Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2169 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avusturyadaki Camilerin kapanmaması için Ankette Avusturya’da camilerin kapanmaması için 1 Linki tıkla 2 Nein la başlayan şıkkı işaretle 3 abstimmen yazısına bas 4 Abstimmen'den sonra altta kod veriyor.

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ditib'e almanyada süre verildi, Türkiye ile baglantin olmadigini göster dendi.
    Ditib genel sekreteri Bekir Alboga, Akp'den milletvekili adayi oldu.
    bu ne manaya geliyor ben anlamiyorum,almanlara siz haklisiniz mi denmek isteniyor.
    Sanki Alman devleti baglantisi oldugunu bilmiyor muydu? Hocalarin Diyanetden geldini bilmiyormuydu?

Onlarin derdi, burda kendi fikirlerine göre islamiyet tasarlamak.

2. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    526 mesaja 1,106 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanki Alman devleti baglantisi oldugunu bilmiyor muydu? Hocalarin Diyanetden geldini bilmiyormuydu?

Onlarin derdi, burda kendi fikirlerine göre islamiyet tasarlamak.
    Birbey arkadasim onlara ne hacet biz sanki kafamiza göre tasarlamiyormuyuz. Cevremize bakmamiz yeterli, kac cesit cami cemaat tarikatlara bölündük. Biz böyle olunca belimizde kirilganlasiyor.

5. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birbey arkadasim onlara ne hacet biz sanki kafamiza göre tasarlamiyormuyuz. Cevremize bakmamiz yeterli, kac cesit cami cemaat tarikatlara bölündük. Biz böyle olunca belimizde kirilganlasiyor.
    webci kardes, benim demek istedigim, maalesef biz müslümanlarda dini yorum anlamda cok büyük fark var. Birisi okuyor Kuran'i söyle yapilacak diyor. Digeri okuyor, o daha fanatik algiliyor. Sonra ne oluyor. Herkes kafasina göre camii aciyor. Maalesef bu fanatik kisiler öbür camiileride etkiliyor.

Bakiyorum adamlara, sac sakal bir birine karismis, ayaginda salvar, öyle geziyor. Ben bile müslümanken bile korkuyorum bunlar neci diye.

Sakala lafimiz tabiki yok. Sonunda sünnettir. Ama sakal bakimli olur. Bakimli olur derken, sirf yikama anlaminda demiyorum. Nasil sacimizin bakimini yapiyorsak, sakalda böyle olmali. Birde bu tip insanlar kendilerini iyice kapatiyor dis dünyaya gelde cik icinden. Biz müslümanlar olarak cikamiyoruz. Baska inanca sahip insanlar nasil ciksin.

Biz görevimizi önce bir yapsak, onlara bahane birakmasak, ozaman ellerine bir bahane kalmaz. Biz adamlara elimizle koz veriyoruz.
    Yazdigim gibi. Öncek kendimiz bölünmemiz lazim. Ben hic bölünen bir kilise cemaati görmedim. Buda neyden oluyor? Onlarin bir papazi var. Iyi veya kötü tüm dünyadakinler kabul ediyor. Bizim müslümanlikta bir en üst akil yok. Her rahib kendi kafasina göre yorum getiremiyor.

Düsün bir. Tüm müslüman aleminin bir ortak lideri olsa ne olur? Islamiyet güclü olur. Ama nerede. Her hoca kafasina göre yorum getiriyor.

Burda Almanya'da cemaat ismi duydukca bakiyorum nedir bunlar diye. Bundan besyüz yil önce bir sih varmista, onun arkasinda gidiyorlar. Baskasi yine baska bir sihin arkasindan gidiyor.

Daha öncede bu forumda yazdim. Sadece Allah'in ve Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) arkasindan giderim. Gerisi benim icin uydurmadir, tabiki peygamberler haric. Sih'mis falanda fistan hepsi uyduruk seyler benim icin.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (15 Haziran 2018 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Daha öncede bu forumda yazdim. Sadece Allah'in ve Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) arkasindan giderim. Gerisi benim icin uydurmadir, tabiki peygamberler haric. Sih'mis falanda fistan hepsi uyduruk seyler benim icin.
    Töbe de çarpılacan mübarek günde

Sen şu Kemal Sunal filmindeki Şıh gibi Şıhlardan bahsediyon demi ...Bir horoz bir 100 lüğe iş bitiren

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)