Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2214 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 67 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Festi Ramazan iptal edildi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı 38ince_su38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konuyu kapatan yokmu bu is politikaya döküldü bilerek veya bilmeyerek hersey yaziliyor milliyetcilik sifir bla bla bla yeter.
    Arkadaşım sorunlar konuşarak çözeriz. Susarak veya bir birimizi susturarak değil.

Mesela ben şimdi change.org'da bir kampanya başlatsam kaç bin imza toplarız? En fazla 1000 tane. Geriye kalan 2.5 Milyon insanımız ne yapıyor? Sorunda bu işte. Hiçbirsey. Bu forumda 21000 bin üye var. Her evde 4 kişi olsa 84000 kişiyiz. 21000 üyemizden belki sadece 100 tanesi bu forumda birşeyler paylaşıyor. Gerisi ne yapıyor? Gir müzik indir, film indir git. Bu geriye kalan 20900 kişinin içinden her türlü meslek sahibi insanlar var. Elektricisinden tut, aklınıza ne gelirse. Ama dikkat edin, bu forumda bir kişi birşey sorsa, hep aynı kişiler cevap veriyor. Geri kalam 20900 kişi sadece egoist bir şekilde bana ne deyip geçiyor.

Geçen gün bu forumda bir haber paylaştım. İlik aranıyordu. Orada çağrı yaptım, gidin kayıt olun diye. Bir Allah'ın kulu gidip kayıt oldumu? Olmadı. Olsa derdi ben kayıt oldum diye. Çünkü niye? Banane. Ama kendi yavrumuza birşey oldumu herkesden yardım bekliyoruz. Ama sen niye ozaman etmiyorsun?

Ben kayıt oldum. Bir sefer çağırdılar. Tutmadı. Ne kadar bir güzel duyguydu ama. Acaba ben belki bir hayat kurtarabilirmiyim diye. Ama ben buradada desem beleş IPTV var, yada son çıkan sinema filmini yüklesem binlerce koşup olan gelirdi. Yüzlerce teşekkür alırdım. O konuda yanılmıyorsam bir teşekkür bile yoktu. Teşekkür derdinde değilim. Her yerimi teşekkür olsa bana ne.

Yani birbirimize yardim etmiyorsuz. Daha doğru etmek istemiyoruz.

Ben burada bir konu açtım. Nerdeyse asıldım kesildim. Şikayet üstüne şikayet. Bir arkadaşımızda beni vatan haini ilan etti. Sorun değil, etsin, canı sağolsun. Hakkımı yinede helal ediyorum o kardeşimize.

Gelin birlik olalım. Hangi görüşten olursak olalım. Hepimizin sadece bir tane vatanı var. Bir birimizi susturarak şikayet ederek bir şey kazanamayız. Tam tersi onlar kazanır.

Ama ümidim hiç yok. Çünkü bu 20900 kişi bunu okumuyor bile.

Ne zaman bir birimiz ile kavga etmeyi bırakıp, bir birimizi susturmak yerine dinleyip tartışıp bir orta noktayı bulmayı başarabilirsek ozamam ülkemize huzurda gelir ve fest ramazan gibi etkinlikleri kimse kolay kolay iptal etmeye çalışmaz.

Ama başta bizim siyasetcilerimiz buna izin vermiyor. Birbey seninle aynı cizgide değilse, sana o veya bu parti fark etmez, sana Birbeyımi düşmam olarak görmeni gerektiğini söylüyor. Ama bunu daha anlayacak kadar geliştiremedik kendimizi ve geliştirmemizide istemiyorlar. Çünkü oy kaybedebilr partilerimiz.

Bir Alman gazetesini Facebook sayfasında PKKlı bir köpek yorumlarda Türkiye'ye kötülüyordu. Tek başıma mücadele ettim. Bir Allahın kulu, bir Türk arkadaşımız çıkıpta yardım etmedi. Ama yeri geldimi elimize bayrağı alırız, alnımıza hilali bantlar takarız ve röpörtajda "Ben Türkiyem için ölürüz" deriz.

Bu konuya son yorumumdu. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (29 Nisan 2018 Saat 19:25 ) değiştirilmiştir.

2. 11 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)