Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2159 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyeden Yavru köpek getirmek

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    12 mesaja 15 teşekkür aldı

Türkiyeden Yavru köpek getirmek

Merhaba bu sene nasibse Türkiyeden bir yavru köpek getirecegiim araba ile geri dönerken acaba ne lazim gümrüklerde sorun cikmamasi icin?ve evraklar nereden alinir bu sekilde bir islem yapan oldumu acaba bilgi verebilirmisiniz?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    37 mesaja 95 teşekkür aldı
    Resmi kanunlarla getirmek için . Bir çocuğu nasıl getireceksen ayni resmi kâğıtları yapmam lazım. pasaport dan başlar.

ama istersen fıkra gibi olayı anlatıyım . benim bir arkadaş yapmış. Ne derce doğru bilemem ama Bulgaristan in sıkı arama sebebiyle olanaksız gibi .

karton kutuda gümrüklere yaklaşınca köpeğe bir yudum rakı verip uyutmuş . sesiz olunca sorunsuz getirmiş .

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Kardeş, hangi köpeği getireceksin? Kangal’mı???

Kangal köpekleri kanunen tescilli ve koruma altındaki ırklar arasında yer aldığından dolayı Türkiye’den resmi olarak çıkarman imkansız...

Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    17 mesaja 34 teşekkür aldı
    Bir Köpek mesela Yavru olarak 3-5 Kilo agirliktaysa ufak bir Doz Alkol Zehirleme yapar ve öldürebilir. Köpeklerde genellikle Her Kilo icin öldürücü Doz 5,5gr Alkol olarak görülür. Sevdiginiz Yavru köpek Salya akitmaya baslar, kusar ve az sonra Kan basincinin düsmesi sonucu Komaya girer ve Ölür.

6. RealMidway üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    156
    33 mesaja 62 teşekkür aldı
    benim is arkadasi 370 euro kangal köpek aldi ve almanyaya getirdi
    kagitlariyla herseyi var asilari felan birde ucaakla gittiler. önce rantevu yaptilar ve tatil yaptiktan sonra dönüsde gidip aldilar . yani resmi alacaksan sikinti cikmaz herhalde.alman aileydi.
    saygilar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    Bakmak için yerim müsait, resmi olarak gelecek kaçak getirmek istiyorum diye birsey demedim zaten, ondan resmi prosedür gereği nedir onu ögrenmek istiyorum, ileride barınağa vereceğim hayvanı zaten getirmem köpeğin cinsi Aksaray Malaklısı
    Konu ZANDER tarafından (31 Mayıs 2018 Saat 17:45 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    62
    2 mesaja 5 teşekkür aldı
    bildigim kadariyla bundan 2-3 ay önce alinan bir kararla ikinci bir emre kadar yurtdisindan Almanyaya evcil hayvan girisi yasaklanmisti...

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    slm arkadaslar türkiyeden köpek getirmek okadar kolay degil köpek 7 aylik olmali kuduz asisi olmali ve kan alinacak ankraya gönderilecek oradan belge geldikten sonra poroblem yok

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı ZANDER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    köpeğin cinsi Aksaray Malaklısı
    O köpek cinsi kangalın çok çok üstünde bir cins

Yanlız o köpeklerin dogası gereği kapalı alanda fazla kalamaz bol bol dolaşman gerek köpekle...

Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    11 mesaja 22 teşekkür aldı
    Ilk önce burda kursa gidip Sachkundeprüfung yapicaksin, bunsuz almanyada köpek bakamazsin, belediyeye köpeki kayit yaptrirken bu kagidi istiyorlar.Köpek en az 7 aylik olmasi lazim,pasaport cikacak, bütün gerekli asilari tam olacak,kan alinip Ankaraya gönderilecek ordan belge gelicek, ondan sonra 3 ay türkiyede bekliyecek,beklemezse burda karantina ya aliyorlar,bütün masraflari sana yüklüyorlar.Ondan sonra türkiyede bulundugun yetkili yerden imza gerekiyor,bu irk in yurtdisina cikmasinda bir sakinca yok diye.Köpek i ucakla geticeksen ona göre bir Köpek transport boxu lazim, her ucak sirketi köpek kabul etmiyor. 3 hafta önceden ucak sirketine bildireceksin köpek getirecem diye,gerekli evraklari doldurup ucak sirketine yollucaksin,ondan sonra köpek icin bilet alip ,senle ayni ucakta gelicek.Ben bu yöntem ile irk olmayan bir sokak köpek ini almanyaya getirdim,hic bir sorun olmadi.Satin alma sahiplen,bir garibani kurtar....
    Konu Techniker tarafından (01 Haziran 2018 Saat 10:00 ) değiştirilmiştir.

13. Techniker üyemize teşekkür edenler:

Üye bellali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    90
    15 mesaja 25 teşekkür aldı
    köpeğin cinsi Aksaray Malaklısı google a yazdim hep acik alanda dagda ormanda ne güzel hayati var getirme bence.biz bile belli zaman sonra donmeyi dusunuyoruz...

2.cisi ise veterinerler hallediyor.150 euro tutuyor islemler.onlar herseyi hallediyorlar.pasaport kimlik v.s...gidecegin yerdeki veterinerlerle irtibata gec.tahmini süre 15 gün sanirim evraklari alman...

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    @bellali
    En yardımcı mesaj bu oldu saolun yerim ve zamanım bu iş için uygun lakin yukardaki arkadaşların yazdikları doğru ise uğraşılmaz gittigim zaman yaklaşık yavru bir aylık olacak bu 7 aylık muhabbeti sakat ben gelirken getirmek istiyorum yavruyu gelirken yunan makedon üstü geliyorum.
    Konu ZANDER tarafından (01 Haziran 2018 Saat 16:35 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    192
    1 mesaja 3 teşekkür aldı
    Zander arkadasim.
    Konu biraz uzun olsada uzun zaman boyunca bu islerle yakinen ugrastigimdan aktüel bilgileri sana paylasmak isterim
    1- hayvanin önce Karma asisini daha sonra 10 gün sonra Kuduz asisini olmasi gerek.. Cip takilmis birsekilde hazirliklari yapilir.

2-Asi sürecinden 3 ay sonra Thita testi yaptirilir. Veteriner tarafindan (kuduz asisi 3 ay icersinde ön görülen degerlere geliyor bu sebepten )
    Degerler normal ise bölgedeki Tarim ve Orman müdürlügünden hayvanin cikis islemlerini yapa bilirsin, evraklar tamsa 1saat icinde isin biter

Not: bu kagitlar Almanya istiyor Orman Ve Tarim Müdürlügünden

Bu evraklarla Almanyaya ancak getire bilirsin Köpegi. Biraz mesakatli ama yapilabilir.

Oldu dedinki ben bunu evraksiz getircem arabamda eger Almanyaya kadar gizli getirdigini kabul edelim Almanya gümrügünde yakalanirsan iste o zaman pahaliya patlar 3 ay köpegi karantinada tutarlar bütün konaklama ve asi islemlerini tekrardan yaptirirlar.
    Sözün kisasi türkiyede bir veterinere bu konuyu acip onun yönlendirmesinin disinda Tarim ve Örman müdürlügüne sormanda fayda var derim aktüel bilgileri onlar iletirler..
    Kolay gelsin simdiden sana….

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)