Konu acilili cok olmus ve belki arkadasa yardimci olunmustur ama ben de fikrimi yazmak istedim;

HIC BIR ARKADASTA DEMEMIS KI BENIM COCUK NE ISTIYOR YADA YAPACAGI MESLEKTE MUTLU OLACAK MI?

Hocam her baba gibi sende cocugunun iyiligini istiyorsun onu cok yüksek yerlerde görmek istiyorsun ama bu da gözden kacirdigin sey cocugunun yapacagi meslekte mutlu olacak mi? Senin cocuk icin sectigin meslege yatkin mi cocuk?
Tabi ki cocuklarimiza meslek seciminde yardimci olalim ama onlarin adina birsey secmek cok yanlis bence..Bakin Türkiye de ki genclik sirf ailelelerinin ve sistemin sectigi meslekleri okuyor ama sonra yaptigi isten mutlu olmuyor.

Bence cocuguna yapa bilecegin en iyi yardim onun yatkinliklarini görüp onun ufkunu acip potenzielini artirman.
Birkac sene öncesi Stern TV de denk gelmistim, mesleginde cok mu cok basarili bir Kalb doktoru bir zaman sonra cocukluktan beri yapmak istedigi isi yapmak icin istifa etmis ve TIR kullanmaya baslamis. Adam cocuklugumdan beri hep bunu yapmak istiyordum ama ailemde herkesin tipci olmasindan dolayi bende tip okudum ama yaptigim iste mutlu degildim..Bir yastan sonra paranin ve kariyerinin hersey olmadigini fark edip istifa ettim ve birikimimle kendime TIR aldim ve onu kullaniyorum simdi ve cok mu cok mutluyum..

Önemli olan bu degil mi?