Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2173 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 7 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011 SonuncuSonuncu
Toplam 207 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 140 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Döviz Kurları 2018’e Nasıl Başladı? Yıl Sonu için Beklentiler Neler?

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    @Karadeniz Ustam

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.
    Böyle gelmis ve böyle giderler. Yapacak fazla bir seyler yok anlamak istemeyenlere.
    Arastirmalarin icinde tesekkürler.

S&S

2. 4 kişi neco54 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,676
    1,636 mesaja 3,350 teşekkür aldı
    Arkadaslar 2017 de turkiyenin kamu borcu 129 milyar dolar olup toplam borclar 438 milyar dolara ulasmisti..
    Simdi bundan onceki yillarda bu borclar elbette dusuk olup ulkenin basina bela olan feto ve imf den kaynaklaniyordu..
    Ulke somuruluyordu..
    Simdi ne oldu?
    Imf ye borclar odendi
    Feto temizleniyor/temizlendi
    Terorizme karsi mucadele
    Daha ne oldu?
    Ulkenin kalkinmasi icin yatirimlar yapildi..
    Havaalanlari
    Kopruler
    Avrupanin hayalini susleyen yollar
    Egitimde reformlar
    Saglik alaninda hastane ve egitilmis personeller..
    Tabiki bunlar kredilerle yapildi,simdi bu kredilerin odenmesi gerekiyor,ulkenin yatirimlardaki meyveleri alip ataga gecmesi icin yillar gerekiyor..
    Simdi bunu ornekleyelim;
    Diyelimki 100 bin avroya ev aldiniz,bu eve yatirim yapmaniz gerek ,diyelim 100/120 bin avro kredi cektiniz,on sene sonra faizlerinde artacagini dusunup yuksek faiz de odeyeceginizi ele alirsak siz on sene oncesine gore borclandiniz ve sizin kendi (kamu)nize ait borclariniz haric birde disariya(banka)ya odeyeceginiz borclariniz yukseldi..simdi size kimde 100 bin avroya ev aldin niye bu kadar borclandin diyemez,derse art niyetli veya bu isi kasitli yapiyordur..
    Simdi sizin borcunuz ic ve dis olmak uzre 200/220 bin arti faizler oldu..siz bunu 20/25 sene icinde oderken bir yandanda evinize yatirim amacli;
    Fenster
    Kalorifer
    Banyo
    Bodenheizung
    Elektrik
    Fayans
    Yatirimlari yaptiniz..
    Simdi ne oldu?
    Eviniz degerlendi ve 20/25 sene borc bitene kadar deger kazandi..
    Turkiye yide borclariyla bu sekil dusunun ..
    Borcunuz yok ama yatirimda yapilmayan bir ulke gelismedigi gibi degeri de duser..kalkinmaniz ve silah sanayide gelismeniz icin borclanmak dogaldir..
    Sizlere bugun atip tutan ekonomiden dem vurup ulkenin borclarindan akil verenler bunlari kasten iktidari cokertme adina yapiyor,almanya gibi gelismis ve toplum bilinclenmis yonetimlerde milleti bu gibi ucuz hikayelerle uyutmaya calisirsaniz bir haftada alasagi ederler..
    Yani demek istedigim burada kaditli bilerek tekrar tekrar sorulan sorularin cevaplari aslinda verildi..
    Ben devam etmesini ya anlamak istememekten yada körü körüne muhalefet etme olarak degerlendiriyorum..
    Saygilar..
    Konu webci tarafından (07 Haziran 2018 Saat 16:13 ) değiştirilmiştir.

5. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye xedox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    933
    69 mesaja 138 teşekkür aldı
    Alıntı neco54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Karadeniz Ustam

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.
    Böyle gelmis ve böyle giderler. Yapacak fazla bir seyler yok anlamak istemeyenlere.
    Arastirmalarin icinde tesekkürler.

S&S
    Böyle gelmis ve böyle giderler derken? neden hicbir zaman iktidar olamadiniz biliyormusun? bu zihniyetle sittin sene siz iktidar olamadiniz olamayacaksiniz, insana saygiyi ögrenemediniz, kibirli karekterinizden ödün vermediniz, asagiladiniz kendinizi digerlerinden üstün gördünüz, ama sana bir sey diyeyim iste bu yüzden size bu seferde iktidar yok o begenmediginiz Insanlar size yine dersinizi verecek Allahin izni ile. Yüzde 52 aptal yüzde 25 akilli öylemi? Su saatten sonra artik söz bitti hesabimizi sandikta görecegiz Insallah.

7. 4 kişi xedox üyemize teşekkür etti:

Üye TOPRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    190
    47 mesaja 132 teşekkür aldı
    https://youtu.be/QSmV_15SIFo bu videoyu sabirla seyretmenizi öneriyorum.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Ülkeyi aslında toptan pislikler sarmış durumda en ufak siyasetcisinden en büyüğüne kadar...

A..B si yok hepsinin temizlenmesi bu ülkenin arındırılması gerek aslında hepsine çirkeflik bulaşmış mide bulandırıcı...

Bir karşılaştırma yapıyorsun mesela almanyayla adamlar zamanında çıkar tek tek tek söyleyeceklerini sıralar adam gibi iner...

Bizimkiler çaçaron karılar gibiler buna siyaset deniyormuş Karı gibi birbirlerinin arkasından anca konuşsunlar popstarlar...

Toplu temizlik şart bizim insanlarımızın karakterleri bozulmuş, onların bu tutumu ülke insanlarınada yansımış haberlerde açık net....

Valla dağdaki okumamış cahil çobanı koyacaksın ülkenin başına ülkeyi bu çirkef sürüsünden daha iyi yönetir hemde süper...

Hiç değilse çoban hayatı bilir insanı bilir hayvanı bilir doğayı bilir..Bu fazla okumadan beyni yanmışlar gibi olmaz

Çifcinin halinden anlar üretimin yetiştirmenin ne oldugunu bilir, toprağı bilir, boşa konuşmaz tak tak adam gibi konuşur....

Valla ülke sadece tarımda yükselse Türkiyenin önünü kimse kesemez..Ülkenin toprakları bu ülkeyi ihya edicek kadar verimli ve çok...

Ama tabi bunları anlayana bunları görene ama ne yaptılar bitirmek için elinden geleni yaptılar...

( Bizim ülkemiz bir tarım ülkesidir ) Bunu fazla okumaktan yanmış beyinlere zarar görmüş beyinlere sokmak zor.. çok geç anlıcaklar...

( Türkiye tarım ülkesidir ) Başka bir halt yiyemez tarımı bitirincede biter.......

TAAA 1980 lere kadar Türkiye kendi kendini besleyen bir ülkeydi hatta başka ülkeleride besliyordu..

Bugünki gibi herşey domatesine varasıya kadar dışarıdan değildir..

O koca kafalı sanayiii sanayiii diye diye tarımdaki kopuşu başlattı başlattığı kopuş hala devam ediyor... her haltı dışarıdan alıyoruz..

Kemikleri sızlıyor mudur bilmiyorum ama akıllara geldikce çok iyi yad edicez artık...
    Konu OrLoW tarafından (07 Haziran 2018 Saat 20:29 ) değiştirilmiştir.

10. 2 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,676
    Aslinda tarim iyi bir yatirim..gelecegi gorenler tarima yatirim yapilmasini oneriyor..zamani gelecek belki hz.yusuf zamanindaki gibi deger kazanacak...hollanda da bir tarim ulkesi..tabiki bu alternatifi es gecmeyecegimiz gibi diger yatirimlarda onemli..

12. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Üretimin ne oldugunu anlamak icin issiz sayisina bakmak yeterli, baska hic bir ispata da gerek yok. Ülkemizde herhalde robotlar calismiyor, kaldi ki Almanya´yi örnek alalim, asgari ücret 8.70 Eoru civari oldugu halde bu parayla gecinmek mantiken mümkün ve fabrikalarin cogu robot sistemleriyle calsiyorlar (otomatik), yani issizligin artmasi gerekirken tam tersi giderek azaliyor ve Almanya ekonomisi rekor üzerine rekor kiriyor cünkü insanlar calisiyorlar ve direk vergi ödüyorlar. Tüm ülkelerde calisanlardan alinan vergiler o ülkeleri ayakta tutmaya yetecek en önemli nokta olduguna göre, bizim ülkemizde bir seylerin yolunda gitmedigini kimseye ispat etmeye de gerek kalmiyor cünkü her sey acikca ortada.

Havalimani, yol, köprü amac degildir, aractir, yani calismak icin, ürettigin mali bir noktadan digerine götürmeye yarayan araclardir, gezmek icin yapilmamislardir. Iste AKP bu konuda basarisiz, yol yaparken fabrika kurmayi hic düsünmediler, olani da devrettiler.

Bu secimi yine AKP kazanirsa OHAL artik ilelebet uygulamadan kalkmaz ve ülkede bir daha da secim mecim olmaz, bu son sans ama görünen o ki insanlar artik uyandilar ve her yalana baliklama atlamiyorlar.

Rahmetli babam eskiden beri hep CHP ye oy verirdi, 2002 den sonra ise AKP ye vermeye baslamisti, ben dahi hakikaten AKP nin süper calistigina kanaat getirmistim, ta ki 2008- 2010 lara kadar iyiydiler ama o tarihten sonra isler sarpa sarmaya basladi ve cöküs giderek hizlaniyor. Secimler de bu yüzden öne alindi cünkü 2019 a kadar ekonomiyi bu sekilde yürütecek hazir para kalmadi, kaynak da kalmadi.

14. 5 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,433 mesaja 9,767 teşekkür aldı
    ben çok merak ediyorum asgari ücret 8,84 Euro ile kim geçiniyor ?

Ayda 160 saat çalışsan alacağın para 1392 € brutto

evli bir çocuklu kişinin eline geçecek net maaş 1100€

ya siz Leihfirmada çalışmadınız yada atıyorsunuz

biraz gerçekci olalaım

16. 4 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Eger o parayla Almanya´da gecinemiyorsan, Türkiye´dekiler orada ki asgari ücretle nasil gecinecekler? Yani en fazla 1600 TL ile nasil olacak o is?
    Kaldi ki Almanya´da bir de 194 Euro cocuk parasi geliyor her ay. Lüks icinde yasarsin demedim zaten ama gecinirsin.

Bir kiyasla istersen. Rakamlar ortada, abartma yok, yalan yok.

Ayrica Almanya´da bu tür ailelerde genelde kadin da 450 Euroya kadar calisabiliyor,bu imkan her zaman var, etti mi sana 1750 Euro. Az mi?
    Konu mxm tarafından (07 Haziran 2018 Saat 22:24 ) değiştirilmiştir.

18. mxm üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

biraz gerçekci olalaım
    Ben 1 sene çalıştım sene sonunda benim vertag yenilenmedi diye çok sevindim

O 1 sene boyunca neden çalışıyorum diye kendimi sorguladım şu an işsizim kafam rahat...

1100 euro alıyordum yol masrafı elime kalan para 900 euro gibi birşey...

Benim aile geniş 4 çocuk var ev bulamadığım için müstakil bir evde oturuyorum kirası soğuk 700 Euro düşün artık...

Eğer devlet destek çıkmasa çocuk parasıda gelmese o parayla anca sokakda ve kuru ekmekle hayatta kalmaya çalışırsın....

Çok şükürki almanyada bunları düşünen bir devlet var işe giderken ev kiramı devlet ödüyordu ona ragmen yetmiyordu...

Türkiyeye gelelim benim bilader asgari ücretle çalışıyor ev kira evli hesap etsek açlık sınırındalar ...

Ve orada Almanyadaki gibi bir devlet yok malesef arkadaş hesap ettik sana bu para yetmez kiranı biz verelim diyen devlet yok....

Bilader bir anlatıyor hastaneye gittiklerini falan olayları birde sağlık efendim düzeldi diyorlar ne düzelmesi yaaa içler acısı...

Daha önceki konumdada yazdım bir oturunda asgari ücretliyi hesap edin bakalım ben hesap ediyorum işin içinden çıkamıyorum valla

Ev kirası elektrik su dogal gaz o kadar hesapla her yerde açık kalıyor eve yiyecek masrafı falan ALLAH sabır ve kolaylık versin

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,433 mesaja 9,767 teşekkür aldı
    Ben Leihfirmada iki sene çalıştım bu süre zarfında elimdeki paradan da oldum..

Ne kadar oradan buradan yardım alırsan al devamlı uçurumun kenarındasın

Türkiye ile Almanya yı karşlaştırmak doğru değil ..

aynen Fiat500 ile Mercedes500 ü karşlaştırmak gibi

Niye Almanya da asgari saat ücreti 8.84€ veriyor ? ..

Biliyorki eğer daha yüksek yaparlarsa Alman firmaları rekabet gücünü kaybedecektir ..

İşsizlik azaldı hikayeleri doğru değil .. herkesi bir meslek kursuna sokuyorlar istatiklerde görünmez oluyor

benim yaşadığım şehirde onlarca büyük fabrika kapandı ama ben hiç yeni firma açıldığını görmedim

bu işçileri nereye işe sokuyorlar ????

Türkiye nin neler geçirdiğini bilmek gerekir

80 yıllarda askeri darbe, 90 yıllrda ekonominin dip yapması

26 bankanın içinin boşaltılıp iflas etmesi milyarlarca doların buharlaşması, Gezi olayları yine 2 sene önceki darbe teşebbüsü

1980 yılardan beri PKK pproblemi bizim ekonomimizi çok sarsmıştır

biz bunlala uğraşırken Almanya düz vites ilerlemiştir ..

Almanya 80 li yıllarda sanayi devrimini tamamlamıştır bugünlere gelmiştir..

Şimdi hangi parti iktarda olursa olsun bizim düze çıkmamız

eğer bundan sonra birileri gidişata çomak sokmazsa yıllar gerekecektir.

Bazen konuları ideoloji ile değil mantık ile düşünmek gerek

21. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    190
    Karam usta;en basa koydugun bord kurallari malesef islemez hale geldi.Moderatör konumundaki arkadaslar dahi tartismanin aktif kisileri oldu.Bordtaki beraberligimiz ve arkadasligimizin bozulmamasi icin lütfen bu tür tartismalara bir önlem alin.Saygilar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,145
    165 mesaja 334 teşekkür aldı

biraz gerçekci olalaım
    Dün çalıştığım yere alman bayan geldi 40 yıldır calisiyormus wascherei da çalışıyormus aldığı aylık 1100 euro netto

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı TOPRAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karam usta;en basa koydugun bord kurallari malesef islemez hale geldi.Moderatör konumundaki arkadaslar dahi tartismanin aktif kisileri oldu.Bordtaki beraberligimiz ve arkadasligimizin bozulmamasi icin lütfen bu tür tartismalara bir önlem alin.Saygilar
    İnsanların burada güzel bir şekilde muhabbet etmelerinden sıkıldınmı arkadaşım...

Lakin ben burada tartışma yapan değilde düşüncelerini dile getirenleri görüyorum..

Birde madem bir maruzatın varsa konuya değilde kişinin kendisine mesaj atarak şikayet edebilirsin..

Bu şekilde insanların ağızlarına bant çektirirsin hoşuna gidebilir...

25. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    1,736

benim yaşadığım şehirde onlarca büyük fabrika kapandı ama ben hiç yeni firma açıldığını görmedim

bu işçileri nereye işe sokuyorlar ????

Benim oturdugum köyün nüfusu 8500 ve yeni kurulan (1999 da acildi imara) Gewerbegebiete acilan fabrikalarda toplam calisan sayisi su an icin: 2876, bizim firma da buna dahil, biz 100 kisi kadariz, kizimin calistigi firmada 420 kisi calisiyor. Bunlarin hepsi 1999 dan sonra oldu ve hala da bitmis degil, en az 1000 kisilik yer daha kurulum asamasinda. Bizim firma buraya ilk gelenlerdendi, her taraf bombostu, istedigimiz gibi park edebiliyorduk ama simdi artik park yeri falan bulmak hayal oldu, bir kac yüz metre uzaklara park etmemiz gerekiyor.

Fiatla mercedesi kiyaslama diyorsun, iyi de, "Türkiye dünyanin sayili ülkelerinden biri haline geldi" diyen biz degiliz ki, sizsiniz, tabii ki kiyas yapacagiz.

Ayrica, Twitter da "Dünyanin en pahali benzini bizde" diyenlere, Almanya´nin benzin fiatlarini gösterip abartilmamasi gerektigini söyleyen de benim. Dogruya dogru, egriye de egri demesini cok iyi bilirim, yalani sevmem, olani söylerim, sallama huyum da yoktur ama hata istemeden mümkün olabilir, hepimiz neticede insaniz.

Her sey bir yana, Türkiye hepimizin ülkesi ve hepimiz eminim ki Türkiye´nin daha iyi bir konuma gelmesi icin kafa yoruyoruz, olay sadece bu.

27. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Mevcut hükümetin yapmış olduğu hatalar olduğu kadar belkide daha fazla yapmış olduğu doğrular vardır. Bunu göz ardı etmemek gerekiyor. Gerçek şu ki, 16 yıldır bu hükümet çalıştı... Eksikler yokmu, tabiki var ancak geçmiş Türkiye ile şuandaki Türkiye arasında da dağlar kadar fark var.

Şu bir gerçek, Türkiye’de muhalefet, muhalefet değil! İşleri güçleri iftira ve ben bundan gerçekten nefret ediyorum. Örnek bugün açıklanan mahkeme kararı ile Male Adası iftirası...

Ya arkadaş, Erdoğan bas bas bağrıyor, benim karşıma projeler ile çıkın diye, ancak bunlar akıllanmıyor! Yok Kanal İstanbul’u iptal edicem, saray’ı yıkacam, 3. havaalanını durduracam, TRT’yi satacam, apoletleri sökecem vs. vs. Ya sen Anasaya göre bunu yapamıyacağını bırak yapmayı, teklif etmeyi bile yapamıyacağını bilmiyormusun kaldı ki Temel Paşa resmen bir efsane iken!!!

Mevcut konjüktör’de iyisiyle kötüsüyle Türkiye’de ancak öevcut hükümet çalışır... Muhalefet iş yapmaz...

29. 5 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,676
    Sevgili arkadaslar
    Muhalefet hala malesef eski turkiye kafasini basiyor,daha iki kelimeyi bir araya getirip cumle kuramayan ve bövüren aksener mi cumhurbaskanimiz olacak?
    Yatirimlari durdurmayi vaad eden ve yenilikci olmaktan uzak ve vizyonsuz,aporetlerle ün yapmaya calisan haci muharrem mi cumhurbaskanimiz olacak? Veya
    Bir dedigi canli yayinlarda bir dedigini tutmayan ve meydanda kadina hakaret eden karamanlioglu mu cumhurbaskanimiz olacak?
    Veya
    Milleti terorizme tesvik edip kandilden talimat alan demirtas mi cumhurbaskanimiz olacak??
    Yoksa proje uzerine proje üreten,teroristlerin korkulu rüyasi,ilklerin ve vizyonlarin babasi erdogan mi cumhurbaskanimiz olacak..
    Yani suan iktidarda degil, muhalefette bile oldugunu düsünsek,is yapan ve vizyoncu lideri iktidara tasimak bence turkiyeye daha cok yakisir..
    Muhalefet artik milletle küslügü birakip halkla barismali,kral ve diktatör kafayi degistirmeli,vizyon üretmeli,milletin dinini millete birakmali,basit sudan ucuz argumentleri bir kenara birakmali..
    Gorduk ki S-400 lerin ne oldugunu bilmeyenler cumhurbaskani adayligina talip!
    Suan kandil operasyonu nu iktidarin secim icin kullandigini dillendiren vizyonsuz,politika uretmekten yoksun kafalar milleti kandirmakla mesgul..hala bunlara prim verenler varsa cok yazik..
    Bu artik buraya yazdigim son mesajim olsun..gereken hersey yazildi..
    Ayrica bu miletin gözü önünde bu ramazanda buz gibi köpüklü ayrani löpleten haci muharremi kiniyorum!
    Kuantum profesörü!!
    Konu webci tarafından (08 Haziran 2018 Saat 01:41 ) değiştirilmiştir.

31. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 655 teşekkür aldı
    Bütün yorumlarin hepsini üzülerek okudum. Meger aramizda ne kadar irlandali varmis ve hepside ister istemez kendisini burda belli etmis.

Yapmayin etmeyin, gözünüzü seveyim bu kadarda vatana karsi icinizde kin ve nefret olmasin. Hükümetin tabiki hatalari var, tabiki yanlislari var ve bunuda kimse inkar etmiyor.

esas üzüldügüm nokta hükümeti elestirenler en ince noktasina kadar gidip arsivden bulduklari yalan/sahte/düzenbaz kaynaklari göstererek kendi kendilerini kandirmalari ve bunda inanmalari.

Tamam kabul, 16 sene basta kalan hükümet artik eskisi gibi icraat yapamiyor, ülkeyi yönetemiyor...amenna tamam... o zaman size sunu sorarim:

Allah askina bana su an türkiyedeki secimde hangi muhalefet partisine oy verecegimi yazin.

Hangi muhalefet partisi türkiye icin hayirli ve üretici bir politika yapiyor?

Lütfen yazin ve kanitlari ile beni o partiye dogru aklimi celin.

CHP mi? gözünüzü öpeyim, elinizi vicdaniniza koyun, Allah icin bu partiye ülkesini seven oy verirmi?

erdogana yalanci, hirsiz diktatör ve daha nice iftiralarda bulundunuz....peki bu kemal neyin nesi? 7 - 8 secim kaybetmis adam hala koltukta. peki buna ne denir?

aksener........el insaf, eger bu güzelim ülke bu kadina teslim edilecekse....aman yarabbim düsüncesi bile korkunc.

demirtas......hain terörcilerden medet umup güzelim ülkemizde huzur ve baris birakmayan, dökülen kardes kanindan beslenen tipemi oy verelim?

ya arkadaslar lütfen parti gözlügüüzü cikarin ve ülkenin gelecegi icin, huzuru icin, gelecek nesillerin hayati icin egri oturun ve dogru konusun:

Allah icin ben simdi erdogandan baska hangi muhalefet partisine oy verebilirim? hangi muhalefet partisi türkiye icin simdiye kadar dogrudürüst muhalefet yaptida onlara bu sahane ülkemizi teslim edelim?

Yazik, inanin yorumlari okudukca hayretler icine düstüm ve üzüldüm.

Cogumuz burda hak eden partiye oy vermek düsüncesinde degil, anasinin ve babasinin tuttugu partiye oy vermiyi düsünüyor.

Ve bunlar oy verincede türkiye icin, millet icin oy vermiyor, sadece ve sadece icindeki erdogana karsi olan kin ve nefreti icin baska partiye oy veriyor.

Erdogan gitsinde güzelim vatanimiz türkiye ne olursa olsun zihniyetinde.

Yaziklar olsun.
    Konu Selam tarafından (08 Haziran 2018 Saat 01:45 ) değiştirilmiştir.

33. 2 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    190
    Bord kuralları sıtenın ılk konusu. Hakarete varan yazısmaların neresi normal. Karşındaki kişileri küçümseyenler kendileri küçülür. Bu yazdıklarıma cevap vermek zorunda değilsin sayın orlow
    Konu TOPRAK tarafından (08 Haziran 2018 Saat 02:19 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Alıntı TOPRAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bord kuralları sıtenın ılk konusu. Hakarete varan yazısmaların neresi normal. Karşındaki kişileri küçümseyenler kendileri küçülür. Bu yazdıklarıma cevap vermek zorunda değilsin sayın orlow
    Mübarek, kimse kimseye hakaret etmedi. Ne güzel millet fikrini yazıyor işte...

36. 3 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)