Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2651 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 171 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2017 Temmuz Ayinda Izine gidecekler

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    145
    85 mesaja 229 teşekkür aldı
    Sevgili Kardeslerim.

Ilkdefa yolculuk yapan Arkadaslara.
    Konuya söyle bir örnekte baslayayim. Ben Ilk yolculugumu1983 yapmistim. Hani belkide duymusunuzdur. Gecenin en ölüm ani diye. Yani insanlarin Uykunun bastirdigi gece saat 2 ile 4 arasi. Iste tamda ondan bahsediyorum. Ozamanlar nerde insanlar yolculuklarini böyle bir birleriyle paylasinlar.Dahada Teylikeliydi yollar. Neyse Gece tam iki siralarinda bagrim sizmis uyuyorum vede Rüya görmekteyim ben genellikle bir sekilde Rüya görürken kerndimi uyandiririm. Bir Uyandim araba saga sola gidiyor. Kimseler yolda yok. Hemen Arabayi yolun kenarina cektim. Babam ve Kardesim ne oluyor, diye paniklediler. Bende Uyumussum. Kendileride uyudugu icin farkinda degiler.
    Ben bir yer gitmiyorum dedim. Babam burda bizimi öldürteceksin. Bende devam edersek asil ozaman ölecegiz.Velasi yattim. Bir Uyandim ön Arka Araba dolmus. Insanlar sanki biri dursa bizde yanina dursak misali durmuslar ve yatmaktalar.
    Burada belirtmek istediğim Konu insanlar güvenilir yer bulmadıkları icin uyumadan devam etmek istiyorlar. Uyumak zorunda kalırsanız güvenli bir yerde Mulaka. Ama hepiniz degil tabi.

Bacanagimla Ilk yolculugunu Italay birindisi üzeri yaptik . Birindisiye kadar Tam besdafa Uykusu geldi ve O uyuduktan sonra yola devam ettik Giderken böyle sorun oldug ama Gelirken . Yolun Tecübesi ile birazdaha az Uykusu geldi.
    Birde Iki Kisi gidiyorsaniz o Solladi diye kesinlikle sollamayin. E Büyük yanlis burda yapiliyor.Önde giden Arkadasiniz Mutlaka sizi
    bekleyecektir.

Belirtmek istedigim insanin gözü bakar kalbi uyur. Uyku Sart. Burda Uyarmak istedigim eger bir Otel disinda kalabalik Istasyonlarda ve Parklarda Uyursaniz. Kesinlikle hepiniz birden degil. Aileden veya beraber gidecek arkadaslarin Ailenin hanimlari disarida siz Uyuyana kadar beklesinler. Korkutmak icin degil ama Pencerelerden bir sprayle sizi tamamen uyutup soya bilirler.

Arkadaslar Evraklardan vede Benzinliklerden bahsetmisler. Hizli gecis sistemini Gümrüge girdiginizde ordan olabilirsiniz. Burdada Zirat Bankasindan Ozaman ogs. Hgs aliniyordu. Bende simdi HGS oldugundan tekrar tekrar almageregi olmadigi icin.Hala Zirat Bankasindan veriliyormu bilmiyorum.
    Türkiyede Gümrüklerde ve Sirbistan gümrügünde para bozdurgunda komison aliyorlar.
    Arkadaslarin benzinlikler icin vermis olduklari tam isabetli tespit. dikate alinderim.

Eskisi gibi bulgarda Vignetlerde fazla para alamiyorlar ama genede Dikatli olmak gerek. Macar ın Vinyetini Hem gümrükte hemde İnternet ten Ismarlama imkanı var.

Benim diğer başımdan gecen bir olayda ha. Her evrakları tamamı diye baktık ama içimizde bir Sıkıntı var. Meğer arabanın Muayenesi bitmiş. Macar da ortaya cıktı .
    Seri gidin derim. Gittiğiniz Ülke vatandaşların yol kat edişine göre ayak uydurun. Genellikle oraları sizden daha iyi bilmekteler.
    Aslında Ara yolculuğunun güzel yanları olduğu gibi Farklı yanları da var. Tövbe edersin gene gidersin. Cok yolculuğum oldu.

Sağ salim varmanız dileği ile hayırlı yolculuklar.

2. 2 kişi dalga üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)