Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2148 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Klima Sorunu

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı

Klima Sorunu

Herkese selam arkadaşlar,
    Benim aracın klima ile bir sorunum var , Ve ne yapacağımı bilemedim , sizlere bir tanışayım dedim.

Bende Bmw x5 e70 var , ben bunun klimasimi geçen sene doldurmuştum izine gittim geldim . Herhangibi bir sorun yoktu Klima gayet güzel çalıştı. Hatta izin yolunda staularda hiç kapatmadım full çalıştı. Yalniz geçen ay fark ettim Klima soğutmuyor, Klima gazına bakatirdim atu 'dan. Içinde hiç gaz kalmamış çok hafiften pusat dedi hepsi bu. Makineye bağladılar 0 bar . ATU deyimine göre biryerde kaçak var ama nerede , bulmak içinde 100 Euro para istiyorlar. Ve bulunsada o parca neyse ona göre değişecekmiş. O parca yenisini taktıktan sonra tekrarda 100 Euro ya gaz basilacakmis. Yani belkim hepsi 500 Euro ya kadar gelme ihtimali varmış.
    Bende diyorumki ben sadece gazı bastırsam, tr ye gidene kadar idare eder. Tr den o gaz kaçakçılığını buldursam ve tr den yaptirsam bana daha ucuza gelmezmi.
    Veya burda bayern tarafında özellikle augsburg da ucuza yapan bildiğiniz yerler varmı.

2. Sponsor Reklam
    Üye eci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    4,362
    13 mesaja 25 teşekkür aldı
    Slmlar..bence burada bir klimacıya git.Klima gazı eğer bir kaçak yoksa tam boşalmaz,klima hortumlarında kaçak varmı ona bir baksınlar.
    Sorun ya hortumlardaki kaçaktan yada Klima Komprosöründendir.Tr de parça lazim olduğunda zorluk çekebileblirsin..Yol uzun sıcaklarda izine giderkende çoluk çocuk bunalırsınız..

4. eci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    79
    64 mesaja 84 teşekkür aldı
    atu yerine bosch servisine gitmeni tavsiye ederim birde orda baktir.

6. iso98783 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    çoğunluklar Klima kondensatör ünde küçük bir kaçak oluyor

yolda seyahat ederken çarpan küçük taş parçaları hasar verebiliyor

Kondensator 60-80€ civarında

çoğu Werkstatt eğer Soğutma sıvısı azsa 50-60€ ya dolduruyor... fakat tam boşsa 100€ isteyebilirler

benim Astra da da vardı ATU ya götürdüm

orada benim yeğen Werkstattmeister di bedavaya baktı

Basınç test i yapıldi içine UV maddesi atıldi UV lambasıyla bakıldı

fakat hatayı bir türlü bulamadılar .. bende değiştirmedim yıllarca, çöpe atasıya kadar klimasız sürdüm
    Konu hOrOz tarafından (11 Haziran 2018 Saat 10:25 ) değiştirilmiştir.

8. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Şimdi tam boş desemmi demesemmi, benim ilk denediğimde bir tornavida ile kugeli içeri bastırdım, çok hafiften saniyelik bir hafa çıkmıştı, sonra hiç çıkmadı . Buna şimdi içinde varmıydı demek yoksa komple bosalmismi demek lazım.

Bir kaç arkadaşda sağolsun Bosch gitmemi önermişler bide onlara gidip sorayim bakalım bakmaya ne isteyecekler.
    Sorun şuki adamlar undicht diye bakmasına 100 euro istiyorlar orası kicik. Birde araç 1 gün burda kalacak diyorlar. Eğerki hatayı bulamazsak, devam aranır ve weitere stundenleride stunden preis olarak değerlendirme yapacaklarmış. Çok saçma birşey adam belkim 20 dakika içinde bulacak bana 3 saat aradık diyecekler. Rechnungu geçirecekler yani .

Malesef böyle buna benzer bir olayı yaşadım, parçayı değiştik dediler ama değişmemişler.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Ben bu BOSCH servislerine pek güvanmiyorum

şu olabilir bu olabilir

benim bir AUDI 80B vardı araba iyi çalışmıyordu soğukken tutukluluk yapıyordu

bir iki kere baktılar bütün bujiler değişti buji kabloları değişti

ölçtüler biçtiler hatayı bir türlü gideremediler

sonra bir küçük Benzinlikte de Abgas test yaptıracaktım

adam makinayı taktı dedi bunun Lambda Sondesi bozuk değiştir dedi

o değişti araba yine normalleşti

şimdi Kondensator değişirse tamamen Soğutma Sıvısı tekrar full dolduracakslar ..

aslında bizde yanlış söyleniyor aslında içine gaz değil sıvı dolduruluyor ( Kühlflüssigkeit )

11. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Caykara_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her
    Ettiği Teşekkür
    1,066
    81 mesaja 148 teşekkür aldı
    Ayni olay benimde başima geldi. Yaklaşik bir yil içerisinde soğutma olayi baya azalmişti. Memlekete gidemediğim için mecburen audi servisine yaptirdim, kaçak vardi onu yapmişlar sivi doldurdular, yaklaşik 500 euroyu buldu.

13. Caykara_61 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Hep kazık atıyorlar,
    Adamlar istediği gibi oynatiyorlar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    40 mesaja 48 teşekkür aldı
    Selam belalimisa,

Eger izine gideceksen bunu al ilk önce leckstop arkasindan klimagazini doldur.
    Edirneden gecerken Sanayide Elektrikci Harun Ustayi bul kardesiyle beraber calisiyor ayni Dükkanda Harunun kardesi Haci diye sor yerini gösterirler, sabaha karsi ayarlayabilirsen 8-9 gibi ogün isin olur, burda verecegin sade bakma parasina Harun Usta gecen sene bendede ayni hata vardi bana Gazini doldurmasinla beraber 100 Euro bile tutmadi.

16. Sweet_FormuLa üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    sen nerde kaliyorsun tam olarak ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen nerde kaliyorsun tam olarak ?
    Augsburg dan kalıyorum

Alıntı Sweet_FormuLa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam belalimisa,

Eger izine gideceksen bunu al ilk önce leckstop arkasindan klimagazini doldur.
    Edirneden gecerken Sanayide Elektrikci Harun Ustayi bul kardesiyle beraber calisiyor ayni Dükkanda Harunun kardesi Haci diye sor yerini gösterirler, sabaha karsi ayarlayabilirsen 8-9 gibi ogün isin olur, burda verecegin sade bakma parasina Harun Usta gecen sene bendede ayni hata vardi bana Gazini doldurmasinla beraber 100 Euro bile tutmadi.
    Eyvallah kardeş, şimdi uzun yoldan sonra çoluk çocuk 6 kafa çekilmez valla sanayilerde. Bir yemek yeme molasına bile eriniyorum niye yalan söyleyim. Ama bu leckstop davasını bir bakayım, nerde sipariş veriliyor ebayden alınıyormu bu.
    Konu Memoli1976x tarafından (21 Haziran 2018 Saat 00:56 ) değiştirilmiştir.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Belalimisa, ben bu sorunu iki kere yasadim. Klima'da üc sey bozulabiliyor. Kondensator (Petek), Kompressörü (Motoru), ve Trockneri.

Kompressör dönüyorsa ve yag kacirmadiyse normalinda bozuk degildir. Kaliyor geriye Kondensator ve Kompressörü.

Ben olayi söyle cözdüm.

Önce Kondensator ve Trocknerin Original-Teile-Numarasini ögren. Sonra www.daparto.de gir. Bu ucuz araba parcasi arama motorudur. Typ ve Schlüssel-Nr. ve sana önerilen Kondensatorlare bak. Uyup uymadigini Original-Teile-Numarasi ile karsilastir. Mutlaka sadece Original-Teile-Numara ile uyan bir parca al. Ben NRF marka almistim. Petek Aluminyumdandi ve Trockneride fiyatin icindeydi. Seni arabada tahmini 80 - 100 Euro tutar.

Gaz bastirsan ve Kondensator veya Trockenerin bozuk oldugunu ögrensen ne olacak? Hic birsey. Bir gaz basma fiyatina komple buradan yeni parca alirsin.

Sonra aldim parcayi ve Gersthofeden Ordulu Birol'u aradim. Kendisi Türkiye'den kaportaciir ve yillarca burada Cebecide Mercedes tamir etti. Belki kendisini tanirsin bile. Kendi yeri yoktur, Hobbywerkstatt'da yapiyor tamiri. Benim arabada cok isler yapdi. Arabanin arka dingilinde bile cok seyler söktür ve takti hic bir sorun cikmadi. Klimayi ona taktirdim. Yalan söylemeyim herhalde 70 Euro vermistim. Ama emin degilim. Daha azda olabilir. Sonra gittim gaz bastim ve olay cözüldü.

Yani tamiri bana 80 Euro parca, 70 Eurp taktirma ve gecmis gün 80 Euro gaz bastirma, toplam 230 Euroya mal olmustur.

Türkiye'ye simdi parcalari alip götürsen, bakacaklar Q5, hepsi seni carpmaya calisacak. Carpasa bile, orada da vereceksin en az takmaya 80 - 100 Euro.

Birde senin bir dezavantajin var. Audilerin Grill'erin hava deligi cok büyük. Tas cok geliyor. Sana tavsiyem grillin arkasina ince bir tel örgü tak. Böylece tas girmesini engellemis olursun.

Birol'unun numarasini istersen özelden sana verebilirim.

Ben olsam Türkiye'de yaptirmam. Sana daha ucuza gelmeyecek ve en az bir kac günün izinde harap olacak. Unutam sen Almancisinin ve lüks bir Cip ile geliyorsun. Herkes bol para isteyecek.

Yada alternatif olarak Lechhausen'de, Blücherstr., Königs Werkstatt'a git. Bunlar Türk. Gaz basma makinalari var.

Bu arada Q5 deyince ben seni galiba taniyorum. Bir kere ortak bir misafirlikte tanismistik. Yanilmiyorsam sen Hatay'li olman lazim.

Leckstop tavsiye etmem. Er veya gec yine bozulacak. Verdigin paraya yazik:

https://www.amazon.de/KFZ-Komplett-K.../dp/B00WD8CWXK

Ancak bunu eger maddiyetin darsa, deneyebilirsin:

https://www.youtube.com/watch?v=cDZELxiHvJk

https://www.easyklima.com/
    Konu Memoli1976x tarafından (21 Haziran 2018 Saat 00:56 ) değiştirilmiştir.

20. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye ekpl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Heidelberg
    Ettiği Teşekkür
    33
    21 mesaja 43 teşekkür aldı
    Aynı sorun benim arabada’da var. Klima soğutmuyordu. Kondensator’yu değiştirdik, tekrar klimayı doldurduk o an soğuttu (klimakompressor’da sıkıntı yok anlaşılan). Eve geldim, ertesi gün yine soğutmadı. Şuan 200 lük oldum sorun hala giderilemedi.
    Araba Hyundai i30cw Bj 2010
    Bu arabayla veya buna benzer bi sorun yaşayan varmı arkadaşlar?

22. ekpl üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,145
    165 mesaja 334 teşekkür aldı
    Alıntı ekpl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun benim arabada’da var. Klima soğutmuyordu. Kondensator’yu değiştirdik, tekrar klimayı doldurduk o an soğuttu (klimakompressor’da sıkıntı yok anlaşılan). Eve geldim, ertesi gün yine soğutmadı. Şuan 200 lük oldum sorun hala giderilemedi.
    2 yıl önce benim arabanın klima şifa bozuldu bir anda çok değişik bir koku vermeye başladı sonra sıcak hava vermeye başladı tamirci klima kublung bozuk dedi.500 € dedi yaptirmadim. öylece kullanıyorum araba golf kombi

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk
    Konu mustafa200222 tarafından (13 Haziran 2018 Saat 08:26 ) değiştirilmiştir.

24. mustafa200222 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı ekpl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trocknerde değiştimi?

Al bir dichtmittel kat.

200 Euro yine iyi. Araban Mercedes BMW, Audi, oldumu, bu fiyata sırf kaportayı açîyorlar.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (13 Haziran 2018 Saat 09:34 ) değiştirilmiştir.

26. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye ekpl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Heidelberg
    Ettiği Teşekkür
    33
    21 mesaja 43 teşekkür aldı
    Evet, trockner’da değişti.
    Yukarda linkte sunduğunu deniyeyim birde..
    Önce ucuz seçenekleri deniyeyim, en son ihtimal hyundai werkstatt.

28. ekpl üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belalimisa, ben bu sorunu iki kere yasadim. Klima'da üc sey bozulabiliyor. Kondensator (Petek), Kompressörü (Motoru), ve Trockneri.

Kompressör dönüyorsa ve yag kacirmadiyse normalinda bozuk degildir. Kaliyor geriye Kondensator ve Kompressörü.

Ben olayi söyle cözdüm.

Önce Kondensator ve Trocknerin Original-Teile-Numarasini ögren. Sonra www.daparto.de gir. Bu ucuz araba parcasi arama motorudur. Typ ve Schlüssel-Nr. ve sana önerilen Kondensatorlare bak. Uyup uymadigini Original-Teile-Numarasi ile karsilastir. Mutlaka sadece Original-Teile-Numara ile uyan bir parca al. Ben NRF marka almistim. Petek Aluminyumdandi ve Trockneride fiyatin icindeydi. Seni arabada tahmini 80 - 100 Euro tutar.

Gaz bastirsan ve Kondensator veya Trockenerin bozuk oldugunu ögrensen ne olacak? Hic birsey. Bir gaz basma fiyatina komple buradan yeni parca alirsin.

Sonra aldim parcayi ve Gersthofeden Ordulu Birol'u aradim. Kendisi Türkiye'den kaportaciir ve yillarca burada Cebecide Mercedes tamir etti. Belki kendisini tanirsin bile. Kendi yeri yoktur, Hobbywerkstatt'da yapiyor tamiri. Benim arabada cok isler yapdi. Arabanin arka dingilinde bile cok seyler söktür ve takti hic bir sorun cikmadi. Klimayi ona taktirdim. Yalan söylemeyim herhalde 70 Euro vermistim. Ama emin degilim. Daha azda olabilir. Sonra gittim gaz bastim ve olay cözüldü.

Yani tamiri bana 80 Euro parca, 70 Eurp taktirma ve gecmis gün 80 Euro gaz bastirma, toplam 230 Euroya mal olmustur.

Türkiye'ye simdi parcalari alip götürsen, bakacaklar Q5, hepsi seni carpmaya calisacak. Carpasa bile, orada da vereceksin en az takmaya 80 - 100 Euro.

Birde senin bir dezavantajin var. Audilerin Grill'erin hava deligi cok büyük. Tas cok geliyor. Sana tavsiyem grillin arkasina ince bir tel örgü tak. Böylece tas girmesini engellemis olursun.

Birol'unun numarasini istersen özelden sana verebilirim.

Ben olsam Türkiye'de yaptirmam. Sana daha ucuza gelmeyecek ve en az bir kac günün izinde harap olacak. Unutam sen Almancisinin ve lüks bir Cip ile geliyorsun. Herkes bol para isteyecek.

Yada alternatif olarak Lechhausen'de, Blücherstr., Königs Werkstatt'a git. Bunlar Türk. Gaz basma makinalari var.

Bu arada Q5 deyince ben seni galiba taniyorum. Bir kere ortak bir misafirlikte tanismistik. Yanilmiyorsam sen Hatay'li olman lazim.
    Salam ustan bende Gersthofen de oturuyorum ama Birol arkadaşı tanımıyorum. Gersthofen de hobby werkstatt var sanırsam galiba orda duruyordur.
    Sana zahmet onun numarasını bana bir atarmisin birde onla konuşayım ne diyecek.
    Şimdiden teşekkürler ettim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Hatayı tespit edebildim sonunda, Kondisator delinmiş 3 tane steinschlag yeri varmış.
    Gaz dahil doldurmasına adamlar 460€ istiyorlar . 50 lük Kondisatora 180 € parca parası istiyorlar.

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Alıntı belalimisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatayı tespit edebildim sonunda, Kondisator delinmiş 3 tane steinschlag yeri varmış.
    Gaz dahil doldurmasına adamlar 460€ istiyorlar . 50 lük Kondisatora 180 € parca parası istiyorlar.
    Ustam Hatayi simdi biliyorsun, git Freie Werkstattlardan Kostenvoranschlag iste ve kim Uygun yapiyorsa ona yaptir.

Klimagas tehlikeli ve yanici Madde, o yüzden yamma yada isbilmeyen kisilere Arabani teslim etme.

Demek istedigim , bana sorarsan ben 500 € da dese veriririm. Aracin parcalari pahali, ve Klimagas kaciran Arabalara

kimse yanasmak istemiyor. Dichtigkeitsprüfung yapiliyor tekrardan, yani zahmetli is.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Kime gösterdin?

Tahmin ettiğim gibi çıktı. Gerisi artık sana kalmış 180 alıp almamak. Ben almam. Alırsanda sor alüminyum ve Trockneride beraber mi diye. Dediğim gibi Internette Trockneri ile 100 bulursun

100 taktırsın bizin Türklere. Gaz basmayada gidersin istediğin yere.

Salam ustan bende Gersthofen de oturuyorum ama Birol arkadaşı tanımıyorum. Gersthofen de hobby werkstatt var sanırsam galiba orda duruyordur.
    Sana zahmet onun numarasını bana bir atarmisin birde onla konuşayım ne diyecek.
    Şimdiden teşekkürler ettim.
    Kusura bakma. Yeni gördüm mesajı. Keşke özelden yazsaydın. Numarasını yolladım.

Alıntı V/S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam Hatayi simdi biliyorsun, git Freie Werkstattlardan Kostenvoranschlag iste ve kim Uygun yapiyorsa ona yaptir.

Klimagas tehlikeli ve yanici Madde, o yüzden yamma yada isbilmeyen kisilere Arabani teslim etme.

Demek istedigim , bana sorarsan ben 500 € da dese veriririm. Aracin parcalari pahali, ve Klimagas kaciran Arabalara

kimse yanasmak istemiyor. Dichtigkeitsprüfung yapiliyor tekrardan, yani zahmetli is.
    Ben hiç değiştirirken kimse özel bir dikkat gösterdiğini görmüyorum. Herkes normal eldiven ile söküyor ve üstüne değirmeden Containere atıyor.

500 Euro çok para. Bir saatlik işciliği var.

Kostenvorschlag olmaz biz Türklerde. Abi tak dersin, ods takar
    Konu Memoli1976x tarafından (21 Haziran 2018 Saat 00:55 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)