Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3094 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: emekli annem icin almanya vizesi?

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı

emekli annem icin almanya vizesi?

merhaba arkasdaslar.annemin babamdan kalan 1000 lira civarinda maasi,evi ve 350 lira aliyor,yani toplasan 400 euro civarinda geliri var aylik.biz gecen gün annem icin istek cikartmaya gittik esim annelik izninde,4 kisiyiz ve ek isimizden gelen geliri saymadilar o yuzden masraflari siz karsilayamassiniz dediler ama yinede davetiye verdiler masraflari annem karsilamasi kasuluyla.ama sonradan düsündükki buraya göre az bir para kabul etmezler belki diyerek esim ayni gün durumu belirten bir maille randevu aldi ve kayinpederle bugun istek yapmaya gittiler ama bu seferde onceki istegi isleme aldiklari icin 6 ay beklememiz gerektigini soylemisler.hem durumu ok lediler hemde gidince olmaz demisler onu anlamadim acikcasi.yani durum kisaca masraflari annem odemek kosuluyla davetiye verdiler ama bu paraya vize verirlermi bilmiyorum.emekli maasi,iki katli ev,4-5 dönüm tarla gösterebilir ama kirayi nasil gösterir bilmiyorum cunku vertrag zaten yoktur.tecrubesi olan arkadaslardan fikirlerini belirtmelerini ve daha ne gibi belge ve islemler gerekli ogrenmek istiyorum ,tskler.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    386
    129 mesaja 297 teşekkür aldı
    bilgime göre istek üzere gelecekseler annenin maasi önemli degil belkide önemlidir fazla bilgim yok istek eden ailenin ve kisinin, kisilerin geliri yeterli olmasidir sizden herhangi bir durumda masraflari karsilamanizin istemelerinin sebebi ise burada devlete zarar olmamasidir. emekli olduguna göre herhalde türkiyeden sigortalilardir vize alabilirseniz türkiyedeki sigortadan yurtdisi hastalik belgesi alsinlar sonucta insaniz hasta olduklarinda doktora gidildiginde sizden para almasinlar.

Ettiği Teşekkür
    50
    Alıntı esmerkral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgime göre istek üzere gelecekseler annenin maasi önemli degil belkide önemlidir fazla bilgim yok istek eden ailenin ve kisinin, kisilerin geliri yeterli olmasidir sizden herhangi bir durumda masraflari karsilamanizin istemelerinin sebebi ise burada devlete zarar olmamasidir. emekli olduguna göre herhalde türkiyeden sigortalilardir vize alabilirseniz türkiyedeki sigortadan yurtdisi hastalik belgesi alsinlar sonucta insaniz hasta olduklarinda doktora gidildiginde sizden para almasinlar.
    cevap icin tskler.bizim gelirimizi kabul etmediler yani masraflari annem karsilamak zorunda vede maasi yetmez diye tahmin ediyorum.evet yurtdisi saglik sigortasi yapmasi gerek

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    iki sene önce benim kaynanam geldi
    Ben ausländer behördeye gittim ,dedim Emekli kaynanami buraya getirmek istiyorum
    form verdiler doldurdum

2-3 ay sonra geldi
    Bana kimse kac kisisiniz ,para durumun ne filan diye filan sormadi
    (Alman vatandasiyim belki onun icin sormadilar)

yani hic git gel veya bir evrak filan söz konusu olmadi

Ettiği Teşekkür
    50
    Alıntı clon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki sene önce benim kaynanam geldi
    Ben ausländer behördeye gittim ,dedim Emekli kaynanami buraya getirmek istiyorum
    form verdiler doldurdum

2-3 ay sonra geldi
    Bana kimse kac kisisiniz ,para durumun ne filan diye filan sormadi
    (Alman vatandasiyim belki onun icin sormadilar)

yani hic git gel veya bir evrak filan söz konusu olmadi
    istegi yapan esim ve alman vatandasi.kisi sayisini ve geliri sormuslar heryerde baska belkide

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı erhan__79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istegi yapan esim ve alman vatandasi.kisi sayisini ve geliri sormuslar heryerde baska belkide
    Niedersachsen denim

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    386
    129 mesaja 297 teşekkür aldı
    Alıntı ZSworld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esmerkral emeklilik işlerinden anlar baş uzmanıdır.
    nerden cikardin bilemiyorum ama üstelik bas uzmandir fala filan hic bilgim yok sadece bilgime dahil bilgilerimi cevapladim uzun yillar önce baldizimi istek üzere almanyaya getirmistim bilgim o yillara dayaniyor tabikine tekrarliyorum bilgim uzun yillara dayanmakta aradan yillar gecti arada muhakkak kanunlarda degisim olmustur.

Ettiği Teşekkür
    50
    Alıntı clon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niedersachsen denim
    bende niederschsen hannoverdeyim Allah Allah

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Ben 5 sene önce annemi getirdim. davetiyeyi cikarirken 1300 euro maasim 1 cocugum vardi sorun yapmadilar. annemde gitti sorunsuz bir sekilde Aldi vizeyi. annem emekli emeklilerde sorun yapmiyolar 2 tanede tapusu vardi. sadece niye gidiyorsun demisler oda cocuklarimi görmeye gidiyorum demis. tapularinerden aldin demisler yeni tarihli oldugu icin oda esim rahmetli oldu ondan kaldi demis. tamam teyze vize veriyoruz oglunun yanina gidebilirsin demisler.

Tecrübeli Üye cenk1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    152 mesaja 323 teşekkür aldı
    Arkadaş lar yeni konu açmak istemiyorum, sorum burdaki başlığiga benziyor.

Bir arkadaşımin türkiye den ablasını almanya ya gezmeye davet etmek istiyoruz.
    Arkadaş çalışmadigi için ben davet etmek istiyorum.
    Prosedür nasil bilgiye ihtiyacimiz var.
    Nereye baş vurmamiz gerekiyor.
    Sirasiyla ilk yapmamiz gereken ne dir.
    Şimdiden teşekkürler.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı cenk1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş lar yeni konu açmak istemiyorum, sorum burdaki başlığiga benziyor.

Bir arkadaşımin türkiye den ablasını almanya ya gezmeye davet etmek istiyoruz.
    Arkadaş çalışmadigi için ben davet etmek istiyorum.
    Prosedür nasil bilgiye ihtiyacimiz var.
    Nereye baş vurmamiz gerekiyor.
    Sirasiyla ilk yapmamiz gereken ne dir.
    Şimdiden teşekkürler.
    cenk kardeş senin le akraba bağlılığı olmadığı icin o kişiyi senin davet etmen çok zor olacaktır hatta olanaksız gibi
    isterlerse oradan turist gezi vizesi ne başvursunlar

13. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cenk kardeş senin le akraba bağlılığı olmadığı icin o kişiyi senin davet etmen çok zor olacaktır hatta olanaksız gibi

Horoz ustam hizli cevabin icin tesekkür ederim..desene işimiz zor ozaman benim istek müracaat yapmam gereksiz.
    Senin dedigin gibi türkiye den gezmek icin vize ye baş vurulsun.
    Saygilar horoz abim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    44 mesaja 69 teşekkür aldı
    hic tanimadigim 7 yabanciya davetiye aldim ben bundan 5-6 sene önce bayern eyaletinde.(kisiler tr de halamin tanidiklari)

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

16. giresun28 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    Alıntı giresun28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hic tanimadigim 7 yabanciya davetiye aldim ben bundan 5-6 sene önce bayern eyaletinde.(kisiler tr de halamin tanidiklari)

Giresun arkadaşim prosedürü anlatta bizde faydalanalim

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    sanırım belki eskisi gibi yasalar sert değildir önceden en yakın akraba koşulu arıyorlarddı

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı cenk1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Giresun arkadaşim prosedürü anlatta bizde faydalanalim
    Mit Ihrer Unterschrift übernehmen Sie folgende Verpflichtungen für Ihren Gast:

• Sie bezahlen alle Kosten für seinen Lebensunterhalt, die er nicht selber tragen kann.
    • Sie zahlen alle Sozialleistungen zurück, die dem Staat entstehen (zum Beispiel für die Wohnung und für die Versorgung bei Krankheit oder Pflegebedürftigkeit).
    • Sie bezahlen alle Kosten, die entstehen, falls die Behörden den Gast in sein Heimatland zurückschicken.

Voraussetzungen
    Wenn Sie eine Verpflichtungserklärung abgeben wollen, müssen Sie persönlich vorbeikommen.
    Es ist nicht möglich, dass Sie eine andere Person dazu bevollmächtigen.
    Benötigte Unterlagen

Gastgeberin oder Gastgeber:

• Gültiger Pass oder Personalausweis
    • Arbeitnehmerinnen /Arbeitnehmer: eine aktuelle Lohn- oder Gehaltsabrechnung
    • Rentnerinnen/ Rentner: einen aktuellen Rentenbescheid
    • Selbstständige/ Freiberufliche: aktueller Steuerbescheid sowie Bestätigung des Steuerberaters über Ihre Gewinn- und Verlustrechnung
    • (über die vergangenen drei Monate). Wenn Sie keinen Steuerberater haben, müssen Sie selbst eine Übersicht über Ihren Reingewinn der vergangenen drei Monate erstellen.
    • Diese muss von Ihnen unterschrieben sein.

Gast aus dem Ausland:

• Familienname, Vorname(n)
    • Geburtsdatum, Geburtsort
    • Staatsangehörigkeit
    • Wohnadresse im Heimatland
    • Nummer des Reisepasses (oder Kopie des Reisepasses)

Besonderheiten

• Als Gastgeberin oder Gastgeber müssen Sie in Deutschland leben. Haben Sie nicht die deutsche Staatsangehörigkeit,
    • müssen Sie eine Aufenthaltserlaubnis, die länger gültig ist als die Dauer der Verpflichtung, oder eine Niederlassungserlaubnis haben.
    • Dies gilt nicht für freizügigkeitsberechtigte Unionsbürgerinnen und Unionsbürger sowie ihre Familienangehörigen.
    • Darüber hinaus können auch juristische Personen mit Sitz in Deutschland eine Verpflichtungserklärung abgeben.
    • Sie müssen die Verpflichtungserklärung (im Original) an Ihren Gast senden.
    • Dieser muss das Original dann bei der deutschen Botschaft oder beim Konsulat in seinem Heimatland für das Visum vorlegen.
    • Zudem braucht er eine Reisekrankenversicherung für Deutschland. Den Versicherungsschein muss er im Original vorlegen.
    • Eine Reisekrankenversicherung kann im Ausland oder von Ihnen in Deutschland abgeschlossen werden.
    • Die Verpflichtungserklärung soll nicht älter als sechs Monate sein, wenn der Gast sein Visum beantragt.
    • Das Schengenvisum zu Besuchszwecken wird für maximal 90 Tage erteilt. Aus diesem Grund sollte Ihr Gast das Visum
    • bei der deutschen Auslandsvertretung für den Zeitraum beantragen, den er tatsächlich in Deutschland verbringen möchte.
    • Die Entscheidung, ob ein Visum ausgestellt wird, trifft allein die deutsche Auslandsvertretung. Bei Fragen zum Visum wenden Sie sich bitte direkt an diese.

20. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    cenk 1978 davetiye gönderebilirsin ,arkadaşın denesin fakat çalışmadığından dolayı problem olabilir belli bir para veya üstüne ait bir mülk varsa problem çıkmaz ,sen gönder arkadaşın bir denesin,Turistik hiç gelemez gene otel rezervasyonu,mal mülk para soracaklardır ,Erhan_79 davetiye gönder emekli maasi,iki katli ev,4-5 dönüm tarla tapusununun fotokopilerini eklesin vizeyi alır,30.000eur luk özel sağlık sigortasını yaptırsın ayrıca sgk dan vizeyi aldımı ne olur olmaz At 11 belgesinide almayı unutmasın

Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cenk 1978 davetiye gönderebilirsin ,arkadaşın denesin fakat çalışmadığından dolayı problem olabilir belli bir para veya üstüne ait bir mülk varsa problem çıkmaz ,sen gönder arkadaşın bir denesin,Turistik hiç gelemez gene otel rezervasyonu,mal mülk para soracaklardır ,Erhan_79 davetiye gönder emekli maasi,iki katli ev,4-5 dönüm tarla tapusununun fotokopilerini eklesin vizeyi alır,30.000eur luk özel sağlık sigortasını yaptırsın ayrıca sgk dan vizeyi aldımı ne olur olmaz At 11 belgesinide almayı unutmasın

Tolga Hemşo, arkadaşımin zaten mülkiyeti yok, yani onun davetiye yollamasi pek mantikli olmaz diye düşünüyorum.
    Bu verpflichtungserklärung ile deniyecegim izin den geldikten sonra..perşembe günü hatay a uçuyorum

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    HemşoGelecek arkadaş için yazdım o kriterleriBelene selamlar
    Konu tolgahamburg tarafından (03 Eylül 2016 Saat 02:58 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HemşoGelecek arkadaş için yazdım o kriterleriBelene selamlar

Ve aleykümselam ��

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)