Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2642 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 171 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2017 Temmuz Ayinda Izine gidecekler

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı
    Alıntı canstar168 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar ilk defa arabayla gitmeyi planliyoruz. Nelere dikkat etmemiz lazim ? Biraz yardim ederseniz cok tsk ederim.
    Bu sene giden arkadaslar belki yardim eder.
    1.) Toplam gidis gelis hemen hemen ne kadara mal olur ? Hepsi icinde ? (Pul, Dizel, Otoban, falan filan)

Araba: Golf 6 GTD (bj 2010) (5-6 Litre Dizel yakiyor) 8 Litreden hesap yapilabilir. (55 Litre Depo) (Ben 10x Depo hesaplamisdim sanirim az) 1500€ gidis gelis yeter mi ?
    2 Soför ve 2 cocuk.

Istikamet:
    Heidelberg - Alanya

Dönüs
    Alanya -Antalya - Mersin - Nevsehir - Ankara - Istanbul - Heidelberg

Tarih:
    26.07 yada 27.07 aksam saat 10 - 11 gibi cikmayi düsünüyoruz.

Güzergah olarak hic bir bilgimiz yok. Navigationa verecegiz. Birde internetsiz navigation yüklicem Iphona.

2.) Güzargah icin biraz bilgi verirseniz cok sevinirim. Eski nesiller anlatiyorlar pasaportun arasina para falan koymak lazimmis. Rüsvet falan daha var mi ?

3.) Mola vermek icin nereyi önerirsiniz ?

Simdiden cok tsk ederim

Saygilar
    Arkadaşım ilk önce yolunuz açık olsun. Allah kazasız belasız gidip gelmeyi nasip etsin.

1. Gideceğin güzergahı önceden belirle ve naviye güvenme. Sana tavsiyem Almanya Avusturya Macaristan Sırbistan Bulgaristan yolunu kullanman. Adac den bilgi alabilirsin. Evraklarını kontrol et. Pasaportlar dönüş tarihinde en az 6 ay geçerli olması lazım. Oturumları unutmayın. Ehliyet ve Fahrzeugschein artı Grüne Karte şart. Yelekleri unutma. Bol bol bozuk para al yanına. Fazla nakit bulundurma. Aracında evraklarla paranı ayrı tut.Mutlaka uykunu al. Yorgun kullanma. Canınızdan başka hiçbir şey önemli değil. Vinyetleri almayı unutma. Hız limitlerini ihmal etme.

Masraf konusu ise arabadan arabaya fark eder. Sen Golf ile belki 600-700 € ya gider gelirsin. Ben Frankfurttan Antalyaya Mercedes 320 cdi ile 900€ ya gidip geliyorum.

2.) Rüşvet olayına sakın girme, başına iş açma. Ben 2010 dan bu yana bir kere 5 € verdim Makedonyada. Ama sen sakın teklif etme

3.) Mola verecek yer çok. Kalabalık yerleri seç. Tenha yerlerden uzak dur. Biz hep sabah 5 de çıkarız. Bir gece Sırbistan'da otelde kaldıktan sonra ertesi gün devam ederiz.

2. deli-kadir üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)