Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2202 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Malvarlıgı Beyanında bulunmayan aileye 11 ay hapis

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Degerli kardesim,

Ne gibi destekleme veya bilgilendirme istiyorsun?

En iyi, en doğru ve en hakkı olan bilgiyi istersen ben sana hemen şimdi vereyim:

Kul hakkı yemeyeceksin, doğru ne ise onu söyleyeceksin, haksız gelir etmeyeceksin. Bunları uygulayan varsa kimse para cezasından veya hapisten korkmaz ve geceleri gönül rahatlığı ile başını yastığa koyar ve vicdan rahatlığı ile uyur.
    Ya öyle mi? Teyze hanım gitsin tuvalet silsin, giyinmesin, kuşanmasın, eşi altına daha 20 Eurodan pahalı bir ayakkabı almasın, artırsın biriktirsin, sonra sen suçsuz yere işsiz kal, sana paranı ye desinler.

Heidi, Thomas, senede iki kere tatil yapsın, kenera para atmasın kazanırken, her hafta sonu Gasthaus'lada biraları löp löp götürsün, son modell arabaya binsin, sonra ona yazık onun yardıma hakkı var.

Oldu canım. Ben hoca değilim, ama bana göre kul hakkına girmiyor.

Paranın biriktirince ye diye hesap sorsun, parasın biriktirmeyene sormasın?

İkisinede Allah verdi mi? Verdi. Eh şimdi Heide ve Thomas parasını tutmadığı için başkasının parasını yemiyormu? O başka bir kişinin kul katında ona sorma hakkı yok mu, ya sen niye biriktirmedin, benim vergimden yiyorsun.

Sap ile samanı ayırsalar kul hakkına bence girer. Ayırmazsa bence girmez.

Böyle haberleri okuyanda sanarki, Türkiye'de adamın yatlar katları var. Bu Avrupalılara göre 20000 Euro çok para. Haddinden fazlasına olana tamam. Ama bunlara göre 20000 Euro bile çok para.

Elin Alman Devleti, Hollanda devleti, vatandaşın ihbar etmez, bizimkinler eder. Ama yıllarca devletimiz Türkiye'deki paranın vergisini bütce aktarırken diyordu, gel yatır ben kimse söylemem diye. Şimdi eşekin işi bitti, at köpeklerin önüne.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (09 Mayıs 2018 Saat 17:45 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)