Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 708 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ölheizung'un yerine ne kullanabiliriz?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    156
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Horoz Usta haklisin - kimse savas olacagini corona olacagini ve bilhassa gas/öl fiyatlarinin bu sevyeye cikacagini tahmin edemezdi.
    Ben yasadiklarimi paylastim arkadasla - 2018 de ne corona vardi nede savas.

Tabiki elinden geliyorsa "Wärmepumpe" ve ileriye dönük "günes enerjisi" tabiki mantikli. Ama yeni ev alan iyi hesap kitap yapmali.

Arkadas 560 bine ev alacak yan masraflari 60-70 bin. Yani anahtar icin 620 bin ödeyecek.
    Aylik taksiti bunun rahat 2 bin vardir.
    Bunun üstüne birde 80-100 bin renovierunga harcasa aylik taksit 2.500 - 3.000 Euroya cikar 3% Tilgunda tahminen (hesap yapmadim).
    Arti faizler cikiyor 10 sene veya 15 sene faizleri baglasa tonla borcu kalacak. Bunlarida düsünmesi gerekiyor.

Onun icin herkesin durumu farkli.

Bende ise eve 1.000 Euro taksit ödüyorum yan masraflari 400 Euro var aylik ve arti her ay 1.200 Euro kenara atiyorum (bunuda 15 sene faiz baglama bitince borcu kapamak icin yada Sondertilgung icin - bastan 2.000 Euro taksit yapmak istemedim).
    Yani sadece ev icin fix 2.400 Euro gidiyor. Alternatifleri yapmaya su an gücüm yok kredi almadan.

Dedigin gibi bu kis cetin gececek ve tasarruflar artacak gibi.

2. Ejderabi üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Herkese teşekkürler,

560.000 + Vergi + Markler + Noter +Grundsteuer = 635.000 Euro tutuyor.
    Üstünede Isinmak icin yapılacak isler en az 70-80 bini bulacak dediğin gibi. Toplamda 715.000 kadar tutacak.

Sadece evi alsam 635.000 tutuyor ve aylık taksit tahmin ettigin gibi 2.000 Euro en az. Bir de ısınmak icin kredi çekersem bayağı olacak.
    Birde 3 ayda bir cöp ve vergiler gelince çok olacak.

Ben o evden vaz geceyim en iyisi, yada Markler ya 560 dan daha asagiya bir teklif vereyim diyorum?

Markler zaten ilk önce Banka gelecek burasını vermessung yapacak ve Energienachweiss ina bakacak dedi.
    Bu bankanın yolladigi kisiler sanırım evin degerini ve - ve + larinida söylecek sanırım.
    Oraya kadar isi götüreyim mi yoksa Bankaya arayıp iptal mi edeyim?

Gerci benden sonra Eve bakacaklarda var dedi Markler. Bende fiyatını söyle dedim ne olur diye evi almam icin. 560 bin diye Kaufangebot yolla dedi, bende yolladım ama cevap gelmedi daha. 09.06.22 de Evi gördüm ve gördüğüm gün Exposeyi Bankaya yolladım. Bankacida daha haber vermedi E-Mail e ama yarin ariyacam.

Berlinde ve yakınlarında Arsa yada hazır ev bulmak zor ve bulsanda uçuk fiyatlar suanda.

Bir arkadastan duydum bu gün, faizler durmuş ve birazda inmiş diye, umarım dogrudur ve Ev sahibi olmak isteyenler icinde bir fırsat daha dogar umarım.

Evin linki bu, Exposeyi özelden yollayabilirim, duvar kalinliklari hakkinda da bilgiler var ama anlamadigim icin nasıl bir duvar bilmiyorum..

Whats app olan arkadas varsa ordan resim olarak atabilirim degerleri.

https://www.immobilienscout24.de/expose/133814192#/
    Konu Berlin tarafından (15 Haziran 2022 Saat 00:07 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)