Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2170 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haber: Dizel yasağı 31 Mayıs'ta başlıyor

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı

Haber: Dizel yasağı 31 Mayıs'ta başlıyor

Hamburg'un iki caddesine 31 Mayıs'tan itibaren dizel araçlar ve kamyonlar giremeyecek.

BERLİN - Almanya'da son dönemlerde tartışmalara neden olan trafikte dizel araçların yasaklanması uygulamasının ilki Hamburg kentinde kısmi olarak yürürlüğe girecek.

Hamburg eyalet yönetiminden yapılan açıklamada, dizel araçların havayı daha fazla kirletmesi nedeniyle kentin iki caddesinde kısmi yasak başlatılacağı bildirildi. Buna göre, Hamburg'un Kuzey Altona semtinde yoğun olan Max-Brauer ve Stresemann caddelerinde 31 Mayıs itibarıyla dizel araçlar ile kamyonlara giriş yasağı uygulanacağı ifade edildi.

Avrupa egzoz gazı emisyonu mevzuatına göre dizel motorlar arasında en az emisyon salgılayan Euro 6 kategorisindeki araçlar için bu yasak söz konusu değil.

Hamburg'da 264 bin dizel aracın trafikte kaydının bulunduğu ve bunlardan sadece 96 bininin Euro 6 kategorisinde olduğu belirtildi. Yasağın ambulans, itfaiye, adı geçen caddelerde ikamet edenlere ve taksilere uygulanmayacağı ifade edildi.

Almanya'nın Leipzig kentindeki Federal İdare Mahkemesi, 27 Şubat'ta verdiği kararda, hava kirliliğinin yoğun olduğu şehirlerde dizel araçlar için yasak getirilebileceğine hükmetmişti.

Kararda, dizel yasağı emisyon düzeyi açısından belli koşullara bağlanmış böylece şehirlerin yasak konusunda farklı düzenlemelere gidebilmesine olanak tanınmıştı.

Kaynak: https://www.arti49.com/dizel-yasagi-...r-1182410h.htm

2. 4 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,213 teşekkür aldı
    Bu Yasak Almanya da yasayanlar icinmi sadece gecerli.? Misal Baska ülkelerden misafirlige gidildiginde bu yasakli bölgelere giris mümkün olmayacakmi.
    Almanya Politikasini pek takip etmedigimden bu konuda bilgisi olan varsa aydinlatirsa sevinirim.
    bende sürekli Almanya gidip gelen birisiyim.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,423 mesaja 9,738 teşekkür aldı
    Yasaklar bütün arabalar için
    Ben sınırda oturuyorum.. burada Belçika ve Hollanda plakalı araçlar da yeşil plaket takıyorlar

6. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    6,389
    horoz ustam isvicrede ki araclar bu yesil rakamli olanlari takma zorumlulugu yok yanilmiyorsam daha simdiye kadar ben görmedim alanini bende sorun yasamadim.

Moderator
    Nereden
    Samsun/Bafra
    Ettiği Teşekkür
    430
    508 mesaja 3,491 teşekkür aldı
    600 metrelik yolu araclara kapatiyorlar,o yolu gecmek icin yaklasik 2 km lik umleitung yapiyorlar,600 metrelik yoldaki hava kirliligini önlemek icin daha cok yol yaparak 3 katina ciktigini hesaplamiyorlar,böyle sacmalik olur mu?
    hem daha cok yakit,hem daha cok Kohlenmonoxid yakacak arabalar,bu nasil bir hesaptir?
    Umleitung yapilan diger caddediki oturanlara ne olucak?tüm zehiri onlar cekicek!!
    Bence bu durum uzun sürmez ve en kisa zamanda kaldirilir.

9. 2 kişi D.J.El-Rey üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Tam dediğin gibi değil. Hava kirliliğindeki ana sorun geçen araç sayısı değil araçın bağzı yollarda tıkanınca uzun süre beklemesi. Araçlar beklemese iş saatlerinde o yolda hava kirliliği sorunu asagariye iniyor. 2 KM Umleitungda araçlar durmayacağı için fazla, sorun kalmıyor.

Tecrübeli Üye Sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    417
    148 mesaja 312 teşekkür aldı
    Alıntı D.J.El-Rey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    600 metrelik yolu araclara kapatiyorlar,o yolu gecmek icin yaklasik 2 km lik umleitung yapiyorlar,600 metrelik yoldaki hava kirliligini önlemek icin daha cok yol yaparak 3 katina ciktigini hesaplamiyorlar,böyle sacmalik olur mu?
    hem daha cok yakit,hem daha cok Kohlenmonoxid yakacak arabalar,bu nasil bir hesaptir?
    Umleitung yapilan diger caddediki oturanlara ne olucak?tüm zehiri onlar cekicek!!
    Bence bu durum uzun sürmez ve en kisa zamanda kaldirilir.
    hocam iste,
    bu uygulama politikanin ne demek oldugunun acilimidir.
    halkin bir sekilde uyutulmasi

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,423 mesaja 9,738 teşekkür aldı
    Alıntı karam82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    horoz ustam isvicrede ki araclar bu yesil rakamli olanlari takma zorumlulugu yok yanilmiyorsam daha simdiye kadar ben görmedim alanini bende sorun yasamadim.
    Hocam Almanya da trafiğe çıkan bütün araçlar takması gerek..

Autos aus dem Ausland benötigen eine Plakette ... deutschen Städten eingeführt werden, gelten auch für ausländische Fahrzeuge.

13. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    6,389
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Almanya da trafiğe çıkan bütün araçlar takması gerek..

Autos aus dem Ausland benötigen eine Plakette ... deutschen Städten eingeführt werden, gelten auch für ausländische Fahrzeuge.
    Selam Hocam

Bugün özellikle Eski Arabalara öyle dikkat ettim, 1 tanesinde yesil 4 numara gördüm isvicre plakali, demek hic dikkatimi cekmediginden öyle bende dikkat etmedim.
    ben gittigimde hic bakmiyorum bu konulara, giris yasagi olan yerleri peki nasil anliyoruz, yada bizler misal yakalandigimizda cezasi misal nedir.
    benim araba 2015 model sorun olcagini düsünmüyorum da bilgi ve ögrenme acisindan.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Eger araban Euro 6 degilse giremiyorsun. Euro 6 olsa bile, caminda yesil plaket yoksa, yine ceza yiyorsun.

http://www.eu-info.de/leben-wohnen-e...ne-Auslaender/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)