Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3161 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Steuerfahndung ile suclaniyorum ne yapmaliyim ??

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye alperen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    32
    4 mesaja 28 teşekkür aldı

Exclamation Steuerfahndung ile suclaniyorum ne yapmaliyim ??

Selamün Aleyküm,

ailemin ve benim basimiza bir olay geldi ve isin icinden cikamiyoruz. Kisaca özetlemek istiyorum:

Ailem ve ben bu sene yaz tatiline ilk defa ucak ile Türkiyeye uctuk. Alman Havaalaninda son kontrolden gecerken yanimizda 30.000 € para bulundurdugumuz icin orada hakkimizda sorusturma acildi. Havaalaninda Zollamt´tan memurlar geldi ve öncelikle herkezi (3 yetiskin ve bir cocuk) sorusturmaya cektiler. Sonra bu olayi Zollamt´a bildireceklerini söyleyip paraya el koymayacaklarini söylediler. Biz üc yetiskin insan oldugumuz icin herkezin 10.000 € yaninda bulundurma hakki var biliyorduk ve bu parayi toplu halde esim üstünde tasiyordu (para toplu halde dursun dedik calinir felan dige). Megerse kanunen bu yasakmis. Herkez kendi cüzdaninda 10.000 € tasima hakki varmis. Biz bunu bilmiyorduk ve sorun olacagini tahmin etmiyorduk.

Almanyaya geri geldigimizde bir kac hafta sonra Zollamt´an mektup geldi ve yazili olarak ifademizi istedi aksi takdirde 2.000 € ceza ödememiz gerektigini bildirdiler. Ben önce Zollamt´an o memur ile Telefon ile irtibata gectim ve durumu anlatim. Parayi esimin kanser hastasi oldugu icin (bundan yaklasik 10 sene önce) ve tedavisi icin kullandigimizi (özel doktorlara gittik), bu kanser hastaliktan dolayi esimin disleri döküldu onlari yapatirdigimizi ve esimin annesi alzheimer hastasi oldugu icin bir miktarinida onun icin kullandigimizi ve geri kalan para ile tatil amacli harcama yaptigimizi anlattim. Ama bunlari kanitlamak icin bir belegim olmadigi söyledim, cünkü biliyorsunuz faturasiz indirim yapiyorlar. Memur bunlarin cezada indirim olabilecegini ve bunlari yazili olarak bildirmenin faydasi oldugunu söyledi. Bizde ögle yaptik.

Simdi bundan 3 gün önce Finanzamt´tan mektup geldi. Zollamt dosyayi Finanzamta devir etmis ve simdi Finanzamt bizi Steuerfahndung ile sucluyor. Paranin nerden geldigini ve ne yaptigimizi hangi hesaba yatirdigimizi arastiriyorlar. Bir hafta icinde yazili ifademizi istiyorlar. Bu para benim helal anlimin teri ile kazandigim para. Bu isin icinden nasil cikabiliriz? Bugazimizdan tek Kurus haram gecmedi cok sükür. Lütfen yardim edin. Ne yapacagimizi sasirdik kaldik.

Allah hepinizden razi olsun. Konuyu yanlis yere actim ise af ola.

Selametle,
    alperen
    Konu alperen tarafından (06 Eylül 2015 Saat 13:47 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)