Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2162 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 11 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 234567891011
Toplam 207 adet sonuctan sayfa basi 201 ile 207 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Döviz Kurları 2018’e Nasıl Başladı? Yıl Sonu için Beklentiler Neler?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,145
    165 mesaja 334 teşekkür aldı
    Alıntı xedox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diktatör yönetimler derken? Yakin tarihten bir kac örnekle yazsaydin keske.
    Ikdatär derken tayin Erdoğan kastetmis. Halk seçiyor bunların işine gelmeyince diktatör diyorlar. Almanların ağzıyla konuşuyor Almanlarda dikdatör diyor. Nedense

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basörtüsü yasagi ne kadar sacmaydi hepimiz biliyoruz ama simdi de sen cikmis bira icene karisiyorsun? Yani o zaman yapilan yanlisin bir baskasina takilmis kalmissin. Bu kavganin sonunda hic kimsenin galip gelemeyecegini kavradigin gün oturup insan gibi konusabiliriz ama su an ki düsünce yapin, nefret üzerine insa edilmis bir cemaat propagandasini andiriyor. Böl böl yönet taktigi.

Fubolu örnek alacak olursak, bu takimlarin 10 lira degerinde olan formalarini 50 liraya satabilmelerinin altinda yatan tek sebep: Fanatiklik. Bir insan nasil fanatiklestirilir? Rakibinin rakip degil, bas düsmanin olduguna onu inandirirsan o da senin 10 liralik formana 50 lira öder.

Siyasetin veya sözde cemaatlerin calisma prensibi de aynen budur. Ülkeyi veya dinini en cok onlarin sevdigine, geri kalanlarin dinsiz ve vatan haini olduklarina insanlar inandirilirlar ve sömürü, bölücülük baslar.

Hic bir zaman asiri uclara kaymayin, asiri derecede alinan herhangi bir ilac dahi insani zehirler.
    Mxm bilmeden konuşuyorsun atıyorsun daha doğrusu neden dersen bira icenemi karşılıyor ben Konyalı yim 2002 öncesi konya bira satmak yasakti şimdi her 3km bir bira sazan dükkanlar ile doldu nasıl yasak oluyor hemde konya muhafazakâr bir il olduğu halde . Gerisini sen diğer illerde düşün bilmeden atmayalim

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk
    Konu Memoli1976x tarafından (10 Haziran 2018 Saat 18:35 ) değiştirilmiştir.

2. mustafa200222 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Ya hu siz yazdiklarimi hakikaten nerenizle okuyorsunuz? Ayni cevabi kac kisiye vermem gerekiyor?

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya hu siz yazdiklarimi hakikaten nerenizle okuyorsunuz? Ayni cevabi kac kisiye vermem gerekiyor?
    Senin benim başkasının yazdıklarının bir önemi yok dostum..

Bence istedikleri dilden konuşursan insan yerine koyuyorlar..

Tam olarak ortayada koymak istemiyorlar ( muhalefet kelimesini dinsizle bağdaştırmaya çalışılıyor hissettim )

Tarif edilemeyen bir duruma geçmiş olay ( Tapmak gibi birşey ) Bu kadar değişim insanları bölmeye iter...
    Konu OrLoW tarafından (10 Haziran 2018 Saat 13:11 ) değiştirilmiştir.

6. 4 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    mxm ve OrloW,

baylar, öyle bir sekilde konusuyorsunuzki görende Türkiye´nin mevcut hükümet zamaninda ekonomik acidan cöktügünü zannedecek! Sanki bu devlet 2002 yilindan önce cokmu zengindi!!!

Öncelikle, mevcut hükümet "IFLAS ETMIS" bir devlet devraldi... Bu gercegi göz ardi etmeyeceksin, bu birinci kural... Siz neden bahsediyorsunuz, devlet memurlarin maasini dahi ödiyemiyordu. Affiniza siginarak söylüyorum ancak Ecevit ve Sezer´in pisliklerini toplamak, basli basina senelerce sürdü!!!

Bunun haricinde, Erdogan´a karsi durmaksizin yapilan operasyonlarida göz ardi etmeyeceksin, buda ikinci kural...

Ücüncü kural ise, Türkiye´de Erbakan´in kurmus oldugu hükümet´in haricinde bu hükümetten baskasi is yapmadi ve YAPMAZDA...

Simdi sen diyorsun ki, yaaa CHP´ye 50 yildir sansmi verildide biliyorsunuz? Belki bizzati CHP iktidar olmayabilir ancak CHP´nin "Kemalist" zihniyeti bu devleti 50 yildir yönetiyordu! Ne cabuk unuttunuz 28 Subat´i...

Erdogan´a diktatör diyen zihniyet, imkanlari olacak olursa bu devlette umuz üzerinde bas birakmayacaklardir! Yapmadiklari sey degil nede olsa...

Allah korusun, CHP iktidar olacak olursa yapacaklari ilk is Basörtüsünü yine heryerde yasaklamak olacaktir! Bunun aksini düsünen kusura bakmasin cahil´in önde gidenidir. Daha sonra yapacagi is ise, bütün devasa Projeleri 3. Havaalani, Canakkale Köprüsü, YHT Projelerini, Kanal Istanbul´u, Nüklüer Santralleri vs. durdurmak olacak... Hergün zaten mitinglerde bunu dile getiriyorlar...

Bunun haricinde, mevcut hükümet zamaninda Türkiye´de binlerce Fabrikalar kuruldu... Sakamisiniz Allah askina siz??? Illa devlet kendi eli ilemi kuracak fabrikalari? Özel sektörü hicmi takip etmiyorsunuz? Simdi bana burada binlerde fabrika ismini yazdirtmayin... Sadece savunma sanayisinde SIHA, IHA, EJDER, ATAK, MPT-76, Firtina OBÜS vs. vs. hangi Fabrikalarda öretiliyor? Valla bizim tarlada üretilmiyorlar...

Tarim noktasinda, 2002 yilinda Tarim´a olan devlet destegi 2 Milyar iken, 2017 yili itibari ile 12,8 Milyar! 2002 yilinda Tarim ihracati 3,8 Milyar iken, 2017 yilinda 16,5 Milyar Dolar!! Bunlar devletin resmi rakamlari, öyle gazete kuponu degil...

Velhasil kelam, benim her düsünceye saygim vardir sadece Ecevit haric cünkü hala daha "burasi devlete meydan okunacak yer degil, bu kadina haddini bildirin" diye bagirmasi kulaklarimda...

8. 5 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Madem binlerce fabrika kuruldu:
    1-Issizlik neden sürekli yükseldi?
    2-Cari acik neden giderek artti?

Yani üreten bir ülkenin düsmeyecegi iki durum söz konusu. Bunun mantikli bir aciklamasi ekonomik acidan hic bir sekilde mümkün degil.

Ihraacatin artmasi olayini da ben daha önce bir resimle göstermistim, rakamlar yalan söylemez.

Ihraacat artti, buna zaten kimse bir sey demiyor ama neden Ithalatin, ihraacata oranla cok daha fazla arttigini sürekli gizliyorsunuz?

USA mesela dünyanin en fazla ihraacat yapan ülkelerinden biri ama asil sorun yaptiklari ihraacattan daha fazla ithal etmelerinde. Trump´un gümrük vergilerini yükseltmek istemesinin temelinde yatan sebep de bu.

Hic bir ülke, sattigindan fazlasini satin alarak ekonomisini uzun süre ayakta tutamadi, tutamaz da. Ister hikaye anlatin, isterseniz de eskilerde gezinmeye devam edin, bunu hic bir sekilde degistiremezsiniz.

10. 5 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    53 mesaja 87 teşekkür aldı
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel kardesim, bu konuda haksizsin!

Üretim üretim diyorsun ancak 16 yilda basarabileceklerin sinirli! Öncelikle insanlarimizin zihniyetinin degismesi gerekiyor, ki bu hicde kolay degil! Neden cünkü insanlarimiz islamiyetten uzaklastikca haramzadelikte, sahtekarlikta sinir tanimaz hale gelmis!

Yerli üretim´e gelecek olursak... Temel bey gibi sende yaniliyorsun! Misal, o gün televizyonda SIHA´lar noktasinda tamamen disa bagimliyiz derken kendi partisinden telefon geliyor ve aslinda %98 yerli oldugunu daha yeni ögreniyor kaldiki bu adam bir CUMHURBASKANI adayi !!!

bu tür sacmaliklarin hükümet ile alakasi olmadigini bilecek kadar deneyimlisin diye düsünüyorum! Klavye basindaki artislerin sosyal medyaya sunduklari resimleri ciddiye almamak gerekiyor!

ALTAY tanki projesinin 3-4 yil sekteye ugramasinin tek sorumlusu KOC AILESI dolayisi ile ALI KOC´dur... BATI´dan aldiklari emirler ile Proje´ye her türlü suikasti yaptilar! Sonucta cok iyi bir karar ile Proje KOC AILESINDEN alindi...

Yerli otomobil keza ayni! Malesef ülkemizdeki dev sirketler tamamen batili ülkelerin kölesi hale gelmisler! Tabiki onlar icinde kolay degil, sonuc itibari ile onlari o pozisyona getirenler onlar...

Merhaba konuya dahil olmak istemiyorum, okurken gördüm aciklama ihtiyaci duydum,

Altay Tanki projesini baslangicindan beri takip ederim, konuya kisaca aciklik getireyim.

Savunma sanayi müstesarligi altay tankinin, Güney Kore Rotem-Hyundai firmasinin K2 tanki üzerinden gelistirme-Türkiye sartlarina göre uyum projesini Otokar firmasina konusunda uzman olan Türkiye´de 1-2 firmadan teki oldugu icin direk olarak ihalesiz vermistir, Otokar firmasi sartnamede yazan isterleri zamaninda eksiksiz ve Silahli kuvvetleri - Savunma sanayi müstesarligi uzmanlari - tam memnuniyetinde teslim etmistir.
    Proje sadece tankin gelistirme projesi oldugundan Otokar firmasi tanki seri üretim olacak sekilde teslim ettiginde proje tamamlanmistir, ortada Koc ailesinin-Otokar firmasinin elinden alinmis birsey yoktur.

Tankin seri üretim ihalesi ayri bir ihale olup, proje seri üretimi gectigimiz aylarda iceri daha aciklanmayan ihale ile Bmc firmasina verilmistir.
    Ayrica Otokar firmasi yüzde yüz Türk sermayeli bir firma olup, Profesyonellik-Arge-innovasyon olarak Türkiye ve Dünyadaki sayili sirketlerden biridir,
    Türk savunma sanayine katkilari hic ama kücümsenmeyecek kadar büyüktür.

Lütfen konunun gazina gelipte bilmedigimiz konularda ona buna sallamayalim..

12. 3 kişi metzeman üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı

Konu Sah tarafından (11 Haziran 2018 Saat 02:49 ) değiştirilmiştir.

14. 5 kişi Sah üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)