Aslında ben sorunu tahmin ediyorumda anlayan yok.

Misal hep denir ya "Oh Büro'da çalışıyorsun, gel keyfim gel".

Davulun sesi uzaktan hoşgeliyor. Bu diyenler sadece bedensel olarak düşünüyorlar. Çünkü kendileri bedensel olarak çalıştıkları için zihinsel yorgunluğu anlamıyorlar.

Bedensel yorgunluk kendini hemen belli ediyor. Dinlendinmi belirli bir süre geçiyor. Ama zihinsel yorgunluk sinsi birşey.

Milim milim içten yiyor ama fark etmiyorsun. Belirli bir süre sonra ancak uykunda fark ediyorsun. Misal bundan 10 sene önce rüyamda bile çalışırdım. İnsanlara dert anlatacağım diye anlat dur.

Allah'dan el frenini çektim. Ama zihnin dinlenmesi bedensel gibi kısa sürede olmuyor. Bazende hiç olmuyor. Hatda tükenmişlik sendromuna kadar gidiyor.

Ama gelde millete anlat. Adam sırf kendi işini görüyor ve diyorki ben 3-4 vardiya çalışıyorum ama sen benden daha fazla alıyorsun. Başlarım böyle adalet mi olur diyor.

Bende diyorumki, madem benim işim hafif kolay bu işverenler salak mı daha fazla veriyor.

İnanırmısın bazen çocuklara bile kafam gelmiyor. İnsan ile uğraşmak çok zor. Hele birde uğraştığın kişilerin maddiyatı ve maneviyatı ile alakalıysa, dahada zor.