Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3131 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türk Fındığı Almanya'da Tanıtıldı

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı
    Eskiden TR findik uretiminde dunyada bir numaraydi ancak Cernobil yuzunden dunyanin bir cok ulkesi TR den findik alimini durdurup kendileri uretmeye basladilar. Teknolojideki ilerleme sayesinde artik findigin icindeki genlerle oynayip herhangi bir ulkenin toprak ve iklimine uygun yetistirilebiliyor bir de zaten radyasyon ve kimyasal ilacta olmayinca Turk findigina oranla daha cok tercih ediliyorlar

Ben Amerikada hem Amerikada uretilmis findigi yiyorum. Turk findiginida artik evime sokmuyorum. FISKOBIRLIK bile Turk findigindan uzak durum diyor buyrun asagida okuyun. Maalesef Turkiye de hersey kotuye gidiyor. Sorumlusunu biliyorsunuz ya neyse

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-37672069

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,781 teşekkür aldı
    Alıntı misterno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiden TR findik uretiminde dunyada bir numaraydi ancak Cernobil yuzunden dunyanin bir cok ulkesi TR den findik alimini durdurup kendileri uretmeye basladilar. Teknolojideki ilerleme sayesinde artik findigin icindeki genlerle oynayip herhangi bir ulkenin toprak ve iklimine uygun yetistirilebiliyor bir de zaten radyasyon ve kimyasal ilacta olmayinca Turk findigina oranla daha cok tercih ediliyorlar

Ben Amerikada hem Amerikada uretilmis findigi yiyorum. Turk findiginida artik evime sokmuyorum. FISKOBIRLIK bile Turk findigindan uzak durum diyor buyrun asagida okuyun. Maalesef Turkiye de hersey kotuye gidiyor. Sorumlusunu biliyorsunuz ya neyse

Türkiye export ta bir numaradır hatte Italyan şirketi Ferrero Türkiye nin en büyük fındık ihracatçısını kendini garantiye almak için Ferrero satın almıştır

gerisi fasa fiso dur

senin ki sadece her zaman olduğu gibi işi siyasete dökmek ortamı germek algı yaratmaktır

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Alıntı misterno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bir findik üreticisi ve magduru olarak, findigin 30 yil önceki cernobil faciasindan zamaninda nasil olumsuz etkilendigini biliyorum. 1990 yilinda askerlik görevimi yaparken satilmayan o findiklari bize bolca yedirdiler hala yasiyorum birsey olmadi :-) Saka bir yana cernobilin olumsuz etkileri inkar edilemez kazanin meydana geldigi alanda belkide yüz yil sürecek etkisi, yanliz biraz insaf diyorum düsüncelerine saygi duyuyorum ancak abd nin ürettigi findigin bizimkinden zararsiz olabilecegine inanamiyorum bence sadece abd den geliyor olmasi bile süphe icin yeterli.

6. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)