Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2266 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyada Gazli Tüplü Ocak Kullanan varmi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    18 mesaja 60 teşekkür aldı

Almanyada Gazli Tüplü Ocak Kullanan varmi

selam arkadaslar ,, maglum yillardir evde yemek yapmak icin elektrikli ocak kullaniyorum ancak yemek pisirme konusunda cok perisanlik yasiyorum tabi bide
    harcadigi elektrik cabasi ,, düsündüm aceba türkiye usulu Gazli ocak kullanabilirmiyim almanyada ...bulundugum binada haliyle dogal gaz baglantisi yok ,, ancak Tüp ile kullanabilirim ,

Aceba diyorum aramizda bu sekilde Kullanan varmi,, kücük Piknik Tüpü degilde biraz büyüklerinden almanyada Teemin edebilirmiyiz ,, ve bu tüp bittikce örnegin tanstellede yada gaz istasyonlarin doldurma imkanimiz olurmu ,,

bilgisi ilan arkadaslarin bana yardimci olacagini umuyorum

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Bende var kardes..
    5kg..
    Kullaniyorum yalniz benim terasim var..
    Evin icinde hem tehlikeli hemde sikayet olabilir..
    Maglumun disarda sizinti yapsa bile hemen ausweichen yapar..odanin icinde olmaz..
    Bahcen varsa hava atmamak sartiyla kur derim,malum millet gambazci olmus..
    Ilk alisinda pfand parasi verirsin,sonralari doldurmak 7/8 avro arasi..baumarkta bulursun..yalniz fiyatlar degisik..ilk alisinda tupcuden al schlauchu takar,adaptarda takar,sen yapma..bitpazarindan 30 avroya ocak bulursun..
    Oralardan tup alma!!!
    Konu webci tarafından (13 Şubat 2018 Saat 17:14 ) değiştirilmiştir.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende var kardes..
    5kg..
    Kullaniyorum yalniz benim terasim var..
    Evin icinde hem tehlikeli hemde sikayet olabilir..
    Maglumun disarda sizinti yapsa bile hemen ausweichen yapar..odanin icinde olmaz..
    Bahcen varsa hava atmamak sartiyla kur derim,malum millet gambazci olmus..
    Ilk alisinda pfand parasi verirsin,sonralari doldurmak 7/8 avro arasi..baumarkta bulursun..yalniz fiyatlar degisik..ilk alisinda tupcuden al schlauchu takar,adaptarda takar,sen yapma..bitpazarindan 30 avroya ocak bulursun..
    Oralardan tup alma!!!
    simdi tahminen seninde coluk cocugun vardir ,

komsularindan birisinin tasarruf yapmak istediginden kullanmasi yasak bir Gaz Tüpü yada Gaz ocagi ve benzeri bir aletten
    cikan bir kaza yüzünden zarar almalarini istermisin ???

bunu göz önünde bulundur ondan sonra burda bu sekilde bir söz sarf et
    haaa benim icin hava hos yeterki maddi manevi cikarlarim karsilansin dersen sözüm yok !!!

sana kisa bir olay anlatayam , bir Akrabamin ziyaretine gittik

eve girdik salonlar gaz kokuyor , daireye girdik hayirdir neyin nesi bu gaz kokusu nedir diye sordum

Komsularimiz gazli ocagin sacin üzerinde YUFKA yapiyorlar KELLERDE demezler mi

Almanyada Keller ve benzeri yerlerde Gaz sisesi bulundurmak yasak !!!!!

bende niye konusmuyorsunuz bu yasak dedigimde YAW BIRSEY OLMAZ dediler

ama akillarina takilmis ve bir kac gün sonra bunu söylemisler komsuya

komsuda Gaz sisesini cikarmis Graja koymus , olucak ya ..

bir kac hafta sonra Gaz Tüpenden olusan Gaz kacagindan patlamayla garaj yerle bir !!!!!!!

ALLAH göstermesin ya Kellerde patlasaydi bu Tüp ????

Gaz Tehlikeli bir olay !!! Bak daha gecen Gün Gaz Kacagindan 4 Vatandasimiz Vefat etti

Komsusu Kacak Kanuna Ters TUV olmayan GAZ ve benzeri birsey kullaniyorsa ve bunu senin Tabirinle GAMBAZLAMAK Vatandaslik Borcudur !!!!

Arkadslar GAZ kullanirsaniz Lütfen Lütfen Kanunlara uyun !!!

Pazar yerlerinden yada Internette Türkiyeden Uzak Dogudan gelen TUV yada GS ne bileyem CE ve benzeri damgalari olmayan Aletler almayin

ne kendi caninizla oynayiyn nede baskalarinin cani ile oynamayin !!

Kullanilmasi sakinca olmayan Tehlike yaratmayan yerlerde kullanin !!!!

5. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Üye Ürgüplü50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ratingen
    Ettiği Teşekkür
    58
    24 mesaja 38 teşekkür aldı
    Hayirli aksamlar daha yeni kücük gas ocagi ve tüp aldim tüpü obi den aldim 11kg 52 euro para verdim 34 euro fandt benim bahcem var koku yapan yemekleri orda yapiyoruz bazi evlerde gas ocagi var ama nasil kullaniliyor kurallari ney bilmiyorum bir ara bizde düsünmüstük mutfaga gasli ocok alalim diye sonradan vaz gectik

7. Ürgüplü50 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Tipitip kardes niye bana yazdinki..ben olurunu anlattim..zaten bahcede kullaniyorum..evde yasak oldugunu yazmistim..
    Yani kullanacak olani yazdiklarimizlada engelleme sansimiz yok..
    Anlattigin o komsunun isi tam sorumsuzluk.. aslinda en iyisi hic kullanmamak..
    Illada olacaksa teras bahce diye dusunuyorum..

9. webci üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tipitip kardes niye bana yazdinki..ben olurunu anlattim..zaten bahcede kullaniyorum..evde yasak oldugunu yazmistim..
    Yani kullanacak olani yazdiklarimizlada engelleme sansimiz yok..
    Anlattigin o komsunun isi tam sorumsuzluk.. aslinda en iyisi hic kullanmamak..
    Illada olacaksa teras bahce diye dusunuyorum..
    sana yazmam hani sen gören gambazlar dedin ya

bende ondan sana yazdim , niye dersen

usta yani gambaz agir bir kelime , simdi ben sahsen bir komsumun kontrolsuz evinin icinde yada bodrum aktinda Gaz kullandigini görsem Tüp Gaz misal bende ikaz eder bakarim devam yaparsa Polise giderim simdi GAMBAZMi olucam ??

yani coluk cocugu kendimi düsünerek polise gitsem Gambazmi olucam ??

11. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Evet haklisin,ama simdide kem gozler yazayim..kiskanan ve cekemeyen..
    Sen komsunla iyi iliskilerin varsa onlari kasdetmedim..
    Cok yasadim mahallede..cekemeyenlerden cok cektim..
    Olayi iyi okumussun yalniz senin kasdettigin manada yazmak istememustim..ispatida senin komsunu gambazlamadan uyarman..
    Sahsen isteyen kendi arzusuyla ve risikolarini yuklenerek yapiyor,kimseyi tesvik etmiyoruz.. arkadas sordu ehrlich cevapladim..
    Konu webci tarafından (13 Şubat 2018 Saat 23:56 ) değiştirilmiştir.

13. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    118
    64 mesaja 91 teşekkür aldı
    Gaz Tüpünü Baumarkt da temin edebilirsin ve bosaldinda ordada degistirebilirsin

bi uyarida bulunayim

Örnek bizim 1Sokak önümüzdeki komsunun gaz nedninle Evi yandi
    günlerden Cumartesi öglen (pencerler havalanma amaciyla acikti)
    yukaridan kadesim cagrdi kahve icmeye bi 15dk. yukaridaydim (evimiz iki katli)
    Alta indim burnuma yanik kokusu geldi (merdiveni indikce koku agrlasti) dedim yoksa (bizim elektrik ana kutusundanmi geliyor diye yok oda oda kokladim)
    ama yanik kokusunu bulamadim (pencereleri kapatim koku agrlasti)
    disari ciktim (evin etrafina dolandim komsunun biri mangal mi yapiyor mu yada bizim evden mi geliyor diye koku var ama duman yok) bizim EV dicht besiedelt sag,sol,arka Ev dolu
    eve girdim hanim sofrayi kurmus mufak a ymeme oturduk pencereden duman gördüm pencereye yaklastim dk.icerisinde dumandan dan Alevler yükseldi Feuerwehr geldi ama Evi kurtaramdi (yangin söndü) ama EV gitdi

bir kac gün sonra duyduk adamin (Gasflasche si varmisch Gartenlaube de nasil olduysa bu patlamis Gartenlaube den Evin Dachstuhl a ucuyor ve EV yaniyor)
    bu Olay Yazin gecen sene Yaz oldu o aralar burada acayip sicaklik vardi ve bu olay Gazete de böyle yaziyordu

Bunun böyle yazmamain nedeni ise böyle birsey basiniza gelirse mazallah Sigorta ödememek icin bin bahane söyler ben uyariyimda siz yinede yapin istedinizi

(Ben Gazgrill almayi düsünüyordum hizli olur diye vaz gectim bu olaydan sonra)
    Ben Holzgrillimi bilirim oda beni

Gesendet von iPad mit Tapatalk

15. Talha'linho 7 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    18 mesaja 60 teşekkür aldı
    Arkadasler Hepinize Ayri ayri Tesekkürlerimi sunarim yorumlardan sora vazgectim arkadaslar Induktion düsünüyorum ama oda Kalp hastalari kalp pili olanlar icin tehlikeli diye duydum evde kalp pili olan bir yok ama olurya gelen olsa vebal almak istemeyiz

Yeni Üye
    Nereden
    GE
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    selam,

biz yaklasik 10 seneden beri kullaniyoz mutfakta, normal dairede, 11kiloluk gaz aliyoruz allah sükür hic bir problem yasamadik

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    @Sekilsef,

ev sahibinden veya Hausverwaltungdan bence izin alman gerekiyor. Emin değilim ama, bir yangın durumunda sigorta ödemeye bilir. Kapalı mekanlarda izin vereceklerini sanmıyorum.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    16 mesaja 42 teşekkür aldı
    Arkadaslar öyle anlatiyorsunuz ki gaz ocaklarini Tüpünü katil yaptiniz.Türkiyenin yarisi tüplü ocak yada dogalgaz kullaniyor.
    Pekte öyle anlattiginiz gibi gibi degil.Elbette rizikolari var Ama neyin rizikosu yokki.Elektirikli ocaktada yemegi ocagin üzerinde unuttun al sana yangin.
    O zaman hic ocak,yanici bir sey kullanmamak gerekir sifir riziko olur. Annem babam türkiyede benim hatirladigim 30 yildir kullaniyor, hic bir tehlikesini gormedik.
    Bende bahcemde kullaniyorum 20 senedir bende hic bir tehlikesini görmedim.Sadece sunu söyleyebiliriz almanyada kapali yerde tüp bulunduramazsin. Tüplerini standartlar uygun acik olan bir yere (müsade edilen bir yere). Oradan alacagin baglanti ile evinde gazli ocak kullanabilirsin. Almanyadaki binlerce Restorant, dönercilerin yaptigi gibi. Evinizin bahcesi var ise hic sorun yok. Yaptirabilirsiniz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Ben bes senedir kullaniyorum..
    Her detayi yazdim..
    Herkes kendi bilir..
    Yalniz ev burosundan izin almaya gerek yok,cunku izin cikmaz..bahce ve teras varsa sikayet grlmemek sartiyla..
    Bunun disinda evin icinde asla!!!

Tecrübeli Üye ZSworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,372
    149 mesaja 454 teşekkür aldı
    Benzincilerde Baumarktlarda 17-23 avro arasi oradan almayin illka yakininizda gasci vardir biraz arastirin orada 12,50 olmasi lazim.

Evde yasak diye birsey yok sade tavsiye edilmiyor. Aksamlari isler bitince kapatabilinir. Cok tanidigim kisiler kullaniyor.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Arkadaşlar yine nasıl işimize geliyorsa, öyle yorumlamayalım.

Hausordnungda ne yazıyorsa o geçerli. Çoğu Hausordnung'da izin verilmiyor. Verilmediği için sigortada ödemiyor birşey olduğunda. Bu durumda evinize fristlos çıkış verme hakkı var ev sahbinin. Yangın olduğundada zarar siz karşılamanız gerekiyor.

İzin everen çoğu Hausverwaltubglarda havalandırma deliği istiyor.

Tamam gazda daha güzel pişiyor, ama o kadarda elektrikli kadarda fark yok.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)