Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2098 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Warum geht es Venezuela so schlecht?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Arkadaslar, bu konuda benim en fazla üzerinde durmak istedigim nokta Petrol gibi veya buna benzer ne olursa olsun, bir ülkenin havadan gelen parayla tek basina ayakta kalma sansinin olmamasiydi. Hemen art niyet aramayalim. Eger bizim ülkemizle baglanti kuracaksaniz bizimle Venezuella´nin en ufak bir benzerligi olmadigini da görmeniz gerekiyor. Türkiye onlar kadar üretimden uzak degil, Venezuella ihtiyaci olan mallarin %95 ini disaridan aliyor, biz ise su an dünyaya kapansak kendimize yine de yeteriz, yani o durumlara asla düsmeyiz, abartmaya gerek yok. Türkiye´de hic kimse en azindan ac kalmaz, en önemli nokta da bu. Lüks mallar vs. can alici seyler degiller, bir süre icin vazgecilebilirler ama Venezuella´da adamlar yiyecek bulamiyorlar, durum tamamen farkli.

Kaynaklarin kullanim orani dahi tamamen farkli, bizde yine oldukca büyük bir alt yapi olusturuldu, tek eksik var o da bana göre is sahalari. Bundan böyle yatirimlar insaattan ziyade oralara odaklanirsa sorun yavas yavas cözülür.

Eger Türkiye ile kiyaslamaya o kadar merakliysaniz aradaki farklari da yazin, ya da imali konusup ortaligi bulandirmayin.

Alıntı xedox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten konunun acilis seklinden belli degilmi? horoz usta özellikle belirtmis
    Son cümle ile buna cevap verdim sanirim.

Özellikle xedox sen bir ara beni pek sevmedigimi yazmistin, sana kendimi söyle anlatayim: Beni ne PKK sempatizanlari sever, ne ükücü arkadaslarim sever, ne solcular sever nede Atatürkcü gecinenler severler, dinciler zaten hic sevmezler amma velakin hayatimda bunlarin hic birinin sempatisini toplama ihtiyacim da olmadigi icin ve acik sözlülügümden dolayi hepsi de bana güvenirler cünkü hic birinden maddi ya da manevi bir cikarim yoktur. Bu insanlarla kavgam da yoktur, her fikri dinler ve kendi fikrimi eklerim, hepsinin hakli ve haksiz yanlari var, kusursuz hic bir düsünce mümkün degil.

Burada anlatilmak isteneni tarafsiz herhangi bir insan gayet iyi algilayabilir ama belli cevrelerin etkisiyle yürümek zorunda olanlar asla kabul edemezler.

Bilmem anlatabildim mi? Sanmam ama fark etmez.
    Konu mxm tarafından (20 Ağustos 2018 Saat 00:29 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)