Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3221 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123456789 SonuncuSonuncu
Toplam 167 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gez ile ilgili sorunlari burda paylasalim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    30 mesaja 52 teşekkür aldı

Gez ile ilgili sorunlari burda paylasalim

Arkadaslar bu konuyu eski beceriksizler sayfasindada acmistim . Zaman icinde 2013 senesinde cikan yasadan sonra artik bir cözumun olmadigini yazip konuyu takip etmekten vazgecmistim. Arada sirda bakiyordum ama cozumden cok tekrar tekrar ben odermiyim tarzinda sorular oluyordu. Bu sebeble ben gez ile anlasma yoluna gidip borcumu taksitlendirmistim. Buraya kadar 3 asagi bes yukari bilindik seyler.

Bugun isyerinden bir arkadastan farkli bilgiler aldim ve oldukca ilgimi cekti. Facebook da oldukca yogun bir orgutlenme var ve gez gercekten karsilar. Soyledikleri sey cok basit bu cikan sey kesinlikle yasa degil diyorlar. Ve temel olarak dikkat edilmesi gereken seyleri soyluyorlar.
    1. Odemeyi hemen durdurun ve mektuplar gelene kadar bekleyin diyorlar. Mektuplar geldikten sonra borcunu borcunu hala odemezssen inkassoya veriyorlarmis. Borc un olusma sekli vetrag ile olurmus yani biz bu adamlarla vetrag yapmadigimiz icin aslinda borcumuzda olmuyormus. Bizim odememiz gereken sey beitrag ise istege bagli oldugundan istemesek odemeyebiliyormusuz.

2. Nokta ise inkasso gorevlisinin elindeki kagit... bilmemkacinci yasanin bilmem kacinci maddesine gore adamin elindeki kagidin mahkemeden imzali ve muhurlu olmasi gerekiyormus. Ve bu kagitlar mahkemeden imzalanmiyormus.
    3. Nokta ise borcumuzu odeyecegimiz sahis kim. Orda aslinda gez in mudurunun baskaninin her kimse onun adinin olmasi gerekiyormus. Orda yazan beitrag service icra yasasinin bilmem kacinci paragrafina gore gecersizmis...

Inkassodan gelen adamin adini not edip ben bu borcu odeyecegim ama once su odeme kagidini mahkameye bir muhurletin sonra odeyecegim sahsin adini yazin gelin dedigin zaman. Inkassodaki adam bir daha gelip seni rahatsiz etmiyormus...

Gelin bizde orgutlenelim ve hakkimizi ogrenelim... burda ben odermiyim amcam oder mi diye soracagimiza almanlar neler yapiyor bir bakalim... benim netten ogrendiklerim bu. Almancam iyi ama muttersprahe degil. O yuzden almancasi iyi arkadaslar youtubeden ve facebookdan bu orgutlenmeleri arastirip bize yol gosterirse sevinirim
    Konu Memoli1976x tarafından (04 Haziran 2015 Saat 20:38 ) değiştirilmiştir.

2. 9 kişi Uppsallla üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    face de benimde gözüme carpmisti böyle bir sey. Kimi diyor ki kacis yok artik mecbur, kimileride yasal degil diyor. Almanya gibi neredeyse herseyin yani kanunlarin neredeyse dört dörtlük isledigi bir yerde böyle seylerin olmasina anlam veremiyor insan yani yasal ise herkesin vermesi lazim, yok degil ise resmen soygun... karisik mesele

5. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    Adamlar cok ciddi. Yasanin bosluklarini bulmuslar... arastirmakta fayda var... vaktim olursa facebookdaki sayfayi yazicam... soru olunca bir suru kisi yardim ediyor ma almanca oldugu icin benim icin sikintili biraz... almanca iyi olmasina karsin hukuk dili eksik...

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya,Hollanda
    Ettiği Teşekkür
    30
    68 mesaja 215 teşekkür aldı
    Bende senelerdir bu adilere para ödedim,2014 ocak ayindan itibaren baska sehirden ev alip tasindim bankayida degistim.
    Arada bir mektup geliyordu adreside nerden buluyorlarsa,bugün hacizciden mektup geldi belli bir tarih vermisler ödemem icin.

04.14 bis 12.14 icin 212 eur 25.06.2015 tarihine Kadar ödememi istiyorlar. Bakalim neolacak Evden televizyonumu götürecekler.
    Pazartesi vakit olursa uzman bir avukat bulsam iyi olacak,bunlarin cektigi para miktar olarak beni öldürmez ama yinede milletten zorla para
    almalari beni kizdiriyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    Alıntı avni64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende senelerdir bu adilere para ödedim,2014 ocak ayindan itibaren baska sehirden ev alip tasindim bankayida degistim.
    Arada bir mektup geliyordu adreside nerden buluyorlarsa,bugün hacizciden mektup geldi belli bir tarih vermisler ödemem icin.

04.14 bis 12.14 icin 212 eur 25.06.2015 tarihine Kadar ödememi istiyorlar. Bakalim neolacak Evden televizyonumu götürecekler.
    Pazartesi vakit olursa uzman bir avukat bulsam iyi olacak,bunlarin cektigi para miktar olarak beni öldürmez ama yinede milletten zorla para
    almalari beni kizdiriyor.
    Usta benim yazdiklarimi iyice oku. Hacizciyle bir randevu al gorus. Adamin elindeki kagida bak. Youtubede ve facebookda bir suru link var... hacizcinin elindeki kagit mahkemede imzali olmasi gerekir diyorlar. Ve imzali olmuyormus... gelen adama da oducem borcum borc ama elindeki kagit yasal degil diyeceksin... youtubede anlatilan bu...

9. Uppsallla üyemize teşekkür edenler:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    25
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Bence var ya hiç kafanızı yormayın. O kadar millet ödüyor.... Madem TV ve Radyo kullanıyorsunuz ödeyin yasal dır.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    arkadasim peki ben ard ve zdf bakmiyorsam..?
    bakamdigim kanal icin neden ödeyeyim ki?

13. 4 kişi talo176 üyemize teşekkür etti:

Moderator bambumbam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya/Frankfurt am Main
    Ettiği Teşekkür
    394
    429 mesaja 1,263 teşekkür aldı
    Ben Ödemiyorum 5 Ay Oldu Tasinali Hep mektpub geldi cöpe attim.

https://www.facebook.com/groups/rund..._comment_reply

Burayi biraz takip edin.

Wiederruf yazin almasinlar paranizi

15. bambumbam üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    300
    29 mesaja 74 teşekkür aldı
    Ben wiederspruchung kopyasını bugün postayla gönderdim.
    Hadi hakkımızda hayırlısı.
    Eskiden 3 ayda bir mektup geliyordu artık aydan aya göndermiye başladılar.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=j75-iD_o8zg

Kardesim bu bir Tuzak. Adamlara ödemeyi tavüt ediyorsun. Birnevi anlasmayida kabul ediyorsun. Onun birde Aciklamali videosu var Bar Zahlung Falle diye. Pesin ödeme tuzagi.
    Saygilarimla.

18. dalga üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    Alıntı özfenerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben wiederspruchung kopyasını bugün postayla gönderdim.
    Hadi hakkımızda hayırlısı.
    Eskiden 3 ayda bir mektup geliyordu artık aydan aya göndermiye başladılar.
    kardes bir cevap gelirse burda paylasirsan sevinirim...

Almanlar ödememenin caresini bulmus... bakalim biz basarabilecekmiyiz...

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 247 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bende itiraz Mektubu yazmıştım bundan 2 Sene önce 3 defa hemde hiç birine Net bir cevap vermediler hep ayni cevap Almanyada bu bir kanun ve mecbursunuz ödemeye diye yani otomatik bir Standard yazı, bende hiç ödemedim şimdiye dek, arada hep gelir Rechnung hepsını topluyorum ve cevapda yazmıyorum ödemiyorumda.

Aslında bu Kibarca halktan Haraç almak bnce, başka bir şey deyil.

21. Burclu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende itiraz Mektubu yazmıştım bundan 2 Sene önce 3 defa hemde hiç birine Net bir cevap vermediler hep ayni cevap Almanyada bu bir kanun ve mecbursunuz ödemeye diye yani otomatik bir Standard yazı, bende hiç ödemedim şimdiye dek, arada hep gelir Rechnung hepsını topluyorum ve cevapda yazmıyorum ödemiyorumda.

Aslında bu Kibarca halktan Haraç almak bnce, başka bir şey deyil.
    en son ne zaman geldi kardes mektup? 2013 senesinden sonra hic mektup geldi mi?

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 247 teşekkür aldı
    Geldi belki 10 tane gelmişstir, yazdığım mektuba cevap yerine Rechnung gönderiyorlar ve her defasında son İhtar diye yazıyor, bakalım hala ödemiyorum ortalama 500€ cıvarında olmuş.

Moderator bambumbam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya/Frankfurt am Main
    Ettiği Teşekkür
    394
    429 mesaja 1,263 teşekkür aldı
    Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geldi belki 10 tane gelmişstir, yazdığım mektuba cevap yerine Rechnung gönderiyorlar ve her defasında son İhtar diye yazıyor, bakalım hala ödemiyorum ortalama 500€ cıvarında olmuş.
    Ben kendilerine mektub bile göndermedim.
    Fakat bana arada sirada bir yoklama yapiyorlar rechnung ile
    Ödemeyi düsünmüyorum.

25. bambumbam üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    Arkadaslar bu olay herkesi ilgilendirdigi gibi beni de ilgilendiriyor,bunu iyice arastirmak lazim,bu gez mi dir nedir milletin basina bela olmus,simdiye kadar benim yerime arbeitsamt ödüyordu,bundan bir ay önce arbeitsamttan ciktim,adi herifler benim konto dan üc ayligina 87 euro kesmisler yani 7.8 ve 9.uncu ay icin.Almanlar bizim gibi degiller adamlar herseyi inceden inceye arastiriyorlar,biz de o yok,aman ödeyelimde kurtulalim diyoruz.iNSALLAH bir cözüm bulunur.Alman hükümetinin isi gücü vergi adinda milleti soymak.

27. Dolunay35 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    Alıntı Dolunay35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu olay herkesi ilgilendirdigi gibi beni de ilgilendiriyor,bunu iyice arastirmak lazim,bu gez mi dir nedir milletin basina bela olmus,simdiye kadar benim yerime arbeitsamt ödüyordu,bundan bir ay önce arbeitsamttan ciktim,adi herifler benim konto dan üc ayligina 87 euro kesmisler yani 7.8 ve 9.uncu ay icin.Almanlar bizim gibi degiller adamlar herseyi inceden inceye arastiriyorlar,biz de o yok,aman ödeyelimde kurtulalim diyoruz.iNSALLAH bir cözüm bulunur.Alman hükümetinin isi gücü vergi adinda milleti soymak.
    dolunay en önce kontoyu degistir bence yada bankayla konus otomatik odeme talimatini kaldir... ben pensip olarak mecbur olmayan hic birseye otomatik odeme talimati vermiyorum... en fazla bir uyari mektubu alirsin unutursan...

29. 2 kişi Uppsallla üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı

Gez hakkinda bilgi alabilirmiyim ?

Arkadaslar bu GEZ herkes bilir ama bazi arkadaslarin hic bu parayi odemedigini duydum yani evlerine ödeme kagdi gelmiyormus,ve 2 3 yil bu sekilde odemeyen hatta yillarda ödemeyen kisilerin oldugunu duydum,

Simdi bu GEZ de evinde Televizyon olmayanda ödemek zorundami ?

Kagit geldiginde evimde Televizyon yok kirildi attim ne bileyim bir bahane ile itiraz etsek ödememe gibi bir ihtimalimiz varmi

bu konu hakkinda bilgi alabilirmiyim?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    13 mesaja 19 teşekkür aldı
    Kacis yok öyle sanirim ama Hart 4 yardimi aliyorsan Kesin ödemiyorsun. Ben bunu biliyorum birde ( Harfli )özürlü raporun olmasi gerkli ancak böyle ödemirsun

32. Cihan üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)