Ustam ayni konu gecen yilda yazilmisti.

Senin durumunun 100% aynisi benimle. Bende sirketin verdigi araca 1,5% vergi ödeyerek 6 yildir tüm dünyada kullanabiliyorum ve her yil Türkiye'ye gidip geliyorum.
Kanuni olarak horoz ustanin dedigi vekalet dogru gerekli, hatta Almanya disinda her hangi bir Avrupa ülkesinde bile sorabiliyorlar. (sahsen bana Macaristan da ve Sirbistan'da polis kontrolünde sorduklari oldu.) Bu vekaletin ADAC ya da ÖAMTC'den olmasina hic ama hic gerek yok. Word programinda bir vekalet yazip ruhsatta arac sahibi olarak yazan firmanin mühürü (Stempel) ile mühürlersen bir problem olmuyor. Ben benim elimde olanin bir fotografini buraya yüklüyorum, bunun aynisiyla 6 yil gittim geldim, gecen yil araba degistigi icin yenisini aldim ve Agustos ayinda yine gittim, hic bir sorunla karsilasmadim.

https://picload.org/view/dociplgr/im...ed_20.jpg.html

Yalniz iki yildan beri uygulanan yeni bir uygulama var. Sebebini ya da kanuni dayanagini tam bilmiyorum ama Türkiye'ye giris yapacagin tarihten en fazla 1 ay önce firmadan halen firmanin aktif iscisi olduguna dair bir yazi istiyorlar.
Ben ilk gittigimde bana sordular, bende böyle bir uygulamadan haberim yoktu dedim, yanimda su anda sadece Kartvizit var üzerinde firmanin Logo'su var dedim, adam bu seferlik kabul edelim ama seneye mühürlü bir kagit getirmen gerek dedi. Söyledigine göre bir firma araciyla senede 6-7 farkli kisi girip cikiyormus ülkeye ama bu kisilerin o firmayla alakalari yokmus, emekli insanlar felanmis ve nedense bunu engellemek istiyorlarmis.
Gecen yil giderken yine bir yazi yazdim, -ismim, dogum tarihim, adresim ve yukarida bilgileri yazili olan kisi firmamizda aktif olarak su görevde bulunmaktadir- gibi, üst kismina Almanca, alt kismina Türkce yazdim ve mühürlettim, hic problem olmadan girdim ülkeye.

Firma araciyla ilgili olarak en cok sikinti yasadigim konu : Sigorta yani yesil kart konusu.
Bizim araclar bütün Avrupa'da Vollkasko sigortali ama Türkiye kapali ve Avusturya'da ki sigorta sirketi tek bir arac icin sigorta policesini degistirmiyor, cünkü bizim 120 arac bir Sigorta paketinin icinde. Yani sadece benim araci Türkiye'ye acsalar, diger bütün 120 araci da acmis olacaklar. Aracin ruhsatta kendi sahibi olmadigim icin baska bir sigorta sirketine gidip sadece Türkiye icin belirli bir süre icin sigorta da yaptiramiyorum. O yüzden Türkiye'ye sadece Kapikule(Bulgaristan üzeri) ve Ipsala(Yunanistan üzeri) girebiliyorum. Cünkü sadece bu iki kapida 24 saat sigorta sirketi acik ve ordada sadece Zorunlu Trafik Sigortasi (ve ortalama 160-200 euro arasi) yaptirabiliyorsun. Yani Allah göstermesin Türkiye'de bir kaza yapsan ve suclu sen olsan, aracin bütün tamir masraflarini kendim ödemem gerekiyor, hatta arac Türkiye'de calinirsa araci kendi cebimden yenisini alip firmaya hediye etmem gerekiyor. Cünkü bir kanuna göre eger firma aracini sigortasina dahil olmayan bir ülkeye götürürsen, sigortasinin gecerli oldugu ülkelerdeki tüm sartlari kapsayan benzer bir sigortayi diger ülkede yaptirma zorunlulugu aracin kullanicisina ait.

Eger daha baska sorularin varsa burdan yardimci olmaya calisirim.

(Insallah kafa sisirecek kadar uzun yazmamisimdir, affola.)