Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2137 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bausparvertrag

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Ben 10 sene önce faizler yükselerise diye 30000lik yapmistim, 15000 Euro biriktiririm, 15000 Euro'yada düsük faizli kredi alirim yükselirse faizler diye yapmistim.

Cok sükür 30000 degil 13000 Euro borcumuz kalacak dolunca. Yani ordaki 15000 Euro birikmis para krediyi kapatacak istersem.

Demek istedigim, kredi süresi dolupta faizlerin yükselmesinden korkanlar icin bir yoldur. Bizim isimiz ras gitti, oraya is kalmadi. Ama tedbir almak iyidir.

Öncede deyiyordu. Önceden ev kredi faizleri mesela 8% di. Bausparen üzerinden 4% kredi alinca bir kac yil daha az ödüryordun krediyi. Onun icin 80ler ve 90larda ev alanlar mutlaka ucuza kredi alabilmek icin yapiliyordu. Faizler düsünce ragbet düstü. Simdi faizler geri yükselince ragbet artar. Ben on yil önce ev kredisi aldigimda 5,38% aldim. Bedava gibi geliyordu. Simdi 1- 2% arasi. Baussparkasse ama faizler yükselseydi bana 1,5% 15000 Euro verecekti.

Yani o verdigim 300 Euro komisyon, düsük faizde geri kurataracaktim is oraya kalsaydi.

Sondertilgung falan yaptim isi oraya birakmadim.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (23 Temmuz 2018 Saat 01:30 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)