Alıntı elnino Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende onu diyorum işte mal yada para miras kalmış bu konular bari dış ülkelere bildirilmesin. Ama ana konu dikkatlerden kaçmasın Türkiyeden emekli maaşı alıp bunun yanında Almanyadan da sosyal maaşı alanlar konu edilmiş haberde. Bana atalarımdan kalan mirasasada kimse kusura bakmasın da onlara kimse elleşmesin yani. ( ha ben örnek verdim ben yukarda bahsedilen konu ile alakası olmayan kişiyim Ne sosyal maaşım var nede yardım ödeneğim.)
Arkadasim belki haklisin lakin bunu nasil ayiracaklar, üzerinde mal varligi görünüpte yokmus gibi ölü takliti yapip yasadiklari ülkede sosyal yardim alanlar ayyuka cikacaklar. Peki bu durumda ne olacak mal varligi oldugu icin sosyal yardim hakkini kaybedenler ya yasadiklari ülkede calisacaklar ya mal varliklarini satip onunla gecinecekler yada memlekete geri dönecekler, ödenecek cezalarda cabasi, ekonomiye getirisi götürüsünü anlasmayi imzalayanlar hesaplamislardir.

Yardim almadiklari halde Türkiye de mal varligi olup Türkiye de vergi verenlerin yasadiklari avrupa ülkelerinde cifte vergilendirmeden nasil korunacagida bir muamma. Zaten bircok etkenlerin sebep oldugu ekonomik baskilarin krizi kapiya dayandirdigi zamanda gurbetci paralarinin kaybi ne sekil bir etki yapar zaman gösterecek. Yasanan politik gerginligin bedelini ülkelerinde yasayan Türklere ödetmek isteyen avrupalilara gün dogacak. Hep birlikte alkislayalim.