Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2164 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kücük Kaza yaptim ne yapmaliyim?

Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    33 mesaja 55 teşekkür aldı

Kücük Kaza yaptim ne yapmaliyim?

selamlar,

bugün kücük bi kaza yaptim nerdeyse hic birsey yok cok kücük cizik var. Suclu olan benim.

Karsi taraf polis yardimcisi cikti Numarami ve ismimi aldi ben seni ararim dedi arabayi yikayip bakacakmis birsey varmi diye 2 tane baya kücük cizik buldu.

Bana kendi bilgilerini vermedi, ben dönecem sana dedi. Simdi kafam karisik basima ilk defa böyle birsey geliyor. Iftira atabilirmi kacti diye? beweis olsun diye 2 foto cektim kenzzeicheni gözüküyor. Ben 2 kisiydim babamla bayan polis tekti.

Bi yere bildireyimmi polise veya sigortama? yoksa beklemelimiyim? unfallfluchtdan ehliyet gitmesin, ehliyet ile calisiyorum (biraz herseyi kafaya takan biriyim k.bakmayin )

kaza foto;
    http://www.hizliresimyukle.com/image/7aSTq

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Kafana takma kardeş, vurup kaçan adam zaten foto çekemez böyle Elinde foto var kaçmamışsın aranızda anlaşmışsınız..

Talihsiz kaza işte, adam gidecek şimdi gutachten yaptıracak artık ne kadar yazarlarsa.. Senin sigortanla irtibata girerler direk ödenir...

Eger adam vicdanlı biri ise senin prozentin çıkmaması için hareket eder, gider yaptırır arabayı tamirciye faturayı sana gönderir..

Yok tamamen vicdansız birine denk gelirsen senin prozentin çıkması umrunda olmaz..Direk gutachtene gider fatura şişirtir bilir onlar işini...

Sonra senin sigortandan çektirir..Sen o faturayı sigortaya ödersen prozentin gene yükselmez..yok ödemezsen yükselir...

Yani en önemli olay ( karşındakinin insan evladı çıkması )

4. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafana takma kardeş, vurup kaçan adam zaten foto çekemez böyle Elinde foto var kaçmamışsın aranızda anlaşmışsınız..

Talihsiz kaza işte, adam gidecek şimdi gutachten yaptıracak artık ne kadar yazarlarsa.. Senin sigortanla irtibata girerler direk ödenir...

Eger adam vicdanlı biri ise senin prozentin çıkmaması için hareket eder, gider yaptırır arabayı tamirciye faturayı sana gönderir..

Yok tamamen vicdansız birine denk gelirsen senin prozentin çıkması umrunda olmaz..Direk gutachtene gider fatura şişirtir bilir onlar işini...

Sonra senin sigortandan çektirir..Sen o faturayı sigortaya ödersen prozentin gene yükselmez..yok ödemezsen yükselir...

Yani en önemli olay ( karşındakinin insan evladı çıkması )

Sigortama bildireyimmi Pazartesi yoksa beni aramasinimi bekleyim?

Sigortam baya düsük 35% simdi diyelim 500 euroluk fatura cikti nekadar firliyor? belirli rakam varmi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Aynisi bendede oldu,serefsiz en pahali yerde yaptirmis beni de 10 sene geri attilar..sade cizik vardi..

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynisi bendede oldu,serefsiz en pahali yerde yaptirmis beni de 10 sene geri attilar..sade cizik vardi..
    Gecmis olsun üzücü gercekten. Bu polis bayandi iyi birine benziyor insallah yamukluk yapmaz.

Pazartesi sigortama olayi bildireyimmi yoksa bayanin aramasinimi bekleyim? o konuda kararsiz kaldim.

Miktara göre nekadar cikiyor bu sigortada ? varmi tablo

8. BuraK! üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı BuraK! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigortama bildireyimmi Pazartesi yoksa beni aramasinimi bekleyim?

Sigortam baya düsük 35% simdi diyelim 500 euroluk fatura cikti nekadar firliyor? belirli rakam varmi
    Sen gidipde bildirme adamla irtibat kurmaya çalışman en mantıklısı olur..Belkide adam büyük birşey yok yaptıralım ödersin faturayı kapanır mesele der..

Belkide hiç sigortayı falan karıştırmaya gerek kalmaz yani böylesi senin için en iyisi olur dostum...

Kardeş tam olarak emin değilim ama eğer o kadar fatura çıktı ise sadece çizik var, eğer işe sigortayı karıştırırsanız..

Benim tahminim ( Tahmin diyorum kesin değil ) Sigortan %10 -- % 15 artar sen ilk adamla anlaşmaya çalış bir konuş bakalım...

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Gecmis olsun üzücü gercekten. Bu polis bayandi iyi birine benziyor insallah yamukluk yapmaz.

Pazartesi sigortama olayi bildireyimmi yoksa bayanin aramasinimi bekleyim? o konuda kararsiz kaldim.

Miktara göre nekadar cikiyor bu sigortada ? varmi tablo
    Kardes zaten polis geldiyse bu iste aldatmaca olamaz..sana rapor vermislerdir..
    Ayrica tabela olayini sigortada calisan bilir,onlar ne kadar cikacagini masa alti bakip sana soyluyor,
    Ben adac de idim,birsuru prozentim oldugu halde genede acimadilar,sigirtayi iptal edip arabayi satttim,iki sene sonra baska sigortadan ayni kazayla daha ucuza actirdim..bu adac monopol olmus,tam bir yamyam,evirip cevirip hesabi gene ayni katagoriye soktu,sastim kaldim..
    Ilk kaza devamli heyecanli olur,ALLAH basa vermesin,gene olursa daha iyi kestirirsin,ayrica bildigim kadariyla yilbasinda gelen odeneklerde kazalarin kac prozent cikacagi yazili olmasi lazim.
    Bence sigortayi aramana gerek yok,öbür kazazade zaten unutmaz,istedigini alir..
    Gecmis olsun..
    Konu webci tarafından (26 Mayıs 2018 Saat 16:37 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardes zaten polis geldiyse bu iste aldatmaca olamaz..sana rapor vermislerdir..
    Ayrica tabela olayini sigortada calisan bilir,onlar ne kadar cikacagini masa alti bakip sana soyluyor,
    Ben adac de idim,birsuru prozentim oldugu halde genede acimadilar,sigirtayi iptal edip arabayi satttim,iki sene sonra baska sigortadan ayni kazayla daha ucuza actirdim..bu adac monopol olmus,tam bir yamyam,evirip cevirip hesabi gene ayni katagoriye soktu,sastim kaldim..
    Ilk kaza devamli heyecanli olur,ALLAH basa vermesin,gene olursa daha iyi kestirirsin,ayrica bildigim kadariyla yilbasinda gelen odeneklerde kazalarin kac prozent cikacagi yazili olmasi lazim.
    Bence sigortayi aramana gerek yok,öbür kazazade zaten unutmaz,istedigini alir..
    Gecmis olsun..
    Polis gelmedi vurdugum kisi polis bayan cikti rapor felan verilmedi yani. benim bilgilerimi aldi simdi göreve gidiyorum dedi. Arabayi güzelce temizliyip bakacam dedi dönecekmis

yorumlariniz icin tesekkürler
    Konu BuraK! tarafından (26 Mayıs 2018 Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.

12. BuraK! üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    arkadas önceliklen gecmis olsun tamponda görünen cok tas vurmus boya darbeli
    nekadar pahli yere gitse tampon boyasi 300 euroyu gecmez

14. bmw325 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Benim gecen gün arabayi cizdiler. Tamponun sol tarafi, cok hafifte camurluk kenari, belli bile olmuyor desek ve Alu felgede zor görünen cizik.

Sonuc: Gutachter 4700 Euro hasar yazdi benim Mercedese.

Neden 300 Euro degil biliyormusunuz? Cünkü hesaplarken Gutachterler yan sanayide yapilmis tamir fiyat hesaplamiyor. O arabanin Werkstattinin fiyatini hesapliyor. Cünkü yasal olarak senin arabanin geri orijinal haline hakkin var. Onuda sirf Fachwerkstatt yapabiliyor. O iki cizik icin Gutachter bundan dolayi 1500 - 2000 Euro yazar.

Kadinin vicdanina kalmis bir sey. Ben acimadim sigorataya verdim. Neden acimadim biliyormusunuz, hakkim varsa yasal olarak niye almayim. Hadi onuda gectim, ben diyelim vermedim, yarin ama ayni sey benim basima gelirse ve o kisi bana acimazsa kafami duvarlara vururum diye. Acima acincak hale gelirsin diye. Dogru mu düsüncem? Bilmiyorum. Emin degilim. Ayrica birde sigortalar insani carpmaya calisiyor. Gutachtercide uyanik bir avukat ile anlasmis. Avukat parasinida nasil olsa karsi taraf karsilayacak dedi. Ver avukata dedi. Bende verdim.

Konu Birbey 3.0 tarafından (26 Mayıs 2018 Saat 22:28 ) değiştirilmiştir.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Benim cocuk park yerine girerken baska bir arabayi hafifce cizmis, adami bulamadik, polisi aradim geldiler, carptigi arabanin sahibi Türk cikti, adresini verdiler gittim konustuk,arabasina bakti ve "bir sey yok yaw, 50 Euro ver tamamdir" dedi, öyle hallettik.

Cocugun arabasina par halindeyken soldan carpmislardi, ayna, tampon, sol camurluk, sol far darma duman olmustu, sigortanin kendi kabul ettigi bir Werkstata götürdük, süper yaptilar, 2800 Euro tutmus. Bence asiri pahali, tanidik birine götürseydim 1000 Euroya hallederdim ama ugrasmak istemedim.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    bende buna uyuz oluyorum ufak defek gözle görülmücek seyler icin polis cagirmalar, sigortaya bildirmeler sevmiyorum, benim arabayada park yerinde geri geri cikarken ön sag camurluga vurmus hafif baska bi arac hafif bir egik vardi adam arayip buldu beni baktim türk oda dedi anlasalim sigrota yaptirsin yok dedim bosver birseyler vereyim dedi genc bi cocukdu dedigim ya sen durust oldun kacmadin bu bana yeter hic birsey almadim cocukdan yoksa gutachten falan yapsak 2000 bulcakti

18. 6 kişi fuk_18 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende buna uyuz oluyorum ufak defek gözle görülmücek seyler icin polis cagirmalar, sigortaya bildirmeler sevmiyorum
    Senin gibi insanlardan bu dünyada sayılı kaldı arkadaşım..

Almanyada sırf bu trafik olaylarından para kazanan insanlar ( insan demekde pek dogru değilde kanunlar onada insan diyor )

Böyle karaktersizler vicdansızlar var işleri o organize olmuşlar ortaklaşa ayda birkaç kişiyi trafikde sıkıştırıyorlar...

20. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    ya diyorum bende isde anlamiyorum insanlari buyuk kazalar haric kucuk kazalarda olayi buyutmeye zaman kaybetmeye gerek yok birde suna cok pis kiziyorum adamin arabasi belki 500 1000 euro adama carpiyon adam seviniyor para koparmak icin herseyi sigortayi falan devreye sokuyor haksiz kazanc yani

ben sevmiyorum böyle seyler trafikde hersey olur kucuk cizikler olsun ufak kazalar abartmaya gerek yok birkeresindede alman bir aile alicek bisiklet sürüyorlar 3 4 yasinda cocuk benim arabanin yanindan gecerken dengesini kaybetti dustu arbaya dogru arabanin sol kapi cizildi bende arabanin yanindaydim baktim cocugu kaldirdim birsey yok babasi sigortamiz karsilasin dedi yaptiralim, dedim gerek yok ugrasmaya cizik alt tarafi adam bi sasirdi sevindi anlatamam bana 1 hafta sonra cicek yollamis cikolata falan cok hosuma gitti benimde anlastik yani böyle

Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin gibi insanlardan bu dünyada sayılı kaldı arkadaşım..

Almanyada sırf bu trafik olaylarından para kazanan insanlar ( insan demekde pek dogru değilde kanunlar onada insan diyor )

Böyle karaktersizler vicdansızlar var işleri o organize olmuşlar ortaklaşa ayda birkaç kişiyi trafikde sıkıştırıyorlar...

22. 2 kişi fuk_18 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Birgün aynı şey senin başıma gelirse, ozaman farkl düşünürsün.

Ettiği Teşekkür
    849
    dogrudur ben yapsam ister herkez sigortalarida zaten bu yuzden oduyoruz..

Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birgün aynı şey senin başıma gelirse, ozaman farkl düşünürsün.

Ettiği Teşekkür
    55
    Bugün bayan aradi, yarin icin termin almis werkstatt dan. Galiba olayi büyütecek beni yarin yine arayacak.

Bi sorum var: ben kirmizi isikda duruyordum, krankenwagen geldi isigi acik benden yol istedi bende geri gitmek zorunda kalinca hafif vurdum kadinin arabasina. Kadin geriye gitmedi. (ben geriye gidince gecebildi anca krankenwagen)

Arabadan inince k.bakma geriye gidemedim dedi. Simdi ben avukatima versem sonuc ne cikar degermi avukata vermeye? ben 2 kisiydim babamla, kadin tek. (ama kadin memur polis yardimcisi)
    Konu BuraK! tarafından (28 Mayıs 2018 Saat 11:22 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Bugün bayan aradi, yarin icin termin almis werkstatt dan. Galiba olayi büyütecek beni yarin yine arayacak.

Bi sorum var: ben kirmizi isikda duruyordum, krankenwagen geldi isigi acik benden yol istedi bende geri gitmek zorunda kalinca hafif vurdum kadinin arabasina. Kadin geriye gitmedi. (ben geriye gidince gecebildi anca krankenwagen)

Arabadan inince k.bakma geriye gidemedim dedi. Simdi ben avukatima versem sonuc ne cikar degermi avukata vermeye? ben 2 kisiydim babamla, kadin tek. (ama kadin memur polis yardimcisi)
    ne çıkacak hocam arabaya sen çarpmışsın gerisi hepsi bahane

27. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne çıkacak hocam arabaya sen çarpmışsın gerisi hepsi bahane
    Anladim, yol vermek zorunlugu oldugu icin belki birsey cikar diye düsünmüstüm.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Çıkmqz dostum. Birde söyle düşün kadının suçu ne? Senin arka arka gelip vuracağını tahmin edmez. Sen geri geri gelsen bile vurma hakkını vermez.

Talihsizlik işte. Arabası ne modell ve ne marka kadının?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)