Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Zorlamaklan dil ögrenemezsin. Bilmiyorum, bir hobin falan varmi, yasin kac. Mesela futbol seviyorsan, bir futbol takimina yazil. Otomatikmen ögrenirsin.

Bir imkan daha var Almanca ögrenebilmen icin. O kesin ögretir. Almanca kitap okumak. Basta ilk okul cocuk kitabilari oku. Anlayamadigin kelimeleri google bak. Öyle öyle ögrenir gidersin.
Futbol bana çok uzak ama diğer şık dediğin gibi olabilir benim ufak oğlan 10 yaşında onunla takılacaz artık biraz biraz

Birde internetten ararken ararken PDF kitap buldum harika Fono nun türkçe almanca güzel birşey ona bakıcam..

Kendimi şartlandırıp düzenli olarak çalışmam gerek başka türlü olmayacak.düzgün konuşamamak beni baya geriyor

En son jobcenterde baya zorladılar beni canım sıkıldı bir kursa göndermişti beni gittim kavga ettik 2 kere

Şikayet etti kurs yeri jobcenter bu sefer tekrar termin verdiler gittim bu sefer kavga ettigim kişiyide çagırmışlar jobcentere..

3 kişi başladık çekişmeye Benim almanca eksik kaldı biraz genede işimi hallettim ama düzeltmek istiyorum senin anlıyacağın ben birde takıntılıyım tam düzeltmek istiyorum...