Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 569 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Soru)Kira artırımı- Meiterhöhung

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    134
    80 mesaja 219 teşekkür aldı

Soru)Kira artırımı- Meiterhöhung

Türkce karekter kullandigimdan yazi okunmuyor. bu nedenle sildim.
    Konu dalga tarafından (06 Ekim 2022 Saat 13:54 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    Arkadaşım yazılar hiç okumuyor.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    134
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Soru) Kira artirimi- Mieterhöhung
    Saygi deger arkadaslar.
    Basliktada belirttigim gibi , konu hakkinda fikirlerininize ihtiyac hasil oldu..
    Evsahibim gecen sene 01.0.7.2021 tarihi itibariyla bbütün kiracilara kira artisinda buludu.
    01.09.2022 itibariylada benden kira artisi talep ediyor. Diger kiracilari kapsamiyor.
    1988 yilinda beri burda oturmaktayim. Kira artisi ayni anda , ayni süre kapsamimda ve tarihde bütün kiracilardan talep ediliyordu.
    Simdi ise sadece benden, 15 Ay gectiginden bahsederek kira artisi talebinde bulunmakta.
    15 Ay kanununu ve kurali diger kiracilari icin gecerli degil mi? Benim icin gecen süre ve talep sekli diger kiracikalri kapsamina almiyormu?
    bu nedenle yardiminiza ve konuya ceveblarinizi bekliyorum.
    Not: Mehkemeye vermeyi düsünüyorum.
    Genel ayrimcilik, ve esitlilik yasisi , esit muamele ve genel esitlik yasasi ihlali söz konusu kanimca.
    Alman yasasinin birinci fikrasinin ihlali.
    Saygilarimla

Arkadaslar türkce karekter kullandim.

oda malesef hata benden degil- daha önceleride yaziyordum. sorun teskil etmiyordu.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    35 mesaja 48 teşekkür aldı
    üc sene icinde en fazla 20% kirayi artirabilir diye biliyorum. Isterse birden 20% ozaman 3 sene yükseltenez veya ilk sene 10% 2 ve 3 sene 5%.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

6. firstantepli üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,307
    312 mesaja 609 teşekkür aldı
    Kira artisi 3 senede %20 .
    Bazi sehirlerde %15 en fazla sperre var. .Mesela Augsburg Bayern de en fazla %15 zam.3 senede.

Daha öncesinden zam yapmamis simdi zam yapmaya yüklenmesi ??? Öyle kolay degil.15 ay olayi var ama bu 3 sene de Toplami %15 zam i gecemez.

Tavsiyem Mietverein a gidin.Avukat dan daha iyiler.Zaten kendileri de Avukatlar devamli bu isleri yaptiklarindan Ev sahibini zorlarlar.

Öyle siradan kiraya su kadar zam yapiyorum diye mektup yazarak da zam yapamazsiniz. Edraftan 3 tane örnek ev göstermeniz gerekir.Kira lari su.Miete bu cevrede bu deyip o sekil talep edebilirsiniz.Haklilik payi varsa da Mieterhöhung 3 ay önceden bildirilip 3 ay sonrasina ödeme baslar.

(Renovierung yapiliyorsa o farkli. Extra zam yapabilir kanun cercevesinde.Bu %15 üzerine bir de onu ekler.)

Aranizda münakasa gibi huzursuzluk yasanmissa bunlara istisna ev sahibi sizi hedef aliyordur.Ev sahibi oldugu icin kanun cercevesinde sizden talep edebilir.(3 senede %15 gecmeme sartiyla)
    Huzursuzluk varsa daha da ileri giderse ve avukatlar sürtüsmeler uzarsa Eigenbedarf der.Cikmanizi ister.Ve Eigenbedarf sartlarini yerine getirir.

Huzursuzluk varsa problem yasanmis sa onu aradan kaldirmanizda fayda vardir.Her iki taraf icin.
    Konu murat39 tarafından (06 Ekim 2022 Saat 17:58 ) değiştirilmiştir.

8. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)