Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2190 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Jugendamt benden aylik kacancimi ve vergi iadesi kazancimi soruyor

Tecrübeli Üye Serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    34 mesaja 49 teşekkür aldı

Jugendamt benden aylik kacancimi ve vergi iadesi kazancimi soruyor

Slm arkadaslar ben bundan 8 yil önce ayrildim ve iki cocugum var , ve bugüne kadar Jugendamt bana ne kadar cocuk parasi vermem gerektigini söyledigi sürece hep ödedim önce 385 ten baslayip simdi 800€ kadar kademe kademe yükseldi ve hic itiraz etmedim ne istedilerse ödedim , cuma günü bana gene mektup yollamislar ve benden 01/03/2017 den 01/03/2018 kadar aldigim aylik para kagitlarimi ve ayriyetten 2017 icin aldigim vergi iadeti parsini soruyorlar , sizce vergi iadesi olarak aldigim 1900 € icinde benden parami istiyecekler , sizce neden benden bu kagitlari istiyorlar

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Cocuk nafakasi tahminen tüm gelirlerden hesaplanir. Tahminen tüm gelirlerini görmek istiyorlar.

Bu aldiginin 1900 Euroda tahminen yillik gelire sayilacaktir.

Emin degilim, ama hukuki tecrübem bana bunu diyor.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    unterhalt de maas yukseldikce odedigin tutar artiyor dimi peki ex es unterhaltvorschuss alsa devlete borclaniyoruz sanirim o parayi ilerde ödemek zorundamiyiz ?

Tecrübeli Üye Serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    34 mesaja 49 teşekkür aldı
    Maas yilardir ayni hatta dahada düstü sadece bu Aldigim 1900 vergi iadesi nasal etkiler Onu düsünüyorum , önceden 2000-2200 aliyordum , nerdeyse 3 yildir 1700-1900 Euro civari aliyorum ilk defa gecen ay 2250 Aldim ,isallah bu aldigim son Maas ve vergi iadesi yüzünden Gene yükselmez

Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    10 mesaja 17 teşekkür aldı
    Alıntı Serseri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar ben bundan 8 yil önce ayrildim ve iki cocugum var , ve bugüne kadar Jugendamt bana ne kadar cocuk parasi vermem gerektigini söyledigi sürece hep ödedim önce 385 ten baslayip simdi 800€ kadar kademe kademe yükseldi ve hic itiraz etmedim ne istedilerse ödedim , cuma günü bana gene mektup yollamislar ve benden 01/03/2017 den 01/03/2018 kadar aldigim aylik para kagitlarimi ve ayriyetten 2017 icin aldigim vergi iadeti parsini soruyorlar , sizce vergi iadesi olarak aldigim 1900 € icinde benden parami istiyecekler , sizce neden benden bu kagitlari istiyorlar
    pislik herifler rahat birakmazlar adami strese sokarlar...kardes mantik sudur; 1080 euro sana ait üstü cocuklara, <düseldorfer denen tabela var 2 cocuk icin odemen gereken miktar orda yazar,egerki sen iki cocuk icin 800 veriyorsan niye calisicaksinki ,cunku resmen cezalandiriyolar,yeni bir hayat kuramiyorsun,cocuklar is hayatina atilana kadar ödemekle mükellefsin,ve heryil sistem geregi otomatik isterler..
    ya kacak calisicaksin yada az gösterip elden almaya bakicaksin.

cevremde tanidigim bir kac kac arkadas var

1 ci arkadasim 1700-1800 net maasla 2 cocuk icin sadece 220 ödüyor
    2 ci arkadasim tek cocuk icin 190 euro ödüyor
    3 arladasim 2200 net maasla 3 cocuk icin 410 euro ödüyor
    4 cu arkadasim 2 cocuk icin 350 euro ödüyor

senin vergiden aldiginin hesabini sorabilirler ,egerki iceriye borcun varsa isterler.

benim bir arkadas direk cöktüler parasina

bir baska arkadasiminkine jobcenter cöktü

hepsi isyan ediyolar.

7. Efsane-RTE üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye VoLKan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Oberhausen / Zonguldak / PS4 Pro / Androit / Samsung Smart Tv
    Ettiği Teşekkür
    74
    62 mesaja 377 teşekkür aldı
    Alıntı Efsane-RTE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pislik herifler rahat birakmazlar adami strese sokarlar...kardes mantik sudur; 1080 euro sana ait üstü cocuklara, <düseldorfer denen tabela var 2 cocuk icin odemen gereken miktar orda yazar,egerki sen iki cocuk icin 800 veriyorsan niye calisicaksinki ,cunku resmen cezalandiriyolar,yeni bir hayat kuramiyorsun,cocuklar is hayatina atilana kadar ödemekle mükellefsin,ve heryil sistem geregi otomatik isterler..
    ya kacak calisicaksin yada az gösterip elden almaya bakicaksin.

cevremde tanidigim bir kac kac arkadas var

1 ci arkadasim 1700-1800 net maasla 2 cocuk icin sadece 220 ödüyor
    2 ci arkadasim tek cocuk icin 190 euro ödüyor
    3 arladasim 2200 net maasla 3 cocuk icin 410 euro ödüyor
    4 cu arkadasim 2 cocuk icin 350 euro ödüyor

senin vergiden aldiginin hesabini sorabilirler ,egerki iceriye borcun varsa isterler.

benim bir arkadas direk cöktüler parasina

bir baska arkadasiminkine jobcenter cöktü

hepsi isyan ediyolar.
    öyle bir örnekler verdinki sastim kaldim , ewlenebilirsin anlasamaz ayrilabilirsin bu konu ayri bir konu ama cocuklari yaparken o cocuklarin sucu ne ,
    cocuklar dünyaya gelirken sizemi sordular bizi dünyaya getirin diye yoksa sizmi karar verip dünyaya getirdiniz... x bir kiseye bu paralar gitmiyor senin ewladina gidiyor bu paralar
    sen dünyaya getirdin ki sen bakicaksin demek kisaca !!! yok kacak calis yok az göster elden para al ne güzel örnekler bunlar...peki bunlari yaptin ewlatlarin demiyceklermi sen bize baba olarak ne parasi ödedin naptin diye , tüm yükü ayrildigin esinin üstüne yikicaksin , anne zorluklarla savassin annenin SIKINTISI sitresini senin karar werip dünyaya getirdigin ewlatlarin bunlari hissetsin ve sen kacak calis x bir bayanla gününü gün et o paralari x bir bayanla catir catir ye nasil bogazinizdan gecicek....neyse uzatmaya gerek yok...

evladina ileride bakarken yüzün asagidami yoksa yukaridami bakmak istersin buna sen karar wer ve onu yap...
    Hadi Eywallah !!!

9. 5 kişi VoLKan üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Efsane-TR kısa vade düşünen insanlar için iyi örneksin.

Elden aylığını alırsın ve devleti kandırırsın. Ama ondan sonra yaşlanınca emeklim niye az diye sürünürsün.

Ayrıca sen nafakayı çocuğuna ödüyorsun, eski eşe değil
    Eşinden boşanabilirsin, sevmeyebilirsin, ama çocuklarınıda m sevmiyorsun? Sonra yarın akil balik oldumu çocuklarda babalarını tanımaz.

Sözüm sana değil Efsane-RTE ama bunu dediğin gibi yapam insanlar ile ben selamlaşmıyorum bile. Bunlar seviyesi düşük ve basit insanlar benim için.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (21 Mayıs 2018 Saat 10:21 ) değiştirilmiştir.

11. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Alıntı VoLKan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

öyle bir örnekler verdinki sastim kaldim , ewlenebilirsin anlasamaz ayrilabilirsin bu konu ayri bir konu ama cocuklari yaparken o cocuklarin sucu ne ,
    cocuklar dünyaya gelirken sizemi sordular bizi dünyaya getirin diye yoksa sizmi karar verip dünyaya getirdiniz... x bir kiseye bu paralar gitmiyor senin ewladina gidiyor bu paralar
    sen dünyaya getirdin ki sen bakicaksin demek kisaca !!! yok kacak calis yok az göster elden para al ne güzel örnekler bunlar...peki bunlari yaptin ewlatlarin demiyceklermi sen bize baba olarak ne parasi ödedin naptin diye , tüm yükü ayrildigin esinin üstüne yikicaksin , anne zorluklarla savassin annenin SIKINTISI sitresini senin karar werip dünyaya getirdigin ewlatlarin bunlari hissetsin ve sen kacak calis x bir bayanla gününü gün et o paralari x bir bayanla catir catir ye nasil bogazinizdan gecicek....neyse uzatmaya gerek yok...

evladina ileride bakarken yüzün asagidami yoksa yukaridami bakmak istersin buna sen karar wer ve onu yap...
    Hadi Eywallah !!!
    Yilarca iki cocuga her ay 800€ ödedim tabi anelerinin hesabina yinede en az ayda bir veya iki defa cocuklar tel acar Exstradan
    Para isterlerdi her istediklerinde 50 veya 100€ para verirdim simdi ikiside evlendi gitti

Ama malesef ikiside ne adimi aniyorlar nede ariyip sormuyorlar bile

Yani uzun lafin kissasi sen agzinla kus tutsan cocuklarin yaninda yaramaz bir adamsin

13. 2 kişi .onur üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Allah kimseyi bu duruma düşürmesin. Hem baba hemde çocuklar için kolay değil.

Volkan, Kimse istemez böyle olmasını onun için yukardaki gibi anlamsız yorumlardan vazgeç. En geç sende bu duruma düşersen , ki Allah korusun, o zaman burdaki arkadaşların derdini daha iyi anlarsın ve belkide onlara hak verirsin.

Evlenmeden önce ehevertrag yapılırsa bu gibi durumlarda gene para ödenilirmi?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    @Selam Ehevertrag sadece mal mülk servet ayrımı için

Çocuklara nafakadan kaçış yok § 1614 BGB bu kanun uygulanıyor.

Çocukları yaparken iyide ayrılıncamı kötü bunu anlayamıyorum..

16. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    Beyler galiba siz beni yanlis anladiniz!!! kimse cocuklarindan kaderinden kacamaz.evet iki insan evlenir ayrilir.
    lakin cevrede edindigim gercege dayali izlenimlerim,cocuklarin anneleri okadar masum degiller.ve bu cocuklari tek basina babalari yapmamistir.
    birzat sahit oldugum bir ayrilmis cift var ,kadinin hedefi eski kocasindan kopara bildigi kadar koparmak,sebebi ise kendisi arbeitsamt tarafindan rahatsiz edilmemek.

yukarda yazmis oldugum bir arkadas vardi 3 cocuk icin 410 euro mahkeme karar vermis,
    ve esi avukatiyla mahkemeye itiraz etmis 970 euro ödemesini istiyolar,
    bu arkadasim diyorki simdi
    evliyken 20 bin euro kredi cektim ,ben cektim haliyle esim ev hanimiydi diyor
    simdi esi bu paradan haberi olmadigini söylüyor ve onu hesaba katmayin diyor

arkadasda diyor ben napayim

2200 net maas aliyorum
    500 euro kiram var diyor
    600 euro kredi borcum var diyor
    410 euro unterhalt ödüyorum diyor
    böyle kalirsa gidi gidina anca gecine biliyorum diyor yani
    bana kalan geriye 700 euro
    arabam var diyor 200 euro mazot parasi
    400 euroda yeme icme parasi
    her hafta cocuklari aldigim vakit 50 euro para gidiyor

bu durumda arabanin sigortasi vergisi arizasini hic katmiyorum
    50 euro telefon
    25 euro ev interneti
    3 ayda bir gez e 50 euro

simdi ben heray 970 ödersem bankaya her ay iceriye giricem ve en fazla 3 ay sonra konto patlar
    bu durumda schufa ve iflasa kadar gider

söyleyin ben ne yapicam diyor!! ayrilmak isteyende kendisi degil bir zat esidir.
    yani arkadasim siraat köprüsünde gidiyor ne yapsin bu adam!!!

madem öyle versin cocuklarimi ben bakayim o gitsin öyle daha rahat olurum diyor -!!!

kimse bana burda hikaye anlatmasin,almanya burda kadinlarin cenesini acmakdan baska bisey vermiyor,
    ben burdaki artis kadin milletini TR de gormek isterdim,kocalarinin b...kunu yerler oturur dizinin dibinde gecim ehli olurlar
    ama almanyada maglesef elimde iphone x ; Altimda arabam , cocukalrdan devletden parada geliyor,ailemde burda ,diledigim gibi tatilede giderim ,yasarim tozarim ,hafta sonlarida babaya veririm
    esiklerinizi ona soylettiririm,baba vicdanlidir vicdanina oynatirim cocuklari der,baba dayanamaz disinden bogazindan artirir cocugun gönlunu gormeye calisir,
    ne cekecem kocayi deyip almanyanin vermis oldugu ozgurluk haklarinin dibini kullanmak dururken ....

oyuzden kusura bakmayin kimse cocugundan vazgecmiyor ,

arkadasim diyor 970 euro nafaka 570 euro civarida 3 cocuk kinder geld
    ettimi 1500 euro ,
    bu para geldigi surece eski esimi arbeitsamt rahatsiz etmezmis onun icin savisiyormus
    benim 600 euro kredimi kabul ettirmemeye calisiyormus bu durumda bu adam napsin!!!

size soruyorum!!!

2 cocuk icin 800 euro odeyen arkadasin sucu ne !!!

bu arkadas 400 euro ödese üstünü devlet tamamliyor
    800 euro ödese kendisi zorlaniyor magdur oluyor
    bir babanin magdur olmasi kimin ne isine yaricak???
    cocukalr büyür ,evlenirler ele giderler
    oglanlar elin kizini koynuna alinca ne anayi bilirler nede babayi bilirler ,babalarinin ne zorluklar icinde calistigini bilmezler unuturlar

gecin bunu arkadaslar...

almanyada hersey kitabina gore yasarsan bir bugday tanesi kadar yol alamazsin..
    devlet adil olacak

babanin giderini gelirini hesaplicak,aile birlikteligi icinde olan herseyi hesaplicak ,egerki hesaplamazsa ceker iflasi oturur evinde hergun cay kahve yürüse cikar devlete yük olur .

bide sigara masrafini unuttum 200 euro da sigara ,icmesin demek kolay maglesef öyle olmuyor.cocuklarinin buyudugunu gorememek,bi yandan devlet,bi yandan avukat mahkeme derken helede bu adam ithal damatsa ,yarim yamalak almancasi varsa,icmesin demeyin, bazen tek dostu sigarasi oluyor..
    Konu Efsane-RTE tarafından (21 Mayıs 2018 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir.

18. 6 kişi Efsane-RTE üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    unterhalt de maas yukseldikce odedigin tutar artiyor dimi peki ex es unterhaltvorschuss alsa devlete borclaniyoruz sanirim o parayi ilerde ödemek zorundamiyiz ?
    aynen sen ödemezsen UHV öder senin adina,seninde durumuna gore yasamin boyunca senden almaya calisirlar.

tavsiyem dik dur ,ama diklenmeden ödemeye bak cünkü maasin 1100 euro yu gectigi surece o parayi senden alirlar.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah kimseyi bu duruma düşürmesin. Hem baba hemde çocuklar için kolay değil.

Volkan, Kimse istemez böyle olmasını onun için yukardaki gibi anlamsız yorumlardan vazgeç. En geç sende bu duruma düşersen , ki Allah korusun, o zaman burdaki arkadaşların derdini daha iyi anlarsın ve belkide onlara hak verirsin.

Evlenmeden önce ehevertrag yapılırsa bu gibi durumlarda gene para ödenilirmi?
    sen türk milletiyle ehevertrag yapicaksin ölemi??
    hangi aile kizini verir !!! olmaz..

sadece su olur

ogullariniz varsa ,sayet evlendirieceksiniz deyinki oglunuza sessizce, evlilik boyunca aldiginiz herseye esin ister calissin ister calismasin herzaman ortak imza atin(bunu kesinlikle söyleyin)
    kizlariniz varsa ,sayet evlendireceksiniz,deyinki kiziniza sessizce,evlilik boyunca hicbirseye imza atma ,ben babamdan böyle gördüm erkek adam herseyi yaparmis kadini karistirmaz mis deyip imza atmasinlar.

dedigimi tutun ,biliyorum biraz beyin yandi ama ben her iki taraf icinde söylüyorum..
    cunku devir ask saadet yuva aile mutluluk huzur sukur gibi kavramlardan cikmis ,maddi cikar uzeri dostlar alis veriste görsün misali evlilikler meydana gelmekde artik.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efsane-TR kısa vade düşünen insanlar için iyi örneksin.

Elden aylığını alırsın ve devleti kandırırsın. Ama ondan sonra yaşlanınca emeklim niye az diye sürünürsün.

Ayrıca sen nafakayı çocuğuna ödüyorsun, eski eşe değil
    Eşinden boşanabilirsin, sevmeyebilirsin, ama çocuklarınıda m sevmiyorsun? Sonra yarın akil balik oldumu çocuklarda babalarını tanımaz.

Sözüm sana değil Efsane-RTE ama bunu dediğin gibi yapam insanlar ile ben selamlaşmıyorum bile. Bunlar seviyesi düşük ve basit insanlar benim için.
    Birbey arkadasim ,yanlis ama ben ödemesin demiyorum,2 cocuk icin 800 euro cok ,resmen senin elini ayagini kitliyorlar,
    almanyadaki kadin milletine bu kadar rahatlik verirsen,en ufak kavgada hemen ayrilmalar cogalir.sonra giderler 800 ila 1500 arasi para alirlar,sonrada sosyal medyalarda single bekar yazarlar.
    piyasa öyle bozukki kadin milleti gece hayatindan cikmiyor..
    babalarindan gelen parayi cocukalrina yedirdiginimi dusunuyorsunuz!!!sagda solda cafe eylence tatil heryerde catir catir yiyolar

babalarda jungendamt dan gelen kagitlarla bogussun dursun..

22. 2 kişi Efsane-RTE üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Gecen bir alman arkadasla sohbet ediyoruz,konu kadin hak ve hurriyetlerine dayandi..
    Bana dediki ne zaman kadina hurriyet ve hak vasil oldu,kadin suursuzlasti,ozgurluk adina her nane yeniyor,ocaklar söndü..onun bunun cocuklari türedi..
    Bunu niye yazdim,efsane arkadasa cevaben,yani yanliz o degil almanlarda bu konuda mutabik..
    Simdi birileri gelir akil vermeler kavgalar konu kapatmalar,falan filan..

24. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    bence bizdeki hata evliligin ilk yillarinda hemen cocuk yapilmasi, ne kadar flört/söz/nisan dönemi olursa olsun ayni cati altinda yasamadikca taniyamazsin/göremezsin karsindakinin halini/huyunu. 3-5 senelik oturmus, belirli düzeyde giden bir evlilikte cocuk edinmek daha dogru olur bence.

26. 2 kişi Impostor üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Alıntı Impostor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence bizdeki hata evliligin ilk yillarinda hemen cocuk yapilmasi, ne kadar flört/söz/nisan dönemi olursa olsun ayni cati altinda yasamadikca taniyamazsin/göremezsin karsindakinin halini/huyunu. 3-5 senelik oturmus, belirli düzeyde giden bir evlilikte cocuk edinmek daha dogru olur bence.
    kardesim o isler bize göre degil,,bizim oturmus temiz bir aile tabanimiz var..
    flört uzun uzun gezmeler,sonra hamile kalmalar,dedikodu vs,,bos isler,,asil ulalalik o zaman yasaniyor,,
    zaten temiz ve aile terbiyesi almis dinine bagli kisilerde böyle sorunlar yasanmiyor,avrupaya bir baktiginda turk kizlari zaten yoldan cikmis,,parklarda barlarda discolarda nerde ararsan bulursun,,
    uzun sure gezip tozupta nereye kadar ve nesini yakalayacaksin,,
    cocuk gec veya erken farketmez,bir insanin gözü disarda degilse sorun olmaz..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Katilmiyorum webci arkadasim. Impostor gayet hakli. Hemen cocuk yapiyorlar. Mantikda su, cocuk evliligi tutar. O öncedendi. Artik cocuk ayrilmak icin görüldügü gibi bir engel degil.

Benim kizim olsa, ben tanismasina karsi cikmam. Tabiki sinirli ve edep cercevesi icinde.

Ben evlenmeden önce 4-5 kiz arkadasim oldu. Sadece biri senin tarif ettigin gibi cikti. Digerleri gayet namuslu ve düzgündü. Namussuz bulanlarin cogunun ogluda da sözüm ona o kizlar gibi karakterde oldugu icin öylesine dek geliyor. Ancak anneler babalar ogullarini cok namuslu saniyor. Oysaki tencere yuvarlanir kapagini bulur.

Zaten namuslu kiz ile diskoda tanismazsan. Ben tanisdigim tüm kizlar ile günlük hayatda tanisdim. Cogu zaman ya bir dügünde gördüm veya disarda dükkanda bir yerde. Cesaretimi toplayip tanisma teklif ettim. Cogu kizlar hayir desede, bir kac sefer kapisini caldiktan sonra numaralarini veriyorlardi. Cogu disari gezip tozmaya cikamayan kizlardi. Her zamanki lafda suydu "Ben o tip kizlardan degilim". Benim cevabimda "bende o tip oglanlardan degilim, yoksa diskoda taniscak bayanlar cok".

Sonuc: Su anda biri ile evliyim ve iki cocugum var.

Tanisarak evlenmek, flöt ederek evlenmek, aile tabanimizin kirlenmesi anlamina gelmez. Ancak o flört terbiye disina cikarsa bana göre uygun degildir. Benim iki oglum var. Kendimi hic bir kiz icin gönül eglendirmek icin cikmadim. Büyük konusmayim, ama benim oglanlarinda böyle olmasini istiyorum. Yoksa kafasini koparirim.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (21 Mayıs 2018 Saat 22:09 ) değiştirilmiştir.

29. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Yabancı bir kadınla bir erkek iki ikiye, baş başa kalırlarsa üçüncüleri şeytandır..
    kolay elde edilen şeyin kıymeti pek bilinmez, kolayca da terk edilmesinde mahzur düşünülmez. Değerli şeyler ise hep zor elde edilir, böylece de kolayca terk edilmezler.
    Batı toplumlarına baktığımızda önceleri flört, gençlerin duygusal açıdan olgunlaşmalarını, çeşitli komplekslerinden kurtulmalarını, cinsellik konusunda bilgilenmelerini, eşlerin evlilik öncesinde birbirlerini tanıyarak bilinçli bir beraberlik oluşturmalarını sağlayacak bir tecrübe ve eğitim biçimi olarak kabul edilmiş ve hoş görülmüştür..
    Günümüzde en çok boşanma, flörtsüz evliliğin yapılmadığı Batı ülkelerinde olmaktadır. İki taraf da, tanışma devresinde, birbirlerine hoş görünmek için beraber bulundukları zamanlarda, gayet toleranslı davranıp, kötü huylarını birbirlerine hissettirmemeye çalışır, birbirlerini yanıltırlar. Ancak evlendikten sonra anlaşılır gerçek durum… Fakat iş işten geçmiş olur...
    Flört, gençlerde gafilce tecrübelere yol açar. Bu tecrübelerin çoğu, kötü şekilde sonuçlanır. Tecrübe için insan, cebine barut koyup kendini tehlikeye atmaz. Ateşle barut bir arada durmaz. Yılan acaba nasıl sokar diye yılanla oynanmaz.

Flört, akıl mantık hislerini alt üst eder. Flörte alışan, sık sık arkadaş değiştirir. Kızı kandırıp terk eden erkek hain, kandırılan kız da maskara durumuna düşer. Flörtte çok defa, iffet elden gider. Namuslu Müslüman bir kız için bundan büyük felaket olamaz. Flört, pek çok genci serseri, müsrif ve perişan eder. Gençler arasında aşağılık kompleksi, kıskançlık, kin, nefret, karamsarlık ve çeşitli ruhi bunalımlar doğurur.
    Dinimiz elbette böylesi bir ilişkiye izin vermez. Birbirine yabancı iki karşı cinsin tenha bir yerde baş başa kalışları; hislerinin isyanına, yaratılışta var olan duyguların ayaklanmasına vesile teşkil eder. Cinsî hislerin ayaklanması ve isyanından sonraki safhaları ise kimse kestiremez. Atalarımız “ateş ile barut yan yana durmaz” demişler.

Böylesi ilişkiler gayet masumane bir şekilde başlar, ancak neticesi genelde hüsran olur. Toplum hayatındaki pişmanlıkların, hatta cinayetlerin ve kötülüklerin büyük çoğunluğunun bu ikaza kulak asmayıştan, aradaki sınırı aşıp taşmaktan kaynaklandığı da yaşanan günlük olaylarla sabittir.
    Flortun terbiye disina cikip cikmayacaginin garantisi olmadigindan kimsede kandirilmayacagini kestiremez..ausnahmeler elbette vardir ama gercek bizim dini aile tabanimiz acisindan yukardadir..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Webci arkadaşım, dediklerin doğru olabilir. Ama sen flörtün hep en kötü ihtimale çıkacak tarafını yazıyorsun. Flört ile hemen yataka düşmeye getiriyorsun konuyu.

Ayrıca flört bir batı icadı değil. Bir insan içgüdüsü. Bundan 70 sene önce köy yerinde batı kültürü mü vardı? Ordada flört vardı. Hemde neler dönüyordu.

Ayrıca flörtü yasaklamak cözüm değil. Ne yasaklarsan o cazip olur. Edep sınıtları içinde izin vermek bence önemli.

32. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)