Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2096 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eve Klimaanlage alicam Hangisi???

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı

Eve Klimaanlage alicam Hangisi???

Beyler ben eve Klimaanlage almaya karar verdim, yalniz hangisi iyi ve sessiz onu bilemedigim icin sizlere bi soruyum dedim.
    Bana tavsiye edebilirmisiniz.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    en iyisi split klimalar yani soğutması dışarıda ventilatörü içerde

klima iyide bir elektrik tüketimini hesapla sene sonunda şok yaşama

4. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    540
    Bana Elektrik masrafi olarak senede ne Kadar gelir?, Günde 5 Saat calistirmis olsam örnegin Tabiyki sadece Yazin.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Samsunlu, sicaklar bir gecsin, sonra sen tekrar bir düsün alip almak istemdigine. Bence gereksiz. Bende cok almak istedim. Senede kullancagin belki iki hafta Almanya'da. Bir ton para vereceksin. Anliyorum, sicaklar adami sinir ediyor, hepimizi öyleyiz, ama degmez Almanya'da. Horoz dedigi gibi, düzgün birsey olsun diyorsan disari hortumu veya ventilatörü olan klimalar olmasi gerek. Icine su falan giren klimalar bes para etmez. Onlar sadece suyu üfürüyor.

Bu aralar cok yandiysan, bir havluyu baya isla, koy ventilatörün üstünü ve önüne yat. Seni biraz serinletir.

Elektrik olarak yilda 500 KW/h yaksa, 150 Euro falan eder.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (01 Ağustos 2018 Saat 22:02 ) değiştirilmiştir.

7. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    540
    Birbey, 150€ Elektrik bütün yaz icin degilmi?.
    Klima anlageyi kendimden cok cocuklar ve Hanim icin almayi istiyorum, yoksa bana kalsa! dediginde haklisin.
    Ben aynen Split olanlardan almayi düsünüyorum yukarida Horoz arkadasin tavsiye ettigi sekilde, birde bu Klima anlagenin hangi Markasi sessiz ve Saglam olur?.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Wie hoch sind die Stromkosten in der Praxis
    Der Stromverbrauch einer fest montierten Split-Klimaanlage mit einer Leistungsaufnahme von 1000 Watt erzeugt bei einem Strompreis von 25 Cent pro kWh Stromkosten in Höhe von maximal 25 Cent pro Stunde. Kühlt man nur das Schlafzimmer am Abend und geht von täglich 3 Stunden Betrieb an 30 heißen Sommertagen im Jahr aus, dann liegt man bei Stromkosten von unter 25 Euro im Jahr. In der Praxis ist der Stromverbrauch niedriger, da die Split-Klimaanlage nach dem ersten Herunterkühlen nicht mehr mit voller Leistung arbeitet.

Die pragmatische Lösung ist die mobile Split-Klimaanlage. Eigentlich für den Wohnwagen gedacht, aber warum nicht auch im heimischen Schlafzimmer nutzen. Und wenn man sie nicht benötigt, wird sie wieder weggeräumt. Bei 375 Watt Stromverbrauch und 8 Stunden nächtlicher Nutzungsdauer kommt man auch hier auf unter 25 Euro Stromkosten für 30 heiße Tage.

Entscheiden Sie selbst, ob Ihnen ein erholsamer Schlaf im Sommer 25 Euro Stromkosten wert ist.

Bence yinede alma. Ben bunu bir egitim olarak görüyorum. Sicagada alisacaklar, sogugada. Ayrica o klimayi bir kac saat calistiracaksin, sonra kapatinca iyice sicak basacak vücuta. Uyurken zaten calistiramazsin. Adami carpar. Üstüne birde cocuklarin cigerleri icin iyi degil. Klimalarin bakim yapilmazsa solunum yollarina enfeksiyon yapabilir. Ha evin, tam cati altiysa, o zaman anlarim, cünkü orasi iki kat sicak oluyor. Ama degilse, bence yinede düsün. Iyilik yaparken, sagliktan olma. Zaten arabada bile hasta olmamak icin tavsiye edilen, disari ile iceri en fazla 2 - 3 dererce fark olmasi. Ben arabada bile 23 dereceye aciyorum, ozaman ne soguk ne sicak oluyor arabanin ici. Oda sirf sehir ici trafikte. Araba hizlandimi, klimayida kapatiyorum, cami aciyorum. Bol bol su ve ayran tüketeceker ve arasira dusa girmek.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (01 Ağustos 2018 Saat 22:27 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    106 mesaja 205 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Samsunlu, sicaklar bir gecsin, sonra sen tekrar bir düsün alip almak istemdigine. Bence gereksiz. Bende cok almak istedim. Senede kullancagin belki iki hafta Almanya'da. Bir ton para vereceksin. Anliyorum, sicaklar adami sinir ediyor, hepimizi öyleyiz, ama degmez Almanya'da. Horoz dedigi gibi, düzgün birsey olsun diyorsan disari hortumu veya ventilatörü olan klimalar olmasi gerek. Icine su falan giren klimalar bes para etmez. Onlar sadece suyu üfürüyor.

Bu aralar cok yandiysan, bir havluyu baya isla, koy ventilatörün üstünü ve önüne yat. Seni biraz serinletir.

Elektrik olarak yilda 500 KW/h yaksa, 150 Euro falan eder.
    merhaba arkadas

bende senin gibi düsünüyordum - almanya da ne kadar sicak olucak diye ??

ama gecen sene sicak oldu bu sene daha sicak -- bence almanyada artik gelecek seneler klima sart olucak
    bende bir tane almayi düsünüyorum -- ne kadar az sicak olursa o kadar az ceryan gider - tabi bu esprisiydi
    ceryan nekadar yakicagini Kw/h de den hesaplanabilir - bence klimayi taktiran ceryani görmemeli - görücek olursa taktirmasin

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    106 mesaja 205 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en iyisi split klimalar yani soğutması dışarıda ventilatörü içerde

klima iyide bir elektrik tüketimini hesapla sene sonunda şok yaşama
    alim fiyati ve taktirma fiyat ne kadardir acaba ? (almanyada)

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    https://www.my-hammer.de/preisradar/...-installieren/

Alıntı elektroniker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadas

bende senin gibi düsünüyordum - almanya da ne kadar sicak olucak diye ??

ama gecen sene sicak oldu bu sene daha sicak -- bence almanyada artik gelecek seneler klima sart olucak
    bende bir tane almayi düsünüyorum -- ne kadar az sicak olursa o kadar az ceryan gider - tabi bu esprisiydi
    ceryan nekadar yakicagini Kw/h de den hesaplanabilir - bence klimayi taktiran ceryani görmemeli - görücek olursa taktirmasin
    Tüm evi sogutamazsinki. Sadece bir odayi. Nereye takacaksin? Oturma odasina mi? Kendi yatak odana mi, yoksa cocuk odasina mi? Nereye taktirsan bir dert.

En iyisi bodurumu olan, olarak gidip yatsin.

Ama bu sicaklar hic hayra almet degil. Tamam sicak hep oluyor, ama son üc dört yildir, en fazla bir kac gün sürüyordu.

Hic unutmam, yil 2004. Rekor yazdi. Iki üc ay hava böyleydi. Inanki ofisde calisirken, ne yapacagimi unutuyordum. Birde disarda calisanlari düsünün.
    Konu Memoli1976x tarafından (01 Ağustos 2018 Saat 23:23 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    540
    Birbey tamda dedigin gibi, Evimiz Tam Cati Kati bütün sicaklik Tepemizde!.
    Ayriyetten bence buranin sicaklari tahmin ediyorum her gecen sene daha coglacak gectigimiz senelere bakarakdan tahmin etmek sanirim zor olmaz, her seydende önemlisi benim Hanim Rahatsiz yani ben Klimaanlalgeyi alicam yalniz bana hangisini önerirsiniz.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Catiysa diyecek yok. Önceden bende cati altinda yasardim, millet hava ilik derken bende pisiyordum.

Ama Splitklimada su sorun var. Mecbur duvara ventilatör takilacak. Daire senin olsa bile dis cephe müsterek oldugu icin Eigentümerversammlungdan izin almadan takamazsin. Onlarda evin duvari delinecek diye izin vermezler. Hele birde evde izole varsa, kimse yanasmaz. Birde saf cogunluk yetmiyor, oy birligi lazim, cünkü bauliche Veränderung sayiliyor.

https://www.baulinks.de/webplugin/2018/0239.php4

Geriye kaliyor sadece hortumlu mobil klimalar. Onlarda Spilitklima kadar verim vermez.

Ha denemek istiyorsan, burdan sec beyen, 30 gün icinde geri verebilirsin. Hortumsuzlara bakma. Onlar sirf pervanenin önü su püskürtüp veriyor. Bir havlu at pervanenin üzerine aynisi.

https://www.pearl.de/kw-1-klimaanlag...0F6D41B2781CDE
    Konu Birbey 3.0 tarafından (01 Ağustos 2018 Saat 22:55 ) değiştirilmiştir.

15. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    540
    Evin icinde + Disinda delik acma ile kimseyle sorunum olmaz, bana Saglam ve sessiz calisan Klimaanlage hangisi onun tavsiyesi lazim.

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    mobil klimayi ben kullandim, kimseye tavsiye etmem, klima calisirken hortumunu balkon kapisindan disari vermelisiniz, zaten tam sogutmuyor, birde kapi acik, sogutmuyor bence.
    ben daha sonra Daikin split klima takdirdim ve cok memmunum, Horoz ustanin sundugu foto gibi, Außengerät evin disina monte ediliyor,Innengerät evin icine. sicak-soguk özelligi var, kis aylarinda isitiyor, yaz aylarinda sogutuyor, bakimi kolay,sade filtresi temizleniyor, odana uygun kuvvetlisini alman lazim. Daikin cokda sessiz calisiyor.
    ev kendinizin degilse, ev sahibinden mutlaka izin almak lazim, Außengeräti nereye koyacaksin, evin icinden delik acmakda lazim innengeräte baglamak icin.
    split klimalar 500€'dan basliyor, 1000€ verirseniz iyi bir markadan alabilirsiniz, bunu mutlaka bir klimacinin takmasi lazim.
    split klima büyük rahatlik, cok memmun kalacaginiza eminim, bazilarini wifi ile evde yokken bile kontrol edebiliyorsunuz.
    bazi kardeslerimizin Türkiyeden beko-arcelik veya vestel klimalari arabalarina atip getirdigini duydum, buraya göre daha ucuz dediler.
    Konu akbaba tarafından (01 Ağustos 2018 Saat 23:42 ) değiştirilmiştir.

18. 2 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı samsunlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evin icinde + Disinda delik acma ile kimseyle sorunum olmaz, bana Saglam ve sessiz calisan Klimaanlage hangisi onun tavsiyesi lazim.
    Burdan ozaman istedigin özellikleri sec ve kalanlar arasinda bir arastirma yap bence.

https://www.idealo.de/preisvergleich...0-4472028.html

20. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    540
    Akbaba, senin Klimanin bana tam modelnumarasini ve odanin büyklügünü söylermisin, ben ourma odasina alicam 30 metrakare.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    18 mesaja 31 teşekkür aldı
    Birbey, 150€ Elektrik bütün yaz icin degilmi?.
    Klima anlageyi kendimden cok cocuklar ve Hanim icin almayi istiyorum, yoksa bana kalsa! dediginde haklisin.
    Ben aynen Split olanlardan almayi düsünüyorum yukarida Horoz arkadasin tavsiye ettigi sekilde, birde bu Klima anlagenin hangi Markasi sessiz ve Saglam olur?.
    bence al derim arkadas 150 euro yada biraz fazla nerelere vermiyoruzki disardan eve girdiginde onun verdigi serinlik herseye deger fazla detaylari takma kafana al keyfini cikarin .Bir gün, bir hafta, yada bir ay

23. vatan1 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    540
    Alıntı vatan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence al derim arkadas 150 euro yada biraz fazla nerelere vermiyoruzki disardan eve girdiginde onun verdigi serinlik herseye deger fazla detaylari takma kafana al keyfini cikarin .Bir gün, bir hafta, yada bir ay
    Aynen zaten karakter olarak 100 200€ hesapliyan biri degilim.
    Bu sene benim izinde gördügüm alet bu onu almak istiyorum elvinde veya isyerinde olup tecrübe sahibi varsa fikirlerini yazabilirmi.

Tecrübeli Üye Zülfükar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    .....
    Ettiği Teşekkür
    64
    566 mesaja 4,564 teşekkür aldı

26. Zülfükar üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    18 mesaja 31 teşekkür aldı
    Aynen zaten karakter olarak 100 200€ hesapliyan biri degilim.
    Bu sene benim izinde gördügüm alet bu onu almak istiyorum elvinde veya isyerinde olup tecrübe sahibi varsa fikirlerini yazabilirmi.
    Arkadas aleti türkiyede kullanacaksan toshiba reklam yapiyordu 1 alana 1 bedava diye yakalasik 6000TL Artik her marka kaliteli mal üretiyor odanin metrekaresie göre degerleri var adamlar geliyor tertemiz takip gidiyorlar montaj bedava

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Arkadaş bura için arıyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)