Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2262 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi Zeytinyagi?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye cenyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    9
    42 mesaja 77 teşekkür aldı
    Eger Hic koku olmasin diyorsan bunu tavsiye ederim muazzam bir yag ve hic kokmuyor..
    https://www.amazon.de/Salvadori-Olio...+Extra+Vergine

2. 3 kişi cenyal üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı cenyal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eger Hic koku olmasin diyorsan bunu tavsiye ederim muazzam bir yag ve hic kokmuyor..
    Zeytin yağı kokmuyorsa onun içine başka şeyler karıştırmışlardır dostum.

Bazıları diyor zeytin yağı kokuyor evet kokar ama zeytin yağına alışık insan o kokuyu almaz ona o koku hatta mis gibi gelir o kokuyu arar..

Zeytin yağının mutlak kendine özgü kokusu olması şart dostum.. Koku yoksa vardır bir iş zira birçok yolu var malum yağ pahalı...

Zeytin ağaçlarının arasında büyüdüm yurtdışına çıkasıya sofrada yemeklerde sadece zeytin yağı kullandık..

Kendimde birkaç sene zeytin yağı fabrikasında çalışmışlığım var Hatta zeytin yağı asit derecesini ölçmesinide çok iyi bilirim...

feza arkadaşım gerçek zeytin yağının asidi ( En makbul ve en pahalı olan yağ ( YARIM ASİT ) olandır... yani 0,5 asit ve kokusu minimumdur...

Bazı haysiyetsiz kişiler zeytin yağını bilmeyenlere ( SIFIR asit diye yağ kakalarlar zeytin yağında sıfır asit durumu olmaz mutlaka biraz asitlidir en düşüğü yarım asit geçer )

Zeytin yağı 0,5 asitten başlayarak yani yarım asit 1 asit 2 asit hatta en fazla 3 asite kadar yemeklerde yenir ( EN MAKBULU 0,5 -- 1 asittir )

Asit değeri 4 --5 olan yağlarda vardır bunlar yemeklere girmez ama fabrikalarda bunlara işlem uygulanır insanlara kakalanır ( orayı geçelim)

Asit değeri yükseldikce yağın keskin kokusu artar ( 1 Cay bardağına doldur yağı dikle iç boğazda yanma bırakmıyorsa asit düşüktür )

Buralarda ancak sana tavsiyem Aldi de italyadan ital yağlar var ...Ben kendim kullanıyorum test ettim italyanlar bir nevi daha dürüst firmaları var ...
    Konu OrLoW tarafından (11 Mart 2018 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)