Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2162 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011 SonuncuSonuncu
Toplam 207 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Döviz Kurları 2018’e Nasıl Başladı? Yıl Sonu için Beklentiler Neler?

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    Arkadaşlar konuyu tamamen siyasi probagandaya getirdiniz atip tutuluyorda hic kimse kimseyi ikna edebiliyormu şunun şurasında seçime ne kaldi gider gereğini yapabilirsiniz. Burada hem birbirinizi kırıcı hem board kurallarını hiçe saymak ne kazandırır. Savunulan siyasetçilerin hiç birinin sicili temiz değil hepsinin birbirlerine yaptıkları suçlamalarla alakalı çamurlar paçasından akarken onlar için birbirimizi kırmaya değermi.

Lütfen konunun açılış başlığıyla alakalı ekonomik verilerle bildiklerini paylaşanlar devam etsin siyasi yorumcularıda tuttukları partilerin seçim çalışmalarına katılmalarını öneriyorum, mesela ben hala hangi partiye oy vereceğim konusunda ikna olmadim benden çok vardır burada değil sahada çalışın. :-)

2. 3 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Jaws57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    31
    35 mesaja 44 teşekkür aldı
    Ol
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konuyu tamamen siyasi probagandaya getirdiniz atip tutuluyorda hic kimse kimseyi ikna edebiliyormu şunun şurasında seçime ne kaldi gider gereğini yapabilirsiniz. Burada hem birbirinizi kırıcı hem board kurallarını hiçe saymak ne kazandırır. Savunulan siyasetçilerin hiç birinin sicili temiz değil hepsinin birbirlerine yaptıkları suçlamalarla alakalı çamurlar paçasından akarken onlar için birbirimizi kırmaya değermi.

Lütfen konunun açılış başlığıyla alakalı ekonomik verilerle bildiklerini paylaşanlar devam etsin siyasi yorumcularıda tuttukları partilerin seçim çalışmalarına katılmalarını öneriyorum, mesela ben hala hangi partiye oy vereceğim konusunda ikna olmadim benden çok vardır burada değil sahada çalışın. :-)
    Aynen altina imzami atarim.

Tecrübeli Üye Ergene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,561
    276 mesaja 884 teşekkür aldı
    Yapılan yorumların ve yazılan cevapların konuyla ilgisi kalmamış.

Konuya gelince:

Eğer bir Ülkenin, EKONOMİ'si güçlüyse, PARA BİRİMİ'de güçlüdür.

Bu kadar basit.

6. 2 kişi Ergene üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tolga1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    63 mesaja 134 teşekkür aldı
    üretim olmadan satın alıp borçlanmak zorunda olduğu sürece ülkenin parabirimi Sürekli değer kaybeder,
    İthalat yerine ihracat lazım siyasi bir görüşüm Yok ama saman dan tutun mercimek, fasulye, pirinç ve bir sürü diğerleri son olarak şeker fabrika 300 milyona satılıyor arsa değeri sadece 500 milyon neden,arkadasin Biri yazmış 6 lira olan mazot nasıl 3 liraya cifticiye verilecek Boş vaatler diye ilk önce 6 liralık mazot dan kaç lira vergi alınıyor onu bilmek lazım, çoğunuz yurtdışında yaşıyorsunuz yapın Almanya daki gibi yeşil plaka tarım araçlarına nasıl ticari yatlara tekneleri mazotu 2 liradan veriyor ise çiftçilere de o şekil imkanlar sunulur,yazanlar burda senede kaç kere te ye gidip yaşıyorsunuz gittiğinizde de turistik yerleri gezip para harcayanlari görüyorsunuz ,Ben lokanta da kuru fasulye yiyip kredi kartı ile ödeme yapanları görüyorum,
    Kim secilirse seçilsin ülkemiz de kriz yok iflasin eşiğine gidiyor Buda üzücü tek işleyen inşaat sektörü Oda ancak büyük şirketler kac tane tanıdığımın inşaatı şu an durmuş vaziyette neden çünkü anlaşıp para vermişsin ama şurda 6 içinde her şey zamlandi muttahit 10000 bine anlaştı ama masraf 15000 , Ama yol yaptı diyen lerde var ya hangi yol kardeşim hangi köprü yabancı sermaye gelmiş İşletme hakkını almış ve yapsınlar diye sende garanti vermişsin 40 bin araba geçen 14 bin araba 26 bin arabanın parasını kim ödüyor,gecmesin dolaşsin 114 liralık köprüden dolasacagina millet 60 lira verip feribot kullanıyor.
    ama bunları düşünmek azıcık fikir ister.
    ÜRETMEDEN hiç bir şey olmaz yol yapma fabrika kur tekelinde başka larinin yaptığı yerlere açılış yapma,

8. 3 kişi tolga1903 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    @tolga1903
    Ben dün daha yeni geldim hemde turistik bölgeden.
    Kimse aldanmasinki medyalarin yazdigina göre Türkiye güllük gülüstanlik diye.
    Dedigin gibi orada yasayan insanlar bir cayin parasini dahi kredi karti ile ödemeye calisiyorlar.
    Altlarindaki arabayada benziklikten 20 TL,lik mazot aliyorlar. Yani 4 litre mazot.
    Kredi karti ile. Ama gösterisi seviyorlar.
    Eger ekonomin güclü degilse paranda güclü olamaz.
    Daha yazacak cok seyler varda neyse kalsin.

Selamlar

10. 3 kişi neco54 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    @neco64 ustam senede yaklaşık 4 Yada 5 kere gidiyorum ama izin amaçli kaldığım bölge bir ilçe gibi ve yöresel insanlardan çok dostum ve arkadaşım var yanlış anlama olmasın ama Türkiye de ki millet hak ediyor herkes bana dokunmayan yılan bin sene yaşasın halinde ve günü kurtarmak peşinde, eski zamanlardaki gibi esnaf bile çek senet ile alışveriş yapmaya başlamış.

davulun sesi Avrupa'ya Hoş geliyor hele birde cebinde euro olunca, sözüm meclisten dışarı izin yaklaşıyor çoğumuz izine gidecek ve orda 2 ile 3 bin euro harcayacak bu para Türkiye'de bir işini bilen Dr veya mühendisin aylık kazancindan fazla ondan sonra herşey güllük gülistanlık Ne demişler para insanı mutlu etmez ama paranın miktarı insanı mutlu eder
    Konu tolga1903 tarafından (03 Haziran 2018 Saat 16:42 ) değiştirilmiştir.

12. 4 kişi tolga1903 üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesela ben hala hangi partiye oy vereceğim konusunda ikna olmadim benden çok vardır burada değil sahada çalışın. :-)
    Acikcasi, ben de henüz kimin basa gelmesinin daha iyi olacagi konusunda kararsizim. Ama kim gelirse gelsin, o partiyi veya Cumhurbaskanini cok zor günlerin bekledigi maalesef kesin.

Seneler önce esnafin Euro istemedigini bile hatirliyorum, hayir demisti adam, lütfen TL olarak ödeyin, ne yapayim ben Euroyu?

Ya simdi? TL yi cok süratli bir sekilde güclendirmek gerekiyor, kacan turistleri geri getirmek icin caba saf etmek gerekiyor. Gereksiz yere yabancilar ürkütüldü. Benim Alman is arkadaslarimdan senelerce Türkiye´ye izne gidenler korkudan artik gitmek istemediklerini söylüyorlar, yaw dedim ben cocugumu tek basina gönderdim, korkulacak en ufak bir sey yok, bu olan biten sadece politicalilarin iceride oy kazanma cabalarindan baska bir sey degil ama maalesef inandiramiyorsun.

Bütün bunlara careyi kim bulursa o iktidara gelsin, kavgayla, carpitmalarla, kendimizi kandirmakla vs. olacak is degil bunlar.

14. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Elin şeyiyle sürekli gerdeğe girmeye çalışan bir ülkeye müstehaktır... ( O dolar durmaz yerinde )

Nokta..... Anlayan anlar

16. 2 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    2 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı Ergene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Konuya gelince:

Eğer bir Ülkenin, EKONOMİ'si güçlüyse, PARA BİRİMİ'de güçlüdür.

Bu kadar basit.
    Demokrasinin bütün kurum ve kurallari ile isledigi,tarafsiz ve bagimsiz yarginin oldugu bir ülke oldugumuz zaman
    güzel ülkemizde aslinda cok güzel yasanacak bir yer

18. 7 kişi Durmus64 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı Ergene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Konuya gelince:

Eğer bir Ülkenin, EKONOMİ'si güçlüyse, PARA BİRİMİ'de güçlüdür

Bu kadar basit.
    Ekonomik alanda güclüyseniz,siyasi alandada güclüsünüzdür,elinizi acip ekonomik bekletiniz olacak olursa IMF'ye mahkumsunuzdur.

Alıntı tolga1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üretim olmadan satın alıp borçlanmak zorunda olduğu sürece ülkenin parabirimi Sürekli değer kaybeder,
    İthalat yerine ihracat lazım siyasi bir görüşüm Yok ama saman dan tutun mercimek, fasulye, pirinç ve bir sürü diğerleri son olarak şeker fabrika 300 milyona satılıyor arsa değeri sadece 500 milyon neden,arkadasin Biri yazmış 6 lira olan mazot nasıl 3 liraya cifticiye verilecek Boş vaatler diye ilk önce 6 liralık mazot dan kaç lira vergi alınıyor onu bilmek lazım, çoğunuz yurtdışında yaşıyorsunuz yapın Almanya daki gibi yeşil plaka tarım araçlarına nasıl ticari yatlara tekneleri mazotu 2 liradan veriyor ise çiftçilere de o şekil imkanlar sunulur,yazanlar burda senede kaç kere te ye gidip yaşıyorsunuz gittiğinizde de turistik yerleri gezip para harcayanlari görüyorsunuz ,Ben lokanta da kuru fasulye yiyip kredi kartı ile ödeme yapanları görüyorum,
    Kim secilirse seçilsin ülkemiz de kriz yok iflasin eşiğine gidiyor Buda üzücü tek işleyen inşaat sektörü Oda ancak büyük şirketler kac tane tanıdığımın inşaatı şu an durmuş vaziyette neden çünkü anlaşıp para vermişsin ama şurda 6 içinde her şey zamlandi muttahit 10000 bine anlaştı ama masraf 15000 , Ama yol yaptı diyen lerde var ya hangi yol kardeşim hangi köprü yabancı sermaye gelmiş İşletme hakkını almış ve yapsınlar diye sende garanti vermişsin 40 bin araba geçen 14 bin araba 26 bin arabanın parasını kim ödüyor,gecmesin dolaşsin 114 liralık köprüden dolasacagina millet 60 lira verip feribot kullanıyor.
    ama bunları düşünmek azıcık fikir ister.
    ÜRETMEDEN hiç bir şey olmaz yol yapma fabrika kur tekelinde başka larinin yaptığı yerlere açılış yapma,
    Türkiye tarim,hayvancilik alaninda,Kendi kendine yetebilen 7 ülkeden biriyken 08/2012 tarihinden sonra yurtdisinda saman ithal eden ülke durumuna düstü,güneydogu anadolu,Dicle ve Firat nehri (Mezopotamya) bölgesi verimi dekar basina 700 kilolara cikarken Rusya'dan Ukranya'dan bunday ithal eden ülke olduk,https://www.cnnturk.com/2012/ekonomi...4.0/index.html ve ithalatlar Dolar karsigi.

20. 5 kişi karadeniz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye xedox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    922
    69 mesaja 138 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acikcasi, ben de henüz kimin basa gelmesinin daha iyi olacagi konusunda kararsizim. Ama kim gelirse gelsin, o partiyi veya Cumhurbaskanini cok zor günlerin bekledigi maalesef kesin.

Seneler önce esnafin Euro istemedigini bile hatirliyorum, hayir demisti adam, lütfen TL olarak ödeyin, ne yapayim ben Euroyu?

Ya simdi? TL yi cok süratli bir sekilde güclendirmek gerekiyor, kacan turistleri geri getirmek icin caba saf etmek gerekiyor. Gereksiz yere yabancilar ürkütüldü. Benim Alman is arkadaslarimdan senelerce Türkiye´ye izne gidenler korkudan artik gitmek istemediklerini söylüyorlar, yaw dedim ben cocugumu tek basina gönderdim, korkulacak en ufak bir sey yok, bu olan biten sadece politicalilarin iceride oy kazanma cabalarindan baska bir sey degil ama maalesef inandiramiyorsun.

Bütün bunlara careyi kim bulursa o iktidara gelsin, kavgayla, carpitmalarla, kendimizi kandirmakla vs. olacak is degil bunlar.
    Iste simdi ayni seyi düsünüyoruz kardes. Burada sana katilirim.

Ettiği Teşekkür
    922
    Alıntı karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Türkiye tarim,hayvancilik alaninda,Kendi kendine yetebilen 7 ülkeden biriyken 08/2012 tarihinden sonra yurtdisinda saman ithal eden ülke durumuna düstü,güneydogu anadolu,Dicle ve Firat nehri (Mezopotamya) bölgesi verimi dekar basina 700 kilolara cikarken Rusya'dan Ukranya'dan bunday ithal eden ülke olduk,https://www.cnnturk.com/2012/ekonomi...4.0/index.html ve ithalatlar Dolar karsigi.
    Usta bilmiyorum cnn ne kadar güvenilir bir kanaldir ama haberin sunuldugu tarihte (29.08.2012 Çarşamba 12:57 (Güncellendi: 14.11.2017 Salı 16:07) abdullah gül cumhurbaskani degildi, cnn, Türkiye,ye her zaman düsmanlik yapmis bir kanaldir. Lütfen tartisma ortamina cekmeyelim zaten tartismayacagim sadece benim kendimi baglayan bir düsünce bu.

Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46

arkadaş hak vermiş sana ama usta,
    16 senede yaptıkları hataları, düzeltmekten bahsediyorlar şimdiye kadar niye duzeltilmedi, 16 senelik yönetimin yanlışlıklari bunlar şu an, Ha dediğim gibi partici değilim ama neden Almanlar (politikacilari) gibi çıkıp hepsi çözüm aramıyor, Sadece pazarcı gibi bağırıyorlar o şöyle yaptı bu böyle yaptı bütün partiler bu şekil yae çıkın konuşun ,sizlerin yaptıkları değil yapacakları ilgilendiriyor ülkeyi
    ama sokak ağzı ile birbirine bağırıp duruyorlar sanki mahallede abiler kavga ediyor gençler seyrediyor

24. 2 kişi tolga1903 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    922
    Elbette dogru sözede hak vermek gerekir arkadasim, bizimde anlatmaya calistigimiz sey bu biri cikiyor biz yaptik diyor öteki cikip sirf bunlara muhalefet olsun diye bizde yikacagiz diyor bunu hangi mantik kaldirir? biri diyorsa biz yaptik ötekide cikip biz gelirsek daha iyisini yapariz desin.
    Konu xedox tarafından (03 Haziran 2018 Saat 19:38 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    Alıntı xedox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elbette dogru sözede hak vermek gerekir arkadasim, bizimde anlatmaya calistigimiz sey bu biri cikiyor biz yaptik diyor öteki cikip sirf bunlara muhalefet olsun diye bizde yikacagiz diyor bunu hangi mantik kaldirir? biri diyorsa biz yaptik ötekide cikip biz gelirsek daha iyisini yapariz desin.
    hocam demek istediğim de bu yapmak için o mevkideler zaten övünmek için değil.

Birde neyi yikacagiz demişler kaçırdım galiba orasını bir kanal İstanbul dan başka

Ettiği Teşekkür
    922
    hocam demek istediğim de bu yapmak için o mevkideler zaten övünmek için değil.

Birde neyi yikacagiz demişler kaçırdım galiba orasını bir kanal İstanbul dan başka
    3. havalimaninin yapimini durdurmak
    Kanal Istanbul projesini durdurmak
    Yerli otomobil projesi
    Sehir hastanelerini kapatacaklar
    Sadece aklima gelenler.
    Sunu desinler bu adamlar bunlari yapti biz bunlarin üstüne 5 ekleyecegiz o zaman elbet insanlar bunlari görür.
    Konu xedox tarafından (03 Haziran 2018 Saat 19:44 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    Yanlışın var 3. Havalimanı zaten bitmek üzere
    Kanal işe bir proje, dedikleri kanalın getiri Ne olucak 30 milyar $ yatırımı var ama getirisi sadece geçtigi yerlerde inşaat ve beton laşma başka getirisi Ne yatırım olunca ordan bir kazancin olması lazım ,Sadece boğaz trafiğini mi sakinleştirmek, Sana başka şekil ifade edeyim biyolojik denge bozulması yaşanacak en önemli unsur o

http://politeknik.org.tr/insaat-muhe...apilmamalidir/
    şu yazıyı Bir zahmet okuyu ver
    Konu Memoli1976x tarafından (05 Haziran 2018 Saat 18:09 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    922
    Yok güzel kardesim kanal Istanbul projesi gerceklestigi zaman artik o bazi antlasmalarla kaybettigimiz bogazlarimizin yerini alacak öyle kafasina göre önüne gelen bedava gelip gecemiyecek. Sikintilar bu yüzden. Zamaninda sabiha gökcen havalimani icinde ayni seyi söylediler. Bosuna yapildi burasi bir ise yaramaz dediler.

Yanlışın var 3. Havalimanı zaten bitmek üzere
    Kanal işe bir proje, dedikleri kanalın getiri Ne olucak 30 milyar $ yatırımı var ama getirisi sadece geçtigi yerlerde inşaat ve beton laşma başka getirisi Ne yatırım olunca ordan bir kazancin olması lazım ,Sadece boğaz trafiğini mi sakinleştirmek, Sana başka şekil ifade edeyim biyolojik denge bozulması yaşanacak en önemli unsur o
    Bunlari direk kendi agizlarindan söylenen seyler.
    Konu Memoli1976x tarafından (05 Haziran 2018 Saat 18:09 ) değiştirilmiştir.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Acikcasi, kanal konusunda uzman olmadigimiz icin ne desek yalan olur, o yüzden fikir belirtemiyorum. Politikacilarin söylediklerine degil, uzmanlarin görüslerine önem veren bir insanim. 3. havalimani olsun, köprüler olsun zaten yeni proje degil bunlar, taa 30 sene öncesinden planlari vardi, para olunca yapilabildi. Bu tür yatirimlar ileride mutlaka ki yarari olacak yatirimlar, ülke sürekli degisiyor. Fakat Istanbul gibi artik gelen yükü kaldiramayan sehirlere bence artik yüklenmemek lazim, Almanlar gibi gelisimi tüm ülkeye yaymanin yollari aranmali.

Su an mesela, "Bundan böyle Istanbul´da tek civi bizden izinsiz cakilmayacak" diyecek birine oyumu veririm. Kaldi ki Istanbul büyük bir deprem hatti üzerinde kurulu, bu kadar büyük bir risikoya girmek ülke icin hic de iyi degil.

Alıntı xedox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamaninda sabiha gökcen havalimani icinde ayni seyi söylediler. Bosuna yapildi burasi bir ise yaramaz dediler.
    Bu havalimaninin planlari taa 1990 larda vardi, tanidigim bir fabrika sahibi hatta o arazide ki arsasini 1990 yilinda bu yüzden devlete devretmek zorunda kalmisti cünkü o an kullandigi yer ufak geliyordu, oraya daha büyük bir yer kuracakti. Bana da orada müdürlük teklif etmisti, Almanya´ya gitme karari verdigim zamanlardi, kal beraber calisalim demisti, o yüzden hic unutmam.
    Konu mxm tarafından (03 Haziran 2018 Saat 20:01 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    Acikcasi, kanal konusunda uzman olmadigimiz icin ne desek yalan olur, o yüzden fikir belirtemiyorum. Politikacilarin söylediklerine degil, uzmanlarin görüslerine önem veren bir insanim. 3. havalimani olsun, köprüler olsun zaten yeni proje degil bunlar, taa 30 sene öncesinden planlari vardi, para olunca yapilabildi. Bu tür yatirimlar ileride mutlaka ki yarari olacak yatirimlar, ülke sürekli degisiyor. Fakat Istanbul gibi artik gelen yükü kaldiramayan sehirlere bence artik yüklenmemek lazim, Almanlar gibi gelisimi tüm ülkeye yaymanin yollari aranmali.

Su an mesela, "Bundan böyle Istanbul´da tek civi bizden izinsiz cakilmayacak" diyecek birine oyumu veririm. Kaldi ki Istanbul büyük bir deprem hatti üzerinde kurulu, bu kadar büyük bir risikoya girmek ülke icin hic de iyi degil.
    ustam bu yazdıklarının altına bende imzamı atarım ama 3. Havalimanı 1. Kapatmak için yapıldı çünkü artık inşaat yapılacak yer kalmadı bilemiyorum kimlerin İstanbul da yeri var yada orda yaşıyor, Konu çok dağıldı ama kusura bakmayın.
    Ben istanbul Kartal liyim orda dairemiz var idi ,zamanında annem almış idi koparatif ile site içinde kentsel dönüşünde mecburen yıkıldı ve (8 tane blok 8 daireli )annem emekli parasına destek için kiraya verdi ,tabiki kiracılar ile sürekli sorun 20 senedir şimdi yüksek bina yapıp bütün imkanları ile sanıyorlar car tek daire veriyorlar olduğu katta annem ayda 600lira kira alıyor idi Oda kiracı verir ise şuan aylık aidatı 550 sadece kapicisi bahcivani güvenliği vs. Şimdi kiracı çıktı emekli maaşı ile geçinen Bir insan kiracı buluncaya kadar tabiki kirada 600degil 1200olucak nasıl karşılasın.
    İlla yıgilma olucak belirli bir bölgeye neden diye sorar insan
    Nedeni kendi görüşüm ulaşım kolay diye.
    Yol yapacağınıza tren ile ulaşım kolaylassin
    Kamyonlar azalsın tek tren ile 200 kamyon malı istediği yere ulaşsın o zaman sanayi Türkiye geneline yayılır farkında iseniz sadece Deniz'e yakın olan yerlerde sanayi var şu güzel ülkemizde ,Sonra Almanlar bizi kıskanıyor demesinler ben bw kalıyorum şimdi şurdan çıksam Hiç bir arabaya ihtiyacım olmadan Almanya'nın her noktasına raylar üzerinde ulaşabilirim

32. tolga1903 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)