Alıntı dalga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Arkadaslar.

Yorumlara söyle bir göz gedirdim. Dikkatimi ceken konu ise. Ev sahimbinin 167000 € hacamasi Eigenkapital , Yani kendi Cebinden ödedigi Meblami. yoksa, bu gibi islerde Devletinde verdigi bir yardim var. Mesala Camlar degisecekmis, Digeri ise izocamla kaplama. Bunun gibi yapimlarda devlet bir ödeme yapiyor. Bütün islemler icin harcanan paradan Devletinde sagladigi katki cikillarak. Geriye kalan mebladan % 11 hesaplanarak Ev kirasi artisina gidilir.

Arkadasimiz ilk önce bu konuyu arastirmasi gerekiyor. Yani Devlet Yapilan islemlerde bir katki sagliyormu saglamiyormu`?

Egerki Devlet yardim yapmiyorsa harcanan Mebla tamami Ev Sahibinin cebinden cikiyorsan ozaman % 11 Kira artisi kanuna uygundur malesef.

güzellestirme harcamalari bu % 11 icin Tabi degilder. Kendimden örnek verecek olursak. Yeni ev sahibimiz aldigi yil Merdiven Araliklarini boyadi. Bir Kurus ödemedik.
Bu yilda Fasada yani duvar boyamasi yapti ve Bur da Grüst kullandi vede Boyama islemleri yapti . Bir kurus ödemedik.Das ist Schönheit Reparatur.

Diger bir konu ise Insaat süresince sende mietminderunga gidebilirsin.

17 di Sene oturduguna göre seninde bir Cikis süren var en azindan Alti ay en Fazla yanlis hatirlamiyorsam 11 Ay la uzun süreli oturanlarn böyle bir hakki var oldugunu biliyorum.
Belirtmis oldugum konular bir Arastirin derim
Saygilarimla.
Kardesim , kafalarina göre rakamlar yazmislar , mesela ca. 16000 EUR ...

Gercekte ne kadar oldugu bile belli degil.

Camlari degistirecekler , inanin buraya camlarin fotosunu koyacagim , degismesine gerek bile yok ama adamlar herseyi birden yenileme derdindeler.