Megabond, senin gibi düsünüpte zengin olan , olduktan sonra da dedigini ve ne oldugunu unutan insanlari hepimiz cok iyi biliyoruz...
senin araban güzel mi , komsun daha iyisini almaya kalkar. senin paran cok mu , evin var mi , kardesin ya da arkadasin kendinde daha fazla olmasini ister ve yaparlarda ...
Güclü olmak uzun süren bir sey degildir... Hakli her zaman hakli kalir , istedikleri kadar haksiz gösterselerde ... Ama siz parayi güc bilmissiniz...
Ben ne zengin insanlar gördüm ve biliyorum parasinin hesabini miktarini bile bilmiyor ama caresiz bir derde düsünce ne para ne güc hic bir boka yaramiyor...
Babadan kalan mirasa bile gücü oldugunu sanan kardes sahip cikmaya kalkiyor , hakkini degil fazlasini istiyor... Biliyorsunuz adaletin kestigi parmak acimiyor...
Demek ki hak degil güc diyenler , calistigi isden hakkini degil daha fazlasini isterler .. Buda cabuk büyüme , güclenme ve zengin olma hirsindan geliyor ...
Güclü yani zengin ne zekat , ne de sadaka verir . Sadece begendigi garson kiza bahsis verir... Senin 1 koyunun olsun zenginin 99 koyunu , sana diyecegi 1 koyunu ne yapacaksin ver onu bana
100 koyunum olsun .... sanki dünya da zengin yokmus gibi konusuyorsun ... Fakirden cok zengin var ... sen bile magazaya gidip istedigini aliyor yiyorsun , giyiyorsun. Yani olmayanin gözünde zenginsin...
Olmayanin hic bir secenegi yok...