Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2266 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 82 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Berlinden Türkiye ye ilk defa araba ile gidicegim

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Alıntı hurricane66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim, yedek teker icin yer yok malesef Arabada, insallah birsey olmaz tekerlere olursada yavas yavas bir lastikciye kadar giderim diye düsünüyorum, veya ADAC ararim sonra ki tamirhaneye kadar cekerler,
    Normal Üyeyim ADAC de 6 Ayda Plus yaparim
    usta bak hic degilse yanina Notreifen al derim

Allah göstermesin ummadik zamanda ummadik saatte sakincali bir yerde birsey olur

hic degilse kendini tehlikeden atmis olursun

ADAC Plus evet iyi hosta sen kendini kendin garantiye al

inan sayisiz sefer bu yollarda gittim geldim neler yasadik neler

sen kimseye uyma , hatta biraz az esya al ama böyle ufak bir teker al yanina

2. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Usta yedek teker veya Notrad kesinlikle al derim
    güzergaha gelince senin gidecegin tarih bos olur makedonya yunanistan üzeri gideceksin heralde türkiyeye girince gelibulundan Lapsekiye feribotla gecersin 35TL ordan Canakkalenin icine girmeden cevreyolundan izmire dogru ilerlersin Ezine Kücükkuyu arasi Kazdaglarini inerken biraz dikkat et derim bu güzergahdan gidersen tabiki ama Lapseki Balikesir Akhisar yolundanda gidebilirsin Izmire Tercih senin.

5. firtina01 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Insallah Tekerler den bir ariza olmaz, olsada ALLAHin izniyle bir care si olur, yedek teker Sigdiramam malesef, ben Besmelemi cekip yolla cikarim.

Iyi bir yazlik alicam sifirdan testsieger olanlara dikkat edicem Runflat BMW yildizli.

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    Yedek Teker olmadan yola cikma!!!.
    Heleki bu Kadar uzun bir yola.

8. samsunlu üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Birsey olursa agir agir bir tekerci ye kadar dayanir bence, olmazsa birtane Notrad atarim birtane kücük artik

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Yedek tekerleği olmayan arabayla o kadar yabancı ülke geçilirmi bir mantıklı olun arkadaşım ...

Adac falan tamamda geçenlerde adac çağırdık şimdi geldiydim gelicektim geliyordum bilmem ne derken geldi ( 3 saat sonra geldi ) ADAC

Gecenin bir vakti kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde bir kaldınmı ( Ellerini açıp dua ediceksin ) Kötü niyetli birkaç kişi gelmesin diye

O geçilen ülkelerde 100 - 200 euro için gözünü kırpmadan adam öldüren tipler var.. Hadi o ülkeleri bir kenara bırak daha bunun TR si var...

Bence ne yapıp edip bir lastik koyman iyi olur hayat kurtarır...

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yedek tekerleği olmayan arabayla o kadar yabancı ülke geçilirmi bir mantıklı olun arkadaşım ...

Adac falan tamamda geçenlerde adac çağırdık şimdi geldiydim gelicektim geliyordum bilmem ne derken geldi ( 3 saat sonra geldi ) ADAC

Gecenin bir vakti kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde bir kaldınmı ( Ellerini açıp dua ediceksin ) Kötü niyetli birkaç kişi gelmesin diye

O geçilen ülkelerde 100 - 200 euro için gözünü kırpmadan adam öldüren tipler var.. Hadi o ülkeleri bir kenara bırak daha bunun TR si var...

Bence ne yapıp edip bir lastik koyman iyi olur hayat kurtarır...
    Ne desen nafile gibi
    Arkadas gözünü karartmis

Akil mantik devre disi birakmis gibi

Insallah yapmaz o hatayi

Yaparsada insallah yolda birsey olmaz

Yeri geliyor ne ADAC ne Para fayda ediyor

Allah bunun tecrübesini kimseye yaptirmasin

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    sana tavsiyem kislik tekerin birini al.felgenin bos kismi yukari gelecek sekilde koy icinede biraz esya koyarsin.he olmadi yerim az dersen bir dachbox al.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Arkadaslar, Teker gittigi zaman hemen inmiyor 80-200 km yol yapabiliyorsunuz yavas hiz ile, sehir icine veya bir Service e kadar gider araba.

Yinede sag olun önerileriniz icin.

Ettiği Teşekkür
    440
    gecen yil izin yolu icin aldim bunlari

yanimda yedek lastik oldugu halde aldim

Yillarin vermis oldugu tecrübeye dayanarak aldim

Rahmetli babamla cocuklugumuzda sonra kendi arabam ile gitmelerimizde

o kadar olaylar gördük yasadikki inanilmaz

hem baskalarina yardim ettik hem baskalari bize yardimci oldu

belki bazilari simdi bunlar tasinirmi diyebilir

ALLAH o insanlari yollarda birakmasin

birakirsa o zaman tasinirmi tasinmaz mi anlarlar

arabaya gereksiz bir kac esya koyacagima yedek lastik almayi tercih ederim

Türkiyede olmayipta burdan ne getiripte hinca hic araba doldurulur 2018 yilinda ?

merak eden varsa icinizde , evet gerekli oldu , Sirpta OTOBANDA cukura girdim

ön sag Lastik Balon yapti , yedek lastik takipta gittim Türkiyeye

Türkiyede iki yeni lastik aldim ...

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Türkiye'ye gideceklerin ADAC Plus'a falan gerek yok. Allsecur'dan yapın sigortanızı. Allianz'ın internet sigortası. Yol yardımı asya kıtasındada geçerli. Birşey olursa onlar Koç Allianzı arıyorlar. Onların yol yardımı var. Yıllık Allsecur 10 Euro falan alıyor. Niye 70-80 Euro para veriyorsunuzki.

Üye
    Nereden
    Emekli olduğumda 6 ay Berlin 6 ay İstanbul Kartaldayım
    Ettiği Teşekkür
    474
    39 mesaja 191 teşekkür aldı
    Selam üstadim.

20-25 sene arabayla , bahsedilen tüm güzergahlari kullanarak Berlin-Istanbula seferim var.Benim zamanimda Berlin Istanbul evden eve,2499 kilometre yol yapardim.

Sana tavsiyem,( anladigim kadariyla araba kullanmak sevdasindasin ) Sakin yanlis anlama herkez aynidir.

Yolun 2-3 gün sürer.Yorgunlukda cabasi.Ben 71 Yasindayim.Sana önerim ,erken biletini al ucakla git derim .Sabah binersin aksam evinde olursun.Ayrica maddi yöndende karin olur.Allah yardimcin olsun.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'ye gideceklerin ADAC Plus'a falan gerek yok. Allsecur'dan yapın sigortanızı. Allianz'ın internet sigortası. Yol yardımı asya kıtasındada geçerli. Birşey olursa onlar Koç Allianzı arıyorlar. Onların yol yardımı var. Yıllık Allsecur 10 Euro falan alıyor. Niye 70-80 Euro para veriyorsunuzki.
    O dedin Sigorta malesef sade araba sigorta ile kombine edebiliyorsun anladigim kadarila, tek anbieten yapmiyorlar

Ben sadece iki kücük bavul aliorum yanima fazla esyam yok.

Arabada Yeni model oldugu icin yedek lastik tasima mecburiyeti yok, ben istesem gene koyarim yedek lastik ama kenarda durup colugu cocugu asaga indirip tekerlen ugrasmak istemiyorum, insallah birsey olmaz , olursada tecrübe edinmis olurum.

10 arkadasa sordum Ayni Model benzer Araba kullanan ve türkiye gidip gelenler bana güldüler yedek lastigi napacaksin diye.

Hepiniz sag olun

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Abi anliyorum demek istedigini senin dedigini büyüklerim de diyor

Ama gencim, hevesliyim birkere de olsa gitmek istiyorum

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı idiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam üstadim.

20-25 sene arabayla , bahsedilen tüm güzergahlari kullanarak Berlin-Istanbula seferim var.Benim zamanimda Berlin Istanbul evden eve,2499 kilometre yol yapardim.

Sana tavsiyem,( anladigim kadariyla araba kullanmak sevdasindasin ) Sakin yanlis anlama herkez aynidir.

Yolun 2-3 gün sürer.Yorgunlukda cabasi.Ben 71 Yasindayim.Sana önerim ,erken biletini al ucakla git derim .Sabah binersin aksam evinde olursun.Ayrica maddi yöndende karin olur.Allah yardimcin olsun.

Abi anliyorum demek istedigini senin dedigini büyüklerim de diyor

Ama gencim, hevesliyim birkere de olsa gitmek istiyorum

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    22 mesaja 25 teşekkür aldı
    Bende üc sene önce ilk kez arabayla Türkiye gittim. Araban sağlamsa ve bir Navi Software varsa gerisinden korkma. Tavsiyem Bulgardan gitmen amma Gündüz. Ben Frakfurt a. Main -> Avusturya -> Macar -> Bulgar -> Denizli´ye gidiyorum.
    Sirbda bir Hotel´de bir gece güzel uyuyorum ve sabahdan yoluma devan. Acele etmemeyi tavsiye ederim. Asya Kitasina Istabul Köprüsunden, Canakkale veya Lapseki Feritbotdan gecebilirsin.

Hem Yunan ve Bulgar tarifini denedim ve Yunanda tek Ipsala gümrük kapisi var. Bulgardan gidersen yoğunluğuna göre Kapikule, Pazarkule veya Hamzabeli Gümrük kapisini kullanabilirsin.
    Heves konusuna gelirse. Gencim diyorsun. Heves değilde maddi durumdan bunu ileride gerek duyabilirsin ve ozaman yapsan daha iyi olur.

Benim Hesab: Ucak bileti (4 kisi) 1300,- + Türkiyede Araba Kiralama 700,- = 2.000,-
    Bunları daha ucuza da elde edebilirsin amma benim hesap bu. Türkiye'ye arabayla gidiş, gelişim ve yolda Otelde kalma dahil toplam 800,-

21. ffb üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı ffb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende üc sene önce ilk kez arabayla Türkiye gittim. Araban sağlamsa ve bir Navi Software varsa gerisinden korkma. Tavsiyem Bulgardan gitmen amma Gündüz. Ben Frakfurt a. Main -> Avusturya -> Macar -> Bulgar -> Denizli´ye gidiyorum.
    Sirbda bir Hotel´de bir gece güzel uyuyorum ve sabahdan yoluma devan. Acele etmemeyi tavsiye ederim. Asya Kitasina Istabul Köprüsunden, Canakkale veya Lapseki Feritbotdan gecebilirsin.

Hem Yunan ve Bulgar tarifini denedim ve Yunanda tek Ipsala gümrük kapisi var. Bulgardan gidersen yoğunluğuna göre Kapikule, Pazarkule veya Hamzabeli Gümrük kapisini kullanabilirsin.
    Heves konusuna gelirse. Gencim diyorsun. Heves değilde maddi durumdan bunu ileride gerek duyabilirsin ve ozaman yapsan daha iyi olur.

Benim Hesab: Ucak bileti (4 kisi) 1300,- + Türkiyede Araba Kiralama 700,- = 2.000,-
    Bunları daha ucuza da elde edebilirsin amma benim hesap bu. Türkiye'ye arabayla gidiş, gelişim ve yolda Otelde kalma dahil toplam 800,-
    Abi senin hesap ayni bana uyuyor 4 kisi 1300 den asaga bilet yok, bende maddi yönden degil heves oldugu icin araba ile gitmek istiyorum, arabayi da onun icin aldim zaten , simdi gitmesem icimde kalacak

23. hurricane66 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    17 mesaja 28 teşekkür aldı
    Bendede aynı araba 2007 mod.3.20D var.2014,de gittim.19 luk felge vardı arabada ama bagaja bi tane kışlık teker attım ne olur ne olmaz diye, çok şükür hiç bi aksilik olmadan gittik geldik.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Hayirlisi bakalim, dedim gibi bir Arkadas yola cikacak olursa o tarihlerde beraber gidebiliriz

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    22 mesaja 25 teşekkür aldı
    Tamam. O zaman bu yolculuğun pratik ipuclarina başlamayalım.

Yol üzerinde Kredi Karti kullanmayi tavisye ederim. Para bozdurma, kötü kurdan bozdurma veza izin sonunda artan para derdi yok.
    Dikkat edilmesi gereken Fremdwährungsgebühr olmaması. Yoksa bazi Kredi Karti veren Bankalar senden ~1,5% ödeme icin ek ücret alıyorlar.

Ben bu sense N26 Pre-Paid Kartina gecdim. Onlarda Fremdwährungsgebühr yok. Bu karta Para yüklüyorsun ve sadece o miktara kadar harcama yapabilirsin. Bunu sadece güvenlik yüzünden değil hemde Kontaklos olup da pratik olduğundan kullanıyorum. Yedek Kredi Kartlarım da var amma onların limiti yüksek. Birisi bununla Betrug yaparsa ugrastirabilir paranı yeri alasıya kadar.

Memlekete kadar nakit Para kullanmadan gidiyorum. Sadece Serbien (6,5 + 2,5€) /Mazedonien (3 x 1,5€)/Griechenland (3 x 2,4€) Mautsation icin biraz bozuk Euro lazim olabilir.

Österreich
    Istersen mazot alirkan direk Autobahn üzeri debilğde Autobahn kenarında Köylerden al. Tesadüfen 30 cent farkı olduğuna vardım.

Ungarn
    Maut olark e-Vignette kullaniyorlar. Vignette alirkan cok beklememek icin onu önceden online alabilrisin
    Istersen mazot alirkan direk Autobahn üzeri debilgde Autobahn kenarında Köylerden al.

Serbien
    Mayar/Sirb gümrüğü olarak Horgoš - Röszke veya Tompa var. Bütün yolcular Avrupa Birliği vatandaşı ise alternatif Gümrükler de var. Onları bu Forumda araştırabilirsin.
    Benzin almak istersen OMV Tankstellelerden almanı tavsiye ederim. En güvenlisi ve mola vermek icin de iyi yerler.

Bulgarien
    7-Tagesvignette K3 15 Leva. Örnek olarak hemen Gümrükten sonra Shell Tanstelle yok derse ve sana baska ve pahalı Vigent satmak isterse ileride baska Tankstelle den al.
    Benzin almak istersen OMV Tankstellelerden almanı tavsiye ederim.
    Shell Tanstelle mecbur kalmadikdan sonra uğrama. Beni iki kere ayrı ayrı Tanstelle kazıklamaya kalkışdılar

Mazedonien
    Gümrükte benden Çorba parası istediler.

Griechenland
    Autobahn üzeri Tankstelle yok. Mecburen Autobahn´dan cikip bir köyden/şehirden benzin almak gerekiyor.

Türkiye
    Malesef o konu bu foruma tartisildi. Direk Edirne´de gurbetci yolları üzerinde mazot alma.
    Konu ffb tarafından (17 Şubat 2018 Saat 14:40 ) değiştirilmiştir.

27. 2 kişi ffb üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)