Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2639 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdisi Borclanmasini Finanzamt Sonderausgaben( Vorsorgeleistungen) olarak kabul etmedi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eger yapmamissan geriye dönük son 4 yil icin Einkommensteuererklärung verebilirsin. Ödenen prim miktari nekadar yüksek olursa olsun kesilen vergiden daha cok para Finanzamt tan alinamaz. SGK ya ödenen borclanma primi vergiden düsüldükten sonra alinan ayliklarinda her yil vergi beyanina yansitilmasi gerekmektedir. Hesaplari buna göre yapmakta fayda vardir.
    Hekimoglu, yil 2018'deyiz. 31.12.2017 tarihine kadar ancak 2013 Steuererklärung verebilirdi. Yani sansi kalmadi.

Alıntı dadaloglu38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yatırdığım makbuzları ve sgk kağıtları almanca çevittirip verdim %20 ödediler
    Bosuna hemen tercüme yaptirmayin. Eliniz ile önemli yerleri dekontu üzerinde tercüme edin, cogu zaman yeterli olacaktir.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (07 Ocak 2018 Saat 22:07 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    526 mesaja 1,106 teşekkür aldı
    Alıntı Gercekler 2.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hekimoglu, yil 2018'deyiz. 31.12.2017 tarihine kadar ancak 2013 Steuererklärung verebilirdi. Yani sansi kalmadi.

Bosuna hemen tercüme yaptirmayin. Eliniz ile önemli yerleri dekontu üzerinde tercüme edin, cogu zaman yeterli olacaktir.
    @memo3008 arkadasimizin sorusunun cevabi benim aciklamamin icinde var zaten de ben gelebilecek baska sorularada cevap mahiyetinde zaten son 4 yil yapilabilir derken 2013 ten 2018 e 5 yil gectigine göre artik olmayacagini memo arkadasimiz anlar diye düsünmüstüm. Herneyse biraz daha aciklayici yazmakta yarar var sende haklisin @gercekler 2.0 arkadasim.

Her Finanzamt direkt kabul etmiyor, kimileri kendi elle yaptiginiz tercümelerle bile sorun cikartmazken kimileri hersey olmasi gerektigi gibi tercümana yaptirildigi halde kabul etmeyebiliyorlar. Gecen yil bir tanidiga yardimci olmak amaciyla tüm kagitlarini ben doldurdum verdi Finanzamta kabul etmediler, itiraz yazdiktan sonra kabul ettiler yani isler birazda keyfi yürüyor belliki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)