Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3278 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3201 sayili kanun kapsaminda,2014/27 sayili genelgeyle yeni haklar !

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı Samsunlu55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S.aleyküm karadeniz usta kolay gelsin benimle bir sorum olacakti ben 05.10.1967 doğumluyum ve hep burda calistim 7.1.1986 calisma girisim var sigorta olarak ve suan yasim 48 olacak inşallah 10 ayda ve 5/2000 senesindenberi alman vatandaşıyim ve mavi kartim var benim emekli olma sansim var diye duydum ve eger öyle bir sansim varsa nekadar para yatirmam lazım ve miktarı nekadar olur sana zahmet bana bir bilgi verirsen çok sevinirim tsk simdikten allah razı olsun slmlar
    Samsunlu55,calismaya basladiginiz 7/1/1986 tarihi olarak 49 yas 5300 günle normal 3600 gün 60 yasi yaslilik emekliligine sahipsiniz.
    Normal emeklilik icin Türkvatandasi olarak calisilmis 260 gününüz eksik (borclanabileceginiz 5040 gününüz var) 260 günü Türkiye'de izinde oldugunuz süre icinde bir yerde calisir gösrerek doldurabilirsiniz,yaslilik emekliligi icin yeterli gününüz mevcut. (3600 gün)
    Türkiye'de ssk.kapsaminda 1,2 hafta calisip sonra yurtdisi borclanmasi yapabilirsiniz,borclanmanin hepsini yapmak zorunda degilsiniz 1,2,3, sene gibi süreler halinde borclanmaniz mümkün,bu gün icin günlük tutar 12,83TL.

2. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)