Hirvat)

Türkün birisi 54 yasinda abi dedigimiz saygi gösterdigimiz kisi.

8. Acemibiri üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    Alıntı Acemibiri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam bekle scannen yapip postaliyorum.

arkadasim sen burada bir konu acmisin,bir cok arkadasimiz bildigini yada fikri söylemis,okur gecersin bir dahakine dikkatli olursun,olay zaten kapanmis.

ama sen burada o söyle yazmis bu böyle yazmis ispatlamak zorunda degilsin,senin anlattigina isteyen inanir istemeyen inanmaz,konu acildiginda bazilarinin yazilarinda elestiri olacaginida düsünmelisin,kimse senin tarafindan olacak diye bir sey yok.

Dedigim gibi yasanmis bir olay olmus kafana takma unutmaya calis,yoksa is yerinde kendi kendini rahatsiz edersin buda senin icin iyi olmaz.

10. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Acemibiri, bence sen suçlusun? Pausede insanlar istediğini yapabilir. Kağıtda oynar, yemekte yer. Sen niye karışıyorsunki? Senin yetkin mi var milletin ne yaptığına karışmak?

Sen devamlı oraya oturuyordun diye, başkası oturamaz diye birşey yok. Tapulu yerin değil. Oturcak yer kalmıyorsa, o kağıt oynayan adamın sorunu değil.

Otobüsdede herkese oturacak yer kalmıyor. Şimdi ben sana kalk, orda ben hep oturuyordum desem, sen kalkarmısın?

Piskolojik tedavi falan görüyorum, bunları geç. Sen piskolojin bozuk diye kafana göre kimseyi itip kakman özür falan değil. Her piskolojik rahatsızlığı olan kafasına göre milleti iter kakarsa nereye varır bu iş? Bana öyle geliyorki, nasıl olsa "piskolojik raporum var, bana birşey yapamazlar" düşünüyorsun. Tam tersi. Piskolojik rahatsızlığın olması seni korumaz. Seni işten kovmaya bile yeterli. Çünkü kimse senin öfke kontrol sorunu iş hayatında ve dışarda çekmeye mecbur değil.

Birde Betriebsratı suçluyorsun. Neymiş Türk ama bana yardım etmedi. Ne alakası var? Türk diye senin yaptığın yanlışını savunacak değil. Hata yaptıktan sonra Türk de aynı, Alman'da.

Kusura bakma. Elin kolun senin rahat durmasın, keyfine göre oturan adama git sataş sonra birde üste çıkmaya çalış. Hadi benimde piskolojim bozuk. Şimdi seni kalksam dövsem, seni bu adam piskolojisi bozuk diye kendi bana dövdürtürmüsün? Şiddetin azı çoğu olmaz. Dünya bakışını bir gözden geçir.

Birde Persobalabteilunga mafya diyorsun? Bir öz eleştiri yap, mafya onlarmı, sen mi?

Kusura kalma, adamlar seni fristlos kündigen etmediğine şükür et. Sen durup dururken zorbalık yap, sonra piskolojim bozuk. Abmahnung'a itiraz etde, sonra mahkemede görürsün, hakim sana "kovulmadığına şükür et" deyip demiyeceğini.

Birde yok 9'da değilde, şu saatde oldu yanlış falan yazıldı. Ne fark eder? Suçun saati fark etmez.

Ayrıca 30% var diyorsun. Otuz Prozentnin hiç bir değeri yok. 30 Prozenti almak için çok büyük bir rahatsızlık gerekmiyor.

Af buyur, sorun o kağıt oynayanlar değil, kendini öfke kontrolünü altına alamayan sensin. Zaten sorunun kendin olduğunu anlasan, otomatìk öfkeni kontrol etmeyide becerirsin.

Birde beddua falan okuma o kişilere.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (09 Şubat 2018 Saat 00:05 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    79
    64 mesaja 84 teşekkür aldı
    Arkadaslar abmahnung imza atmak veya atmamak bir sey degistirmiyor isciye bildirildigi andan itibaren gecerli

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    Sahitlerin huzurunda muhattabin yüzüne okunan abmahnung un gecerliligi vardir, imzalamamis olmak mahkemeye gidilirse azda olsa imzalamayani koruyabilir. Ayrica dikkat ettim bircok arkadas ayni hatayi yapmislar 3. abmahnung cikis sebebidir diye, hayir öyle birsey yok arkadaslar bu cok yaygin dogru sanilan yanlistir isveren isterse birinci abmahnungdada cikis verebilir 2-3 ü bekleme zorunlulugu yoktur. Bir arkadasimizinda dedigi gibi Betriebsrat ile Gewerkschaft arasinda fark vardir aidat Gewerkschaft a ödenir Betriebsrat a degil, ben kendimde 2 dönem Betriebsrat lik yaptigim icin dönen dolaplari cok iyi bilirim rezalete daha fazla ortak olmamak icin secimleri beklemeden istifa etmistim.

TipiTip arkadasimizin dedigi gibi bukadar basit bir tartisma sonucu isveren abmahnung veriyorsa altinda ayri bir hesap kötü niyet olabilir. Kimseye uyma isini yap tahriklere kapilamaya özen göster birsey olmaz zaten bu abmahnung la bi halt edemezler sen tahrige kapilip bundan baska almamaya bak, Allah yardimcin olsun.

14. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    106 mesaja 205 teşekkür aldı
    slm arkadas

1. bununla sana cikis veremezler -- arkadaslarda yazmis
    2. benimde anladigim kadar is veren sana bir seyler "düsünüyor" yazayim -- onun icin yukarada arkadas da yazmis "Kimseye uyma isini yap tahriklere kapilamaya özen göster birsey olmaz"
    3. 30 % varmis - kolay kolay cikaramaz - anca mahkeme kararinla (suc isleme yeter) sakin ol
    4. sen 24 yil bertriebsrata ödemiyorsun parayi -- sen sendika/gewerkschafta ödüyorsun -- bunuda bu ara bilmis ol

rahat ol isine git gel - kimseye karisma/bulasma

16. elektroniker üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    Acemibiri merhaba yorumları hepsini tam okumadım ama

1. suc sende
    2. arayi kesinlikle acma bu cok önemli ! yani göze batma
    3. burda ben yorumlara hasta oluyorum. internet sitelerinden bu Gesetz leri Copyalayip buraya yapistiriyorlar ya arkadaslar. ben herzaman yazıyorum bi kanun var bide gercek hayat var

uzun lafın kısası ister 30 % olsun ister 100 sene isyerinde calis bu devirde adam seni çıkarmak isteyine cikarir. bu satranç oynamak gibi gibi birsey......

arkadas ben kafamdan birsey salamıyorum. yasadiklarimi yazıyorum ve burda en az bi 4 kisiye de yardimim olmusdur . kendileri biliyor isime gerek yok.
    Kendinize cok güvenmeyin ben bu isi biliyorum, ben şirkete 24 seneden beri calisiyorum benim % var vs.....

gecmis olsun kendine iyi bak

dip not:

Abmahnung kabul etmiyorsan ve rechtsschutz varsa itiraz et ama sana tavsiye etmem !
    avukat istiyorsan tavsiyede buluna bilirim
    Konu Osmanbey34 tarafından (09 Şubat 2018 Saat 13:48 ) değiştirilmiştir.

18. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    67
    19 mesaja 87 teşekkür aldı
    Yorumlarin hepsini okudum.
    Herkesin dedigi " suc senin " ....
    Ya arkadaslar,
    hirsizin hic mi sucu yok ! diye bir laf var. Bu kardesimiz belli ki yillardir ayni yerde oturuyor , oradaki diger herkes gibi.
    Size soruyorum ayni firmada yillarca calisan arkadaslar...Pausede her defasinda baska yere mi oturuyorsunuz?
    Oraya oturup kagit oynayanlar , bilmiyorlar mi oraya bu kardesimizin oturdugunu...Ve dahasi sabah uyariyor ama belli ki " inadina " ayni yere oturup kagit oynuyorlar.
    Elbette ki ;
    oturulan yer kimsenin mali degildir , burasi benim yerim diye idda edemez ama iyi niyet vardir! insanlik ! vardir ..saygi vardir...
    Olayda ki kisilerin kötü niyetli oldugu acik secik ortada.
    Lütfen klavye basinda yorum yaparken , biran icin kendinizi o kardesin yerine koyun...ama " o an " icin...olay bitip sakin kafayla düsünüp " ben olsam soyle yapardim " demek kolay...
    Allah kimsenin basina vermesin...
    Zaten adam bir sok yemis isyerinden , biraz da olsa moral vermek iyi olur sanirim.
    Yukarda birisi , beddua etme o adamlara demis, bence tam tersi...Yaptiklari adilik!!!

Cok benzer bir olayi ben de yasadim isyerimde...Bendeki serefsiz bir pkk liydi...uyardim dinlemedi...ve ilk darbeyi o vurdu bana...Ben de Allah ne verdiyse girdim..Ambulansla hastaneye götürdüler iti . Avukat sikayet falan derken onu attilar isten bana da Abmahnung !
    Bazen oluyor iste...
    Allah kötülerden pisliklerden uzak tutsun herkesi...
    Kardes ,
    sana tavsiyem özellikle o adamlardan uzak durman. Bir abmahnungla bisey olmaz ama dikkatli olmalisin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    @Karbey yorumlari tam okumamissin..kim ne yazmis iyi bak..
    Konu webci tarafından (09 Şubat 2018 Saat 19:47 ) değiştirilmiştir.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Abmahnung konusunda biraz ayrintiya girecek olursak: 3 Abmahnung un ücü de ayni sebepten olursa isten atarlar, degisik sebeplerden olan Abmahnunglar buna dahil edilemez.

Yani o kadar basit degil.

Konu hakkinda ki düsüncem ise, bu tür sorunlari konusarak cözme yolunu aramak olacaktir, konusmak fayda etmiyorsa yetkili kisiye müraacat edilir ama kaba kuvvet asla kullanmamak lazim. Yumruk atmakla, birini sandalyeden cekip almak ayni seydir.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    beyle şunu hep yanlış anlıyoruz
    3. cü Abmahnung diye bir şey kanunda yok
    Olayın ehemmniyeti ve ciddiyetine göre ilk Mahnung dada çıkış verebilirler ikincisinde de
    aynı olay bir daha tekrarlarsa işveren derki burada bir problem var ve ikinci Abmahnung da bile çıkışı verebilir
    Konu hOrOz tarafından (09 Şubat 2018 Saat 20:22 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Ya hu abartmakta üstümüze yok. Büyük suclarda zaten Abmahnung falan verilmez. Kanunda Abmahnung kesin olarak var, isverenin isini engelleyen veya kötüye gitmesine yol acan durumlarda bir calisan en az 3 kez uyarilir, ücüncüsün sonunda hala ayni davranis devam ederse cikisi verilir, bu durumda mahkemeye gidilerse yazili olarak verilmis 3 Abmahnungu hakim cikis sebebi olarak kabul eder. 1 Abmahnung ile mahkemede isveren asla kazanamaz, en az 3 kez olmasi gerekiyor. Burada genel olarak kabul görmüs bir yöntemden bahsediyoruz, istisnalari falan degil, ki bu konuda ki durum aynen budur. Ayni seyi 3 kez yapsin, isten atilir ve mahkemede hic bir sansi olmaz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    @mxm

Dünyanın düzmü yuvarlakmi konusunda mesut arkadaşa yürüttüğüm mücadelede seni tuttum cunku hakli oldugun icin ama bu konuda horoza karşı kaybeden taraf sen olursun. Benden demesi.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Burada iddiya girme durumu yok arkadasim, yakinim personelde calisiyor ve ondan duydugumu buraya aktardim, kafadan sallamiyorum, kaldi ki koca bir firma söz konusu, öyle 300 kisi falan degil.

Abmahnung kanunda yok diyebilmek icin "Uyari" diye tabir ettigimiz durumun da Abmahnung oldugunun önce bir ögrenilmesi lazim. Abmahnungun tam Türkcesi yok ama en uygunu sanirim "Uyarmak" olur. Kanunda 3 kez falan yazmasi zaten sart olmadigi gibi bu olayin zaten cok karmasik olmasi belli bir sinir koymayi da imkansiz hale getiriyor. Alisilmis olan 3 uyaridir ve mahkemede hakimin kararini kesin bir sekilde etkiler. Sen olsan bir insani kac kez uyarirdin? Burada gayet basit bir mantik var. Bir kez uyarip hemen degismesini beklemek olmaz ama 50 sefer de uyarmazsin, 2-3 kez uyarir ve ona göre karar alirsin.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 5 teşekkür aldı
    Benim anlamadigim neden mola odasinda yeterli masa sandalye olmaz.

27. cevdetcevil üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Çünkü öyle bir mecburiyeti yok. 5000 kişilik iş yerinde, adam 1000 sandelye koymuş. Nerden bulsun adam herkese aynı anda Pause yapma yeri.

Arkadaşımız ya Pauseye geç gidecek, yada alacak 10 Euroya bir sandelye koyacak. Mal sahibi o olduğu için kimse oturamaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)