Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2250 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cikis aldim

Yeni Üye musti20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    16
    5 mesaja 7 teşekkür aldı

Cikis aldim

slm Arkadaslar

Benim bir sorum olacak sizlere..
    Is yerinde biri ile kavga ettim yani kavga sayilmaz, biri beni kiskirtti kendisini bir kac defa uyarmama ragmen vaz gecmedi ve kiskirtmaya devam etti,
    ve en sonunda dayanamadim kendisine yumruk gösterdim ve tekrardan uyardim. Sikayet üzerine isime son verildi bütün anlatmama karsin yumruk göstermenin yasak oldugunu söylediler neyapabilrim..

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye lazkopat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    55
    56 mesaja 129 teşekkür aldı
    Sahitler varmi yoksa nerden biliyorlar ne gösterdigini ? Patron seni hic dinlemeden mi cikis verdi ? birde nerden calision varmi betriebsrat filan ?
    Rechtschutzun varmi mesela ?

4. 2 kişi lazkopat üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    16
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Evet sahitler var olarda benim tarafimdan olayi oldugu gibi anlattilar ama genede yumruk göstermenin ve tehtidin yasak oldugunu Firma bunun kabul edilemez oldugunu söylediler.
    Ben Isvicrede kaliyorum..

Ama cikis aldiktan 3 gün sonra Bölüm sefi ile konusma yaptim kendisi agzin kacirdi maasi yüksek olan iscilerin gitmesinin gerektigini söyledi ama istemiyerek agzindan kacirdi..

Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    55
    isvicredeki yasalar nasil bilmem ama bana cok mantiksiz geldi. Öyle hemen isden cikarilirim mi ? nasil bir firma ordada betriebsrat denilen birsey vardir ? zaman kaybetmeden avukata git kolay degil öyle isden cikarmak.
    Ki yumruk göstermek öyle büyük bir olay degil

7. 2 kişi lazkopat üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    16
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Arap firmasi.. Peki söyle sorayim tazminat hakki almam mümkünmü. Cünkü 1 hafta sonra yeni bir is buldum.

Laz Hocam kusura bakma biraz rahatsiz ediyorum ama 17/18 senemi verdim ne kadar anlattiysamda anlamadilar. Onun icinde nasil söyleyeyim calisma havam kalmadi.. Onun icin ne tür hakklarim var ne yapabilirim bilmiyorum..Avukati aradim bana beklememi söylediler
    Konu Memoli1976x tarafından (28 Şubat 2018 Saat 23:19 ) değiştirilmiştir.

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,213 teşekkür aldı
    musti20 arkadasim normal büyük firmalarda Ermahnung, yada Verwahnung verebilirler, ama vetragina göre cikis da verebilirler.
    Kisacasi Kendi cikarlari ve senin isini degerlendirip istediklerine göre ayarlanir, Yapmis oldugun vetragin sartlarina göre
    , Kendine yeni is bulmussun sansina yoksa Arbeitsamta Taggeld de ceza alirdin budurumdan, tekrar gecmis olsun yeni isinde hayirli olsun.

Saygilar

10. karam82 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    16
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Cok sag olun Arkadaslar valla ne yalan söyleyeyim böyle forumlar olmasa türkün türk den baska dostu yok diye yalan söylemis olmayiz.. Hepinize cok cok tesekürler Arkadaslar.

12. musti20 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    55
    Sen simdi 17 ayni firmadamiydin ? direk avukata git olurmu öyle is ben burda sinirlendim sen yine iyi duruyon. Abi bi avukat vermiosa termin baska avukat mi yok ? hepsini dene hakini savun ben yumruk gösterdim evet de ama dövecem diye degil basaracaz beraber güclüyüz gibi yalanlar at yumruk göstermek her türlü baska yere baglanir allahtan kafani koparirim isareti yapmadin veya orta parmak ki onda bile hemen atilmaz yani almanyada bu öyle kolay degil. abmahnung veriler ilk önce.

ben hic buralarda ugrasma cok saglam bir avukata git hakkini ara derim acik acik anlat ben seni döverim yumrugu yapmadim sinirden bilegimi sikdim de ne bilim at biseyler

Gleiches gilt auch für sog. Kleinbetriebe, wenn also der Arbeitgeber regelmäßig nicht mehr als zehn Mitarbeiter beschäftigt. Auch in diesem Fall greift der Kündigungsschutz nach dem Kündigungsschutzgesetz nicht. Der Arbeitgeber kann problemlos kündigen, eine Abmahnung ist also auch hier nicht notwendig.

almanyada bu böyle

karamin dedigi gibi abmahnungsuzda yapa bilir isvicrede nasil bilmiyorum. ama ufak firmami büyükmü ?
    istersen bize yola vertragi bakalim bir.
    Konu lazkopat tarafından (28 Şubat 2018 Saat 22:56 ) değiştirilmiştir.

14. lazkopat üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    Arkadasim sadece yumrugunu SIKIP dokunmamis vurmamissan sahitlerde bu sekil ifade verdiyse mutlaka mahkemeye ver hakkini ara. Burada isveren eline gecirdigi firsati tepmemis kendine pahalliya malolan eski bir iscisini tazminatsiz gönderme sansini denemistir. O is okadar kolay olmuyor siddet kullanma gerceklesmediyse bir an sinirlenip yumrugumu SIKTIM ama kimseye vurmayacak kadarda aklim basimda o sadece bir refleksti der sende sansini denersin.

16. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Moderator orhan-sude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun(g)/Trabzon/Android World/ Xiaomi Mi Fold 2
    Ettiği Teşekkür
    1,670
    406 mesaja 1,791 teşekkür aldı
    gecmis olsun Kardes,

takma Kafana, belki böylesi daha iyi..

basimiza ne gelirse, bir nedeni vardir elbette..

biryerden kapanir, baska yerden ve daha iyi yerden kismetin acilir..

Allah Yolunu acik etsin.

S&S

18. 2 kişi orhan-sude üyemize teşekkür etti:

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,213 teşekkür aldı
    Lazkopat arkadasinda dedigi gibi 17 sene gibi süreci sonradan gördüm, abfindung yollarini aramak icin rechtschutzun varsa oraya bas vur derim bende.
    Fiziksel temas yok sonucta.

20. 2 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Moderator orhan-sude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun(g)/Trabzon/Android World/ Xiaomi Mi Fold 2
    Ettiği Teşekkür
    1,670
    406 mesaja 1,791 teşekkür aldı
    Aboooo, bak 17 Sene'yi bende yeni gördüm..

bak ozaman isler degisir, ben olsam bende birakmazdim bu isin pesini...

bizim is'yerindede birisi öbürünün Bogazina sarildi, sadece Uyari aldi...

ama 17 Senelik bir is'ciyi cikarmalari zor.

22. 2 kişi orhan-sude üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    16
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Cok sag olun Arkadaslar yardimlariniz icin.. Dediginiz gibi, Allah bir kapiyi kapatiyor, bir baska kapiyi aciyor..
    1 Mayis da yeni is yerine baslicam, onun icin sadece Hakkimi almak istiyorum Avukatin söyledigine göre 1 Hafta falan tatil hakkimin oldugunu, burda bize 13.cü maas dedikleri 1 maas hakkinin 4/1 ni alabilecegimi söylediler ama tazminat hakkinda birsey söylemediler.

Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    55
    ise basla baslama farketmez sen hakini ara ama kesin sakin pes etme. Öyle hayirlisi buymus filanda deme 17 sene ne demek ! ugras bi avukatdan hayir gelmiyormu digerinde dene ..

25. lazkopat üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    16
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Burasi Isvicre, Demokrasinin oldugu yer, Insan hakklarini savunan memleket. (Insanin degeri yoktur. Burada Para gecerli, gözünü seveyim ben memleketimin) Düsündükce Sinir Küpü oluyorum.. Kusura bakmayin biraz sinirlendirdik.

Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı musti20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burasi Isvicre, Demokrasinin oldugu yer, Insan hakklarini savunan memleket. (Insanin degeri yoktur. Burada Para gecerli, gözünü seveyim ben memleketimin) Düsündükce Sinir Küpü oluyorum.. Kusura bakmayin biraz sinirlendirdik.
    allah sonumuzu hayir etsin ne yapalim.. gitsek bir dert gitmesek bir dert....

28. lazkopat üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,934
    504 mesaja 1,453 teşekkür aldı
    vallahi kardes senin o isci arkadasin patronlarla beraber calisiyor
    sana bir oyun oynadilar ve oyunu onlar kazandi simdi sen bu oyunu bozmanlazim
    17sene dile kolay ustalarin yazdiyi gibi iyi bir avukat hakkini ara

saygilar gecmis olsun

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    slm Arkadaslar

Benim bir sorum olacak sizlere..
    Is yerinde biri ile kavga ettim yani kavga sayilmaz, biri beni kiskirtti kendisini bir kac defa uyarmama ragmen vaz gecmedi ve kiskirtmaya devam etti,
    ve en sonunda dayanamadim kendisine yumruk gösterdim ve tekrardan uyardim. Sikayet üzerine isime son verildi bütün anlatmama karsin yumruk göstermenin yasak oldugunu söylediler neyapabilrim..
    Geçmiş olsun.

Ama herzaman söylüyorum, daha bir hafta önce burada uzun uzun yazdım.

Kaba kuvvet ile hak aram devri bitti. Artık zeka ile aranıyor. Konun içeriği olarak haklı olabilirsiniz, ancak vuran, vurmaya çalışan, bağıran herzaman haksıdır.

Öğrenmedik gittik şunu. Boşuna kana türkler demiyorlar.

Daha geçen gün burda forum birisi sandelyeden birisini itti diye anlatdık.

Ama bu işler cemaat imam meselesi gibi. Hergün TRT'de sözde tarih anlatma anlamınd agresif agresif dizi oynatırlarsa milletde agresifleşir. Yok Ertuğrul, yok Kurtlar Vadisi, yok Abdülhamdi, yok vatanım sensin, hergün haberlerde mehtermarşlı Afrin operasyonu, agresif agresif konuşan devlet büyüklerimiz, sonra sonuç bu.

Yapcak tek şey var. Avukat gideceksin. Dava açacaksın. Ama fazla ümitlenme. İş mahkemesinde hakimleri çoktan kendimize gıcık ettik. Gelen vatandaşlarımızın çoğu hep kavga yüzünden.

Birazcık kendini teselli etmeye çalışıyorsun belliki, ama kendini kandırıyorsun. Bunun, demokrasi ile ne alakası var? Madem bu kadar demokrasiye önem veriyorsun, niye yumruk gösteriyorsun? Demokraside kendi hakkını kaba kuvvet ile aramak nerede var? Ayrıca memlektimizin gözünü bizde seviyoruz, ama oradada bu böyle. Kendi adaletini kendin yaratamazsın. Aynî şeyi Türkiye'dede yap orada da çıkış veriyorlar.

Şimdi diyecekki bağzıları, bizde insanız, bir sınırı var, kendini bağzı insan tutamıyor. Katılmıyorum. Öbür milletler hayvanmıda kendini tutabiliyor? Değil.

Sorun toplumsal yetiştirilmemizde ve yaşamda. Yukarda anlattım zaten. Ayrıca kırmayı dökmeyi bir mahrifet olarak görüyoruz. Asıl mahrifet dökmeden kırmadan hakkını arayabilmekte. Kıran döken hep kaybeder. Hakim destek vermez, evde kır dök hanımda çekip gider, okulda kır dök insanı kovarlar.

Yasanın yumruğu ile vuruz, bileğinizin ile değil.
    Konu Memoli1976x tarafından (02 Mart 2018 Saat 01:44 ) değiştirilmiştir.

31. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    73
    19 mesaja 49 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Ama herzaman söylüyorum, daha bir hafta önce burada uzun uzun yazdım.

Kaba kuvvet ile hak aram devri bitti. Artık zeka ile aranıyor. Konun içeriği olarak haklı olabilirsiniz, ancak vuran, vurmaya çalışan, bağıran herzaman haksıdır.

Öğrenmedik gittik şunu. Boşuna kana türkler demiyorlar.

Daha geçen gün burda forum birisi sandelyeden birisini itti diye anlatdık.

Ama bu işler cemaat imam meselesi gibi. Hergün TRT'de sözde tarih anlatma anlamınd agresif agresif dizi oynatırlarsa milletde agresifleşir. Yok Ertuğrul, yok Kurtlar Vadisi, yok Abdülhamdi, yok vatanım sensin, hergün haberlerde mehtermarşlı Afrin operasyonu, agresif agresif konuşan devlet büyüklerimiz, sonra sonuç bu.

Yapcak tek şey var. Avukat gideceksin. Dava açacaksın. Ama fazla ümitlenme. İş mahkemesinde hakimleri çoktan kendimize gıcık ettik. Gelen vatandaşlarımızın çoğu hep kavga yüzünden.
    Usta devlet büyükleriyle, dizilerle ne alakasi var.
    Diziye bakip agresiv olan ardindan baskalarina agresiv davranan biri varsa, sorun dizide degil milletin kendisi de

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Cok sag olun Arkadaslar yardimlariniz icin.. Dediginiz gibi, Allah bir kapiyi kapatiyor, bir baska kapiyi aciyor..
    1 Mayis da yeni is yerine baslicam, onun icin sadece Hakkimi almak istiyorum Avukatin söyledigine göre 1 Hafta falan tatil hakkimin oldugunu, burda bize 13.cü maas dedikleri 1 maas hakkinin 4/1 ni alabilecegimi söylediler ama tazminat hakkinda birsey söylemediler.
    Bu sevindirici. Ama lütfen Allahı karıştırma. Senin kapını Allah kapatmdı. Sen kendin kapatmışsın. Durup dururken sana çıkış verirlerse Allah sana kapıyı kapatmış olur. Bunun kader ile bir alakası yok.

Alıntı ET24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta devlet büyükleriyle, dizilerle ne alakasi var.
    Diziye bakip agresiv olan ardindan baskalarina agresiv davranan biri varsa, sorun dizide degil milletin kendisi de
    Kısmen haklısın. Dizilerin ve devletin suçu dolaylı yoldan var. Piskologlarda zaten bunu teyit ediyor. Haftlarca agresiflik izlemek bilinç altınıza kazınıyor. Körlen yatan şaşı kalkabiliyor.

Ya Kurtlar Vadisi gibi bir dizi 13+ oluyor. Aslında 18+ olması lazım. Agresiflik varmı? Var. Kin ve nefret? Var. Çocuklar blu çağındamı? Evet. Akılları daha yeni yeni mi kaynıyor? Evet.

Önceden böyle dizileri RTÜK yasaklardı. Şimdi herkes korkudan yasaklayamıyor.

En iyi örnek Ertuğrul dizisi. İllaki bu diziye çekerken, Ertuğrul'u anlatırken yıkıp dökmek mi lazım. TRT'de bir ton gerizekalı çalışıyor. Dünyada öbür devletler ve milletler bu dizi görüp ne diyof biliyormusun? İşte ispatı, Türklerin devlet televizyonu ne kadar barbar olduklarını kendileri gösteriyor, birde itiraz ediyorlar. Hani biz dünyaya anlatmaya çalışıyoruz ya, 1915 olayları soykırım değildi diye, bizden daha akıllı olan Ermeni lobisi kesin bu diziyi kullanıyor ispat belgesi olarak. Adamlar gittikleri her yerde eminim bu dizin videosunu gösteriyordur.

Böyle dizilere hükümetin yöz yummasının tek bir nedeni var. Milletin milli duyguları ile oy kapmak. Bak bak dizide söylediler, bunlar Cumhurbaşkanında dediği gibi bize düşmanlar.
    Konu Memoli1976x tarafından (02 Mart 2018 Saat 01:41 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)