Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 750 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yükselen Konut faizleri

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    834
    262 mesaja 544 teşekkür aldı
    Birbey 3.0 ustam, bizim steuerberater 30%'a kadar verirsin demişti. benim kiralık dairelerim var ama borcunu bitiremedik hala..

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    156
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birbey 3.0 ustam, bizim steuerberater 30%'a kadar verirsin demişti. benim kiralık dairelerim var ama borcunu bitiremedik hala..
    Akbaba ayni dert bizlerdede var (Babamda) ve bende. Malesef gelirin arttikca vergi orani yükseliyor.

Kurtulmak icin ekte olan önerlilerme bir bak:
    - Kirada olan emlakda yenileme yapabilrsin (kalorifer, cati, duvar, Dämmung). Bu masraflardan cok vergiden kurtuluyorsun ve evin degeri artiyor eger yapmak istersen.

Eve para harcamazsan baska yöntemler var. Benim kirada olan dairelere harcayacak noktam kalmadi ondan alternatiflere yöneliyorum.
    - Hanima Riesterrente yapmistim onun senelik ödemesini 2.100 Euroya cikariyorum (vergiden indirebiliyorsun)
    - Bu sene kendimede yapacagim Riester senelik 2.100 ödenecek. Bunu düsünüyorum ama getirileri pek begenmiyorum...
    - Krankenhauszusatzversicherung yaptim (Privatpatient gibi) tüm aileye senelik ücretinin tümü indirilyor vergiden

Arti bu iki sigortayi düsünüyorum (neden malum enflasyon cikiyor - kiracilarda zorlanacak - ve problemlerde artacak)
    - Vermieterrechtschutz düsünüyorum (ucuz degil) ama komple vergiden düsülüyor kirada olan daireler icin
    - Mietausfallversicherung var onuda düsünmeye basladim

Simdi buraya yazdiklarim aslinda masrafli ve gereksiz seyler ama hayati kolaylastiracak noktalar. Durumu iyi olanlar yapabilir.
    Ben Finanzamta bayilacagima bunlari masraf gösterip Finanzamta az ödeyip hayatimizi kolaylastirabilriz.

Akbaba bu yazdiklarimi heryerde bulamazsin bir düsün tasin. Dairelerin borcu azaldikca Finanzamt kapini calmaya daha fazla devam eder.
    Konu Ejderabi tarafından (06 Haziran 2022 Saat 12:41 ) değiştirilmiştir.

4. 3 kişi Ejderabi üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)