Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3248 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Italya,ya arabayla tatil nerde?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Post Venedik Hakkinda bilgilerinize ihtiyacim var,

Selamunaleykum Arkadaslar,
    Biz dört arkadas iki günlügüne arabayla venedike gezmek istiyoruz, neler yapabiliriz, nereleri gezeriz, neye dikkat etmeliyiz, konaklama falan, kisaca
    her tür tavsiyeleriniz,,, simdiden hepinize tesekkurler,

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı muyi64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamunaleykum Arkadaslar,
    Biz dört arkadas iki günlügüne arabayla venedike gezmek istiyoruz, neler yapabiliriz, nereleri gezeriz, neye dikkat etmeliyiz, konaklama falan, kisaca
    her tür tavsiyeleriniz,,, simdiden hepinize tesekkurler,

Ve aleyküm esselam arkadasim. Ben iki sene önce gidip gezmistim, Venedik te maalesef iki gün planlamamiza ragmen bir gün gezebildik. Sonucta gezecegin yer Venedik olacak ve bir tam günde rahat görebilirsin. Cevresinde 3 ada varmis bizim ikinci gün planladigimiz ama gidemedigimiz adalar. Oralara gidebilirsin.

Konaklama Venedik te pahali olabilir, tren ile bir durak mesafede Mestre de kalmistik biz, Mestre tren garina yakin otellere bak, bilet alir 10 dak da Venedik e gider ordan da su motorlari ile Venedik deki meshur meydana gidersiniz, sonrasini yürüme yaparsiniz. Tekrar geriye de yürüme gelirsiniz. Bu sekilde cok daha degisik yerlerini kesfedip görme sansiniz olur inan bana. Arabayi biz otele yakin biryerde birakmistik Mestre de ama istersen Venedig girisine kadar araba ile gidebiliyosun, orda parali park yerleri oldugunu okumustum, oraya arabayi birakip sonrasina su yolu ile devam etmek zorundasin ama (:

Ama sen yine de booking.com dan Venedig icindeki otellere bak, uygun fiyat bulursan direk Venedik de kalabilirseniz tabi daha güzel olur tahminim. Kanallari gondol ile gezmek de tabi güzel ama kalabalik olunca pazarlik sansin pek olmuyor iyi de para istiyorlar tabi millet bir daha mi gelicem gelmisken paraya kiyip 1 saatlik bir gondol sefasi yapayim diye düsündügü icin ama tercih meselesi tabi.

google´a Türkce Venedik gezisi yaz, yüzlerde blog cikar karsina, Türklerin gidip gezmedigi yer yok inan bana Hele ki bazi tipler var A´dan Z´ye gittikkleri sehirler ile alakali herseyi fotolar ile vs... paylasiyor cok bilgi veriyorlar. Ben nereye gidecek olsam netten bu sekilde arayip bilgileniyorum, kesinlikle tavsiye ederim. Baska sorun olursa yardimci olmaya calisirim.
    Konu hope41 tarafından (04 Kasım 2015 Saat 13:06 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve aleyküm esselam arkadasim. Ben iki sene önce gidip gezmistim, Venedik te maalesef iki gün planlamamiza ragmen bir gün gezebildik. Sonucta gezecegin yer Venedik olacak ve bir tam günde rahat görebilirsin. Cevresinde 3 ada varmis bizim ikinci gün planladigimiz ama gidemedigimiz adalar. Oralara gidebilirsin.

Konaklama Venedik te pahali olabilir, tren ile bir durak mesafede Mestre de kalmistik biz, Mestre tren garina yakin otellere bak, bilet alir 10 dak da Venedik e gider ordan da su motorlari ile Venedik deki meshur meydana gidersiniz, sonrasini yürüme yaparsiniz. Tekrar geriye de yürüme gelirsiniz. Bu sekilde cok daha degisik yerlerini kesfedip görme sansiniz olur inan bana. Arabayi biz otele yakin biryerde birakmistik Mestre de ama istersen Venedig girisine kadar araba ile gidebiliyosun, orda parali park yerleri oldugunu okumustum, oraya arabayi birakip sonrasina su yolu ile devam etmek zorundasin ama (:

Ama sen yine de booking.com dan Venedig icindeki otellere bak, uygun fiyat bulursan direk Venedik de kalabilirseniz tabi daha güzel olur tahminim. Kanallari gondol ile gezmek de tabi güzel ama kalabalik olunca pazarlik sansin pek olmuyor iyi de para istiyorlar tabi millet bir daha mi gelicem gelmisken paraya kiyip 1 saatlik bir gondol sefasi yapayim diye düsündügü icin ama tercih meselesi tabi.

google´a Türkce Venedik gezisi yaz, yüzlerde blog cikar karsina, Türklerin gidip gezmedigi yer yok inan bana Hele ki bazi tipler var A´dan Z´ye gittikkleri sehirler ile alakali herseyi fotolar ile vs... paylasiyor cok bilgi veriyorlar. Ben nereye gidecek olsam netten bu sekilde arayip bilgileniyorum, kesinlikle tavsiye ederim. Baska sorun olursa yardimci olmaya calisirim.

cok cok tesekkürler , bilgilerin icin, bakalim, artik duruma göre hareket edecegiz.. Tabiki dil sorunu olmasa hersey daha kolay olurdu, nekadar almanca bilirler bilmiyorum,, ulasim icin falan. otellerde anlasa biliriz tahminim ama ,,
    Konu muyi64 tarafından (04 Kasım 2015 Saat 22:36 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı muyi64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok cok tesekkürler , bilgilerin icin, bakalim, artik duruma göre hareket edecegiz.. Tabiki dil sorunu olmasa hersey daha kolay olurdu, nekadar almanca bilirler bilmiyorum,, ulasim icin falan. otellerde anlasa biliriz tahminim ama ,,

Rica ederim. Otellerde bir sorun olmadikca zaten cok dil lazim olmaz, ödemeyi de zaten kredi karti ile ya da pesin ödersin, o kadarcik Ingilizce oteldekilerde bilir, en kötü tarzanca vs... halledilir onlar sorun olmaz.

Ama italyanlar yardim sever cok, bir iki kere adres bulmada tarzanca yardimci oldular, sevimli adamlar bizim millet gibi ayni

Yukardaki arkadas trafik cezasindan bahsedince aklima geldi. Bizim bu bir haftalik italya gezimizden sonra iki ceza geldi, biri Pisa da, biri de Florenz de. Pisa daki niye geldi hala bilmiyorum

Arabayi park ettigimiz yerde saatine göre Parkschein alip ödedik vaktinde geldik...Ben firma arabasi ile gitmistim, arada firmada oldugundan ödedim uzatmadan... gerci kendi aracim da olsa ödeyecektim tabi

Bir ara Pisa da park yeri ararken sehir merkezinde bir iki sokaga girdik, sonra ciktik tekrar vs... yani girilmesi yasak yerler degildi ama ne bileyim belki girislerinde italyanca uyarilar varsa bizim anlamamayip girdigimiz ve kemara sistemi ile yakalandigimiz bilemiyorum yani

Diger ceza da saniyorum su sekilde oldu. Florenz de sehir merkezini verdik navi ye. Yaklastik iyice merkeze, navi ne derse oraya gidiyoruz tabi, bir sokaga girdik ama baustelle vardi, tabi navinin baustelleden haberi yok, bize direk devam gösterdi, sonra baktik ilerde baustelle bitiyor, cikmiyor sokak daha ileri, baustellenin icinden geri döndük, baska da kimse yoktu belki oraya girmemeiz gerekiyordu ama polis vs. yoktu, yine kamera takidinden belki yakalandik

Ama iki cezada radar dan degildi. Otobanlarda cok radar olur sen hiz limitlerine uy yani gidersen. Birde orda degisik sistem varmis, yani radar misal seni bir yerde görüntülüyor, sen normal hizda gidiyorsun, bir sonraki radar dan gectigin saat normal hizda gittigin zaman ise sistem diyor ki bu adam normal hizinda seyretmis... ama ola ki ikinci radarda cok erken gecti isen bu arada bu adam kesin sürat yapmistir diye algiliyormus sistem... namaz icin ugradigimiz Türk camisindeki Türkler demisti artik bilemiyorum yani

Gelen cezalardan Pisa´daki biraz tuzlu idi yanlis hatirlamiyorsam, yani 100 125 civari olabilir diye aklima kaldi. Birde yaklasik 7-8 en az gecmisti ceza geldiginde hatta belkide bir sene olacakti biz Italya´dan döneli
    Konu hope41 tarafından (05 Kasım 2015 Saat 12:02 ) değiştirilmiştir.

6. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)