Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3091 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Es den ayrilmada cocuklarin ortak velayeti.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı

Es den ayrilmada cocuklarin ortak velayeti.

bi arkadasim esinden ayri yasamaya basladi esi cocugunu gostermiyordu mahkemeye verdi ve mahkeme haftada 2 gun 3 saat babaya görme izni verdi simdi arkadas korkuyor cocugun annesinin cocugu babadan habersiz baska bir ulkeye kacirmasini yada türkiyeye goturmesinden babanin istedigi ondan habersiz cocuk almanya disina cikamasin ortak velayette bu mumkunmu ve anne baba oladan pasaport cikarta bilirmi cocuk daha 14 15 aylik

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye mercanadasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    227
    62 mesaja 253 teşekkür aldı
    Önce arkadasina gecmis olsun bildigim kadariyla cocuk ya annenin üzerine olur yada babanin duruma göre ama genelde annenin üzerine olur daha ben duymadim ortak velayet anne cocugunu kanunen kacirma hakki yok lakin illegal yolar her zaman acik bir kapidir.anne babanin imzasi olmadan bir pasaport yada nüfüs cüzdani cikaramaz (ÖLÜM OLMADIGI )takdirde cocuk üzerinde ane babanin hakkari esittir saygilar

4. mercanadasi üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    merhaba arkadasim, bende ayni duruma düstüm. esimden ayrildim. mahkemeye verdim haftada 2 kez görme hakki aldim.
    Yurt disi cikisi icin yine mahkemeye vermesi lazim. es gibt andeutungen das meine ehefrau unser gemeinsame kind entführen will diye basvursun.
    mahkeme babanin izini olmadan yurt disina cikamaz diye karar veriyor genellikle.
    benim eski esim mesela bana her TR ye gittiginde bi kagit imzalattiriyor.
    üstüne cocukla ilgili bilgiler oluyor. hangi gün hangi sehirde olduklarina dair. telefon numarasi kaldiklari adres. uctuklari ucak falan filan.

6. sinanffm üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    arkadasimi eside tehtit ediyor istersem senden habersiz avusturalyaya bile giderim karisamazsin diye ve mahkeme velayet hakkinda karar vermedigi zaman velayet ortak olarak kaliyor benim bildigimde bir tarafin izni olmadan diger taraf cocuk ile ilgili islem yapamiyor,

suan zor durumda biraz tekrar mahkemeyemi vermesi gerek simdi yurt disi cikis yasagi koydurmasi icin ?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Selam.arkadaslar ufuk arkadasimin bahsettigi kisi benim. Mahkeme ufuk arkadasimin yazdigi gibi haftada 3 er saat 2 gun gorme hakki verdi. Hafta sonlari annenin rizasi olmadan yatili alamayacagimi soyledi jugentamt. Ve eski.esimle dunki konusmamda amac yaralamak ve uzmek beni zaten cocugumdan mahrum.kaldim bana.dedigi ben istersem.avusturalyaya yerlesirim.turkiyeye gider gelirim.senden izin almama gerek.yok dedi. Bunu demesinin tek nedeni velayet ortak.olsada ben kafama gore takilirim.sana hesap.vermem.diyor.persembe gunude avukatta terminim.var ne yapmam.gerekiyor bilmiyorum yurtdisina.cikamamasi icin tedbir karari cikarttirmayi dusunuyorum. Kafam.cok.karisik. ayrilan eslerin.ozellikle bayanlarin intikam amacli.cocuklari kullanmasinada anlam.veremiyorum. bugun rathausu aradim benim imzam olmadan kimlik.ve pasaport cikarttirabilirmi.eski esim diye sordum.ve velayetin ortak.oldugunu.soyledim. telefondaki arkadasin soyledigi velayet ortaksa.ikinizinde imzasi.gerekir kendisi tek.basina pasaport yada kimlik.cikartamaz dedi bu benu rahatlatti .bu konularda bilgileri.olan arkadaslar bana yardimci.olursa sevinirim. Ve haftada benim.gibi cocugunu.2 gun.goren arkadas sunu sormak.istiyorum cocugunu yatili.hafta sonu yanina alabiliyrmusun aliyorsan ne kadar sure sonra almaya basladin ve cocugunun.yasi.kacti tskurler.simdiden.ilginiz ve.alakaniz.icin

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    763
    8 mesaja 26 teşekkür aldı
    kalpsiz arkadas ilk önce gecmis olsun hic kimse her hangi bir ailenin basina böyle bir sey gelmesini istemez
    bosanma ve velayet konularindanda fazla anlamam benim sana vermek istedigim Bilgi su.
    üc ay önce oglum dünyaya geldi esimle beraber konsoloslukta nüfus cüzdani cikardik ikisininde imzasi gerekiyor.
    sonra geneindede alman Reisepass cikarttik tabi bu senin almanyada ki durumuna bagli yani 8 yil ikamet 5 yil calismis olmak gerekiyor.
    Reisepass icinde anne ve babanin imzasi gerekiyor.
    ben yinede senin icin aradim sordum anne götürüyorsa babanin eyer baba götürüyorsa annenin imzasi yani vollmacht gerekiyormus.
    bu vollmacht olmadan pasaport kontrolundaki memur bunu isteyebiliyormus.
    ama bu eyaletlerde yada muhtarliklarda farkli uygulaniyormus. biliyorsun anmanyada eyaletlerde farkli uygulamalar olabiliyor.
    cünkü her eyaletin baska anayasasi var. bu konuyu avukatina danis yada muhtarlikda benim iznim olmadan cocugumu bir yere götüremez annesi diye basvuru yap.
    umarim birazda olsun yardimci olmusumdur.

10. kelkitlim üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tskurler kardesim.ilgin ve alakandan.oturu bende aradigimda rathausdaki.arkadas ikinizin imzasi.olmadan pasaport alamaz dedi. Ve beni yaralamak icin cocugu kullaniyor halbuki gerek yok istedigim.yere gotururum istedigimi yaparim.diyor. benim anlamadigim ben hafta sonlari yanima.alamazken ve velayet ortakken onun nispet yapar gibi tatile.gitmesi mantiken hic normal gelmedi. Ya bensiz pasaport alabilecegini dusunuyor. Yada pasaport alamayacagini bildigi halde beni sinirlendirmek icin yapiyor anlayamadim bu olayi bakalim.zaman neyi.gosterecek Allah yardimcimiz.olsun

Yeni Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    6
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    arkadaslar bu ayrilik konularinda cocugun yasi kücük olunca hepmi anneye veriyorlar cocugu ?

misal veriyorum cocuk dogdugunda baba 3 sene evde olup cocugu büyüttüyse ve esi meslek yapip yada calismis ise ?? neye dayanaraktan karar veriyor mahkeme. Sonucta birisi babasi diyeri annesi et tirnakdan kopmaz ?

saygilar

Ettiği Teşekkür
    849
    Genelde Anne daha iyi bakar diye sanirim anneye veriyorlar ama cocugun kendi ´fikrini söyleyecegi yasa geldiginde secim yapabiliyor anne yada baba konusunda ama misal veriyorum mahkeme anneye verdi ama anne cocugun bakimini gelisimini etkileyen davranislarda bulunuyor o durumda anneden alip babaya yada jugentamta veriyor mahkeme

Alıntı ibo40 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu ayrilik konularinda cocugun yasi kücük olunca hepmi anneye veriyorlar cocugu ?

misal veriyorum cocuk dogdugunda baba 3 sene evde olup cocugu büyüttüyse ve esi meslek yapip yada calismis ise ?? neye dayanaraktan karar veriyor mahkeme. Sonucta birisi babasi diyeri annesi et tirnakdan kopmaz ?

saygilar

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Sonuc neoldu?
    Avukat ne dedi?

Ettiği Teşekkür
    849
    suanda trennungsjahr da arkadas cocugunuda her hafta 3 saat görüyor suanda bir sorun yok durumda yil dolunca bosancaklar

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    Selam Arkadaşlar,
    Alman kanununa göre çocuğun velayeti iki ye ayrılıyor:
    1. Sorgerecht (Velayeti)
    2. Aufenthaltsbestimmungsrecht (Oturum yerini belirtme hakkı)

Yukarıda ki gibi konularda Avukata gemeinsames Aufenthaltsbestimmungsrecht diye ortak Oturum yeri belirtme hakkını savunması rica edilir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)