Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2716 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ebay Kleinanzeigeden Telefon Aldim , Paket bana Ulasmadi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    18 mesaja 60 teşekkür aldı

Ebay Kleinanzeigeden Telefon Aldim , Paket bana Ulasmadi

Selam arkadaslar

2 hafta önce ebay kleinanzeigenden 60€ telefon aldim yalniz satan kisiye özellikle dedimki ink versicherter versand für 60€, kabul etti bende parayi havale ettim ertesi gün para ulasmis ve birsoraki gün Peketi yolladigini söyledi,,, hemen ardindan sendungnummer istedim 2 gün salladi sonunda aradim ogluna sordu oglu Paketi normal ohne verscihert yollamis ,, oysa özellikle versichert yolla dedim ,, versichert versand 6.99€ ohne verschert 4.99€ yani 2 € kar etmek icin sözde ogluna vermis yollamasi icin oda normal yollamis ,,, yazisma gecmisi oldugu gibi duruyor ,, Yolayan Kisinin Cep numarasi var Adres var ariyorum teli acmiyor sms ve email yazdim parami geri yollayi diye ,,, sesi cikmiyor

Ne yapabilirim ,, posta kayip nerde oldugu belirsiz ,, parami nasil alabilirim avukata versem ilgilenirmi 60€ lük para icin bana bi fikir verirmisiniz

saygilar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı sekilsef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar

2 hafta önce ebay kleinanzeigenden 60€ telefon aldim yalniz satan kisiye özellikle dedimki ink versicherter versand für 60€, kabul etti bende parayi havale ettim ertesi gün para ulasmis ve birsoraki gün Peketi yolladigini söyledi,,, hemen ardindan sendungnummer istedim 2 gün salladi sonunda aradim ogluna sordu oglu Paketi normal ohne verscihert yollamis ,, oysa özellikle versichert yolla dedim ,, versichert versand 6.99€ ohne verschert 4.99€ yani 2 € kar etmek icin sözde ogluna vermis yollamasi icin oda normal yollamis ,,, yazisma gecmisi oldugu gibi duruyor ,, Yolayan Kisinin Cep numarasi var Adres var ariyorum teli acmiyor sms ve email yazdim parami geri yollayi diye ,,, sesi cikmiyor

Ne yapabilirim ,, posta kayip nerde oldugu belirsiz ,, parami nasil alabilirim avukata versem ilgilenirmi 60€ lük para icin bana bi fikir verirmisiniz

saygilar
    Posta kayıp değil ADM yollamamis.arkadasim. ebay kleinansageden
    Kesinlikle. Parayi yatirmayin .gidip bakın deneyin öle alın değilse çok dolandırıcı
    Var . Sen birsey yapamassin. Artık geçmiş olsun

4. mustafa200222 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    358
    28 mesaja 38 teşekkür aldı
    eger parayi PayPal ile yollamis olsaydin alma sansin olurdu.eger normal bankadan hesaba yolladiysan parayi geri alma sansin yok sanirim.
    ama istersen bankana gidip parayi geri cekmeyi dene..ama zor gözüküyor..
    yada iyilikle isteyeceksin..birde eger adresini bulabilirsen gidip alabilirsin belki.tabi eger sana yakin biryerse.gidip gelmene degecek yani.

6. keto üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    60 euro icin avukata gitmeye degmez tabiki sigortan varsa bile degmez ugrasma paypal ile ödeyin kleinebay den aldiginiz herseyi, havale ile yapilan ödemelerde geri alamazsin polise gitsende birsey cikmaz adam ürünü göndermemis 60 euro icin yaptigi uc kagita bak bu almanmiydi türkmüydü ? biliyormusun

8. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    60 euro icin avukata gitmeye degmez tabiki sigortan varsa bile degmez ugrasma paypal ile ödeyin kleinebay den aldiginiz herseyi, havale ile yapilan ödemelerde geri alamazsin polise gitsende birsey cikmaz adam ürünü göndermemis 60 euro icin yaptigi uc kagita bak bu almanmiydi türkmüydü ? biliyormusun
    60 yasinda alman Bir kadin Telefonu adresi var bana 160 Km mesafede,, Avukat ilgilenmezmi yani ? yolladigina dair Quittung bilgilerini yolladi ,,, mesele para degil mesele sigortali anlasmamiza ragmen 2 euro kar edecem diye siortasiz yollamasi ,,, sigortasiz yolladigi icin posta ya calindi ya yanlis adrese gitti yada yollamadi

Paypal diyorsunuzda herkez kullanmiyor paypal ,, ilk teklifim paypal oluyor ama paypal hesabim yok deyince baska yol kalmiyor

Ettiği Teşekkür
    849
    avukat ilgilenmez olurmu ilgilenirde 60 sigortan yok sa 60 alcam diye ödücen parayi dusuncen, sigortan var ise sigortadan cikis alma olasiligin yuksek, ev adresi var ise git konus madem gönderdigine dair kagit var da kac gun oldu gecmedi eline belki gec gelir, ama sunu söyleyim kadinda digcek senin almadigini nerden bilicem ürünü,
    Yani cikmaza girecek daha önce ayni sey ben firma ile yasadigim icin biliyorum geri gönderdim aldigim araba parcasini ama sigortasiz gönderdim firma diye adamlar ürünü aldilar eminim ama almadik dediler ve 10 tane dhl e kayip basvurusunda bulundum ugrastim bulunamadi ürün 200 euro zarara girdim o gunden sonra buyuk kucuk herseyi izlemeli gönderiyorum hermes ile yolluyorum 3.80 euro 25 kg ya kadar

paypal da yok ise eger cok gerekli bir parca degilse sadece onda buldugum parca degilse yani onda 60 dir baska yerde 70 80 dir ama paypaldir 80 den aliyorum paypal var diye guvence cunku diger türlü havale yapip zarara girme ihtimalin yuksek tek sen degilsin cogu kisi bu sekilde dolandiriliyor

60 yasinda alman Bir kadin Telefonu adresi var bana 160 Km mesafede,, Avukat ilgilenmezmi yani ? yolladigina dair Quittung bilgilerini yolladi ,,, mesele para degil mesele sigortali anlasmamiza ragmen 2 euro kar edecem diye siortasiz yollamasi ,,, sigortasiz yolladigi icin posta ya calindi ya yanlis adrese gitti yada yollamadi

Paypal diyorsunuzda herkez kullanmiyor paypal ,, ilk teklifim paypal oluyor ama paypal hesabim yok deyince baska yol kalmiyor

11. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Günaydın arkadaşlar, konuyu açan arkadaşın umutlarını hemen silmeyin, eğer paket gönderildiyse 10 iş günü süre biliyor.

Yaklaşık 6 ay önce normal Ebay den cep telefonu aldım, versichert yazmadığı için posta süresi 10 gün sürdü, ödeme überweisung'du ve satan kişiyle kontağım çok kötüydü.

Beklemeden başka çaren yok.

13. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye xedox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    920
    69 mesaja 138 teşekkür aldı
    Avukata gerek yok Polis'e git kardesim als betrug melden yap hemen ilgileniyorlar. Benim basima gelmisti böyle bi olay.

15. xedox üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı

Arkadaşım kadın oğluna verdi gönder diye ama oğlu göndermedi.mali olay bukadar basit ebay kleinansageden yıllardır alış veriş yaparim. 30 km cevremden.bulurum.mali gidip denerim begenirsem.alirim. Değilse posta ile sakat burasi diğer ebay gibi değil dikkatinizi cekerim

17. mustafa200222 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    87
    101 mesaja 182 teşekkür aldı
    Selam. EBay kleinanzegeden birsey alirsaniz , perso resimi isteyin. Bu sekilde saticinin dolandirici olup olmadigini ögrenirsiniz. Ben hep öyle yapiyorum. Yada Nachnahme. Ayrica siz polise bir sikayette bulunun. Mutlaka ilgilenirler. Isim ve adres yeterli.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    87
    101 mesaja 182 teşekkür aldı
    Ayrica unversichert bile olsa en fazla 3-4 günde paket gelir. Zaman kaybetmeden polise gidin derim.

20. Bartini 74 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Rechtschutz sigortan varmi? Varsa sigortaya ac, olayi anlat. Bazi Rechtschutz Sigortalari 100 Euroya kadar olan olaylari onlar karsiliyorlar. Kolay gelsin, gecmis olsun.

22. aydo72 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    selam arkadaslar herkeze tesekkürler

dagitim yapan postaciyi buldum sordum kendisi benim bulundugum binaya son 1 haftadir paket getirmedigini zaten versichertlide olsa ohne versichertte olsa paket briefkastene sigmayacagi icin prensip olarak benachrichtigung yazip paketi en yakin filialeye birakiyoruz ,, dedi ... ozaman Paket ya yanlis adrese gitti yada yollamadilar ,,, Pazartesi Polise gidip anzeige yapicam bakalim ne olacak ,,,,

24. sekilsef üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Ebay e Mal Elime ulasmadi diye rapor ettinizmi?

Unutmayin Mali Aliciya ulastirmak saticinin sorumlulugudur gec olmadan Ebay Case acin Mal elime ulasmadi diyerek...
    Bu durumda ebay Saticidan Malin teslim edildigine dair kanit isteyecek kanit yok ise paranizi iade etmek mecburiyetinde...

Her Tur internet alisverisinizde onceliginiz Paypal kullanmak olsun ha kabul etmiyorsa o zaman kabul eden kisiden alacaksiniz yoksa bu tip negatif durumlar kacinilmazdir...

Birinin banka hesabina elinizle para yatirdiginiz an para ile sizin bir baglantiniz kalmiyor malesef bankada bilgi vs. kesinlikle vermez size Data Protection mevzusundan sizin 60 liraniz icin kendi basini belaya sokmak istemezler.

Polise dolandiricilik suc duyurusunda bulunabulursiniz yada 3 kagitci saticiya ilk etapta bu tip bir zarf atabilirsiniz

umarim hayirlisi ile paranizi geri alirsiniz

26. {{A_L_E_X}} üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    selam arkadaslar ,, en son gelisme satici ile 1 hafta öncesi kotak kesildi yani beni blocke etti paketi alamadim haliyle paramida ,,, bugün polise gittim polis önce aradi kisiyi oda kendince bahaneler üretti ama polis yinede anzeige yapti bakalim bundan soraki sürec ne olacak bana bekle dedi ,,, hayirlisi bakalim

Üye Dedikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    126
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    Alıntı xedox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avukata gerek yok Polis'e git kardesim als betrug melden yap hemen ilgileniyorlar. Benim basima gelmisti böyle bi olay.
    Arkadas Polise,de Gitsen Avkata,da isin zor zaten ödeme überweisung yani paypal degil arti paket sigortali degil.. Seneler önce bende ayni sikintiyi yasdadim (520,€) gitti ben ozaman Polise,de gitim anzeiger yaptim bana gelen mektup polis/mahkemeden suclu bulunamadi diye dava düstü sonra uzun bir zaman kendim eBay üzerinden arastirdim/takip ettim benim gibi daha bircok kisileri mgdur etmis magdurlarin icinde Türk ve Alman,da vardi ozaman dolandirilan para miktari tam 15000,€ idi bunlarin icinde dükkan sahibi bile vardi sonuc.. parlarin yatirildigi yer/Banka ozaman Commerzbank sadece onu tespit edebildik ama hesab actiran kisiyi bulamadik paralarin girdisi ve ciktisi tespit edildi Adres (Bremende) dahil yabancilarin yogun oldugu bir cade ismi verimsti sahsin eBay ismi ve Adresi.

Philip Seifert Verkäufer kontaktieren philip28207
    Diedrich-Wilkens-Str.23
    28309 Bremen
    Deutschland

Ve bütü yazismalar daha benimmail adresemde arsifde duruyor buda bana büyük ders oldu... ya PayPal ya selbst abholung.

Saygilar..
    Konu Dedikli tarafından (19 Kasım 2016 Saat 03:47 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    arkadas birsey yapamasin gecmis olsun. Rechtsschutz varsa Avukata gidersin . Ama bu durumda avukat neyapsin ? 60 euro icin urasmaz. Polise gitsen ne yapacaksin ? Betrug diyeceksin ondan sonra " aussage gegen ausage olacak " ben böyle demistim o da ben böyle demistim diyecek.... O nun icin bu konusu hic uzatma ...

seneler önce benim basima da geldi. Kleinanzeigen da Amazon Gutschein aldim. Satici Code göndermedi ve hic birsey yapamadim.

Polise gelince: Almanya da polis maalesef birsey yapmiyor ben simdiyekadar 3 kere Polise gittim ve bana hic yardimci olmadilar.

Örnek: Facebook tehdit
    Amazon Gutschein aldim gelmedi
    Ve arabam cizildi o zaman da yardim etmediler

Ben Mönchengladbach da kaliyorum bizim burasi böyle belki baska sehirler de baska olabilir . Ama bence hic kafaniyor yorma. Insan hatalarindan öreniyor .

Moderator Speedy123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    203
    1,065 mesaja 3,586 teşekkür aldı
    numarani bloke ettiyse anonym ara? adresi varsa mektup yolla derim. zamaninda benimde basima benzer bir olay gelmisti. arastirip ailesinin numarasini buldum ve onlar sayensinde parami kurtardim. ama tabi adres ve isim dogru mu orasi ayri mesele senin durumda, ama dene derim. güzel bir mektup yaz, genelde bu tür isleri coluk cocuk yapiyor, anne baba durumu fark etmiyor bile, $ansini dene.
    Ve sakin ve sakin arkadaslar ebay kleinanzeigede kac para olursa olsun yollama islere girmeyin, anca kendiniz satarsaniz yapin yoksa kabul etmeyin, kendiniz gidin bulusun görün!

Tecrübeli Üye kafkaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hannover
    Ettiği Teşekkür
    108
    13 mesaja 17 teşekkür aldı
    Arkadaslar herkese selamlar, konuyu acan arkadasa da gecmis olsun,
    Ebaykleinanzeige ile ilgili benim basima da nerdeyse cok kötü bir olay gelecekti buraya onun icin yaziyorum ki diger arkadaslar aman gözününüzü acin dolandirilmayin.
    Adamlar genelde sen birsey satacaksan sana yaziyorlar, iyi bir almancayla bazende ingilizce ile vede hemen paypal ile ödemeyi kabul ediyorlar. Sende satici olarak paypal adini duyunca param garanti diye malini yolluyorsun, aman dikkat bende ipad'i satiliga cikartmistim Londra'dan doktor Victor diye irtibata gectiler bana extradan 50,00 eur para teklif ettiler vs. neticede herifler dolandirici mali yolluyorsun paypal senden sendungnummer istiyor parayi freigeben yapsin diye sonra ne para sana geliyor nede malini bir daha görüyorsun, fiyat cok cazip oldugu icin bende nerdeyse kabul edecektim sonanda bir arkadasin uyarisi ile vazgectim.Vede isin kötüsü ne Paypal nede Polis sana kesinlikle hicbir sekilde yardim edemiyorlar.
    Paypal alanlar icin ideal ama saticilar daha dogrusu iyi niyetli saticilar icin hicte uygun bir method degil.
    Aklinizda bulunsun..
    Konu kafkaf tarafından (24 Kasım 2016 Saat 02:16 ) değiştirilmiştir.

32. kafkaf üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    almanyada kanun olmadigi icin bu tür dolandiriciliklar cok oluyor ve dolandiranin yanina kar kaliyor, adaletli avrupa isde sözde

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)