Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2154 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 83 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hayirli olsun vatana ,secimler bitti.

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı Galaxy3764 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklı olabilirsin bu benim görüşüm. Ama artık bizde burada misafir değiliz. Yanağımıza bir şamar yiyince öteki yanağımızı tutacak değiliz. Almanya'da pkklar cirit atarken bizim bir şey yapmamıza izin verilmiyor.

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk
    Biz kendimizi misafir gibi hissetmememiz önemli degil, onlarin ne hissetdigi önemli.

Biz evsahibi degiliz misafiriz. Bize ev sahibi tokat atarsa, bizde tabiki öbür yanimizi tutcak degiliz. O evden cikip gideriz ve hakkimizi yasal olarak arariz. Ama sen karakola varinca zatan onlarin gözünde vukatliysan, sana kimse inanmaz.

Sen hergün yillarca ekranda gurbetciler oyunu almak icin "Ey Avrupa, yakarim, yikarim dersen" ve sonra PKK'yi sikayet edersen, kimse seni dinlemez. Cünkü sen adamlarla arani kötü tutuyorsun. Onlarda düsmanimin düsmani benim dostumdur mantigi ile hareket ediyorlar. Oysaki burdaki oylari topalamak icin Almanya'yi kötülemezsen, yine yüzde 65 oy alirdan Almanya'da, ama Alman devleti ile aran acilmazdi. Ha demek degilki, Almanlarin her dedigini yap. Ama siyasetdede bir rejon vardir. Kameralar önünde nezaket gösterilir, kapilar arkasinda kavga dövüs yapilcaksa yapilir. Ama sen sirf oy almak icin gurbetcilerden kameralar önünde kavga ediyorsun. Kendincede basarili oluyorsun, cünkü oyu kapiyorsun. Ama gurbetci sonra bir bakiyor, camiiside kapaniyor, okulda cocuguda zorluk cekiyor. Biz sana Almanya'daki rahatimizi boz diye oy vermiyoruz. Almanyadaki rahatimizi koru diye veriyoruz. Senin kavganin acisini sonra biz cekiyoruz.

Bugün Merkel bilmiyormu secimde meydana cikip Türkiye "Ey Türkiye, yakarim yikarim" demesini. Dese, tüm dazlaklarn oyunu alir. Ama demiyor. Cünkü siyasetdede bir rejon vardir. Kapilarin arkasinda ne yapacaksa yine ama yapiyor.

Ha PKK'nin arkasinda Almanya'da var. Dogru. Varsa ozaman niye Almanya'dan tank aliyorsun? Daha gecen gün yine tank aldik Almanya'dan. Demekki kendi tankimiz öyle bize söyledigi gibi yeterli degilki, halen Alman panzeri siparis ediyoruz. Milli savas ucagimiz var diyoruz, hergün Amerikaya rest cekiyoruz, ama ondan sonra adamlardan F-35 siparis ediyoruz. Bir AK Partili secmede demiyorki, bana meydanda Amerika ve Almanya'yi kötülüyorsun, düsman ilan ediyorsun, ama sen PKK ve Fetö'yü koruyan bir devletden niye halen tank ve ucak siparis ediyorsun. Benim mantigim almiyor. Düsmansak, kes silah alis verisini. Degilsekde, ozamanda oy almak icin beni Almanya'da gayene getirme.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (25 Haziran 2018 Saat 22:54 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)