Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2643 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev almak istiyorum bilgi lazim

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    834
    262 mesaja 544 teşekkür aldı
    talo176 ustam,deneyimlerimizi birbirimize paylasmaktan baska bir niyetimiz yok.
    bende 2005'de 4 daireli bir MFH aldim.345bin€.ben dünyanin 3.büyük ilac firmasinda calisiyorum,mercedes'den eksigi yoktur,isyerimizin yüzlerce werkswohnung'u vardi.oturanlara angebot yaptilar,diger komsular almadi, bende komple binayi aldim,daha dogrusu,Allah kismet etti.
    burda yazilanlari 2005'de bana önce Babam,agbilerim, daireleri almayan komsularim dedi, alma dediler,borc bitmez, tamirat cikar, bozulur,...vs. bildiginiz seyler.
    benimde 25bin€ vardi.sadece noter-finazamt parasini verebildim.100% finanzierung yaptim. yalniz bankaya 1650€ ödemeliydim,kira gelirim 1500€ idi.
    borcu bitirmeyi degil, binanin banka aidatini ödeyebilmeyi ve zamanla artacak kira ve bina fiyatindan yararlanmayi hedefledim.
    Allaha sükürler olsun,dairelerin kirasi 2005'de ortalama 500€ idi simdi 700€. binami satsam enaz iki kati.
    Ben,Kayseriliyim,biz yemedigimizi baskasina ikram etmeyiz, benim emlak hikayem böyleyken, ben neden insanlara ev alin demeyeyim? simdiki aklim olsaydi 10 sene önce daha cok ev alirdim.
    simdi sana soracaklarima cevap yazarsan sevinirim;
    11 sene önce 167.500€ aldigin emlak simdi kac para? böyle bir evin sizin orda kirasi ne kadar? 820€ versen böyle bir evi kiralayabilirmisin?
    sen tahminen borcu bitirmeye ugrastin,zorlandigini yazmissin,insallahda borcun iyice azalmistir.eger emlek borcun olmasa mülk sahibi olabilirmiydin?
    buraya yazmasan bile,ben bunlarin cevabini tahmin edebiliyorum,onun icin genclere kirada oturmaktansa ev alin diyorum.
    ben illa borc bitsin diye hayatimdan kismiyorum,borc dursada olur,emlak fiyatlari cikiyor zaten.
    Allah yardimcimiz olsun...

2. akbaba üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,601 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    talo176 ustam,deneyimlerimizi birbirimize paylasmaktan baska bir niyetimiz yok.
    bende 2005'de 4 daireli bir MFH aldim.345bin€.ben dünyanin 3.büyük ilac firmasinda calisiyorum,mercedes'den eksigi yoktur,isyerimizin yüzlerce werkswohnung'u vardi.oturanlara angebot yaptilar,diger komsular almadi, bende komple binayi aldim,daha dogrusu,Allah kismet etti.
    burda yazilanlari 2005'de bana önce Babam,agbilerim, daireleri almayan komsularim dedi, alma dediler,borc bitmez, tamirat cikar, bozulur,...vs. bildiginiz seyler.
    benimde 25bin€ vardi.sadece noter-finazamt parasini verebildim.100% finanzierung yaptim. yalniz bankaya 1650€ ödemeliydim,kira gelirim 1500€ idi.
    borcu bitirmeyi degil, binanin banka aidatini ödeyebilmeyi ve zamanla artacak kira ve bina fiyatindan yararlanmayi hedefledim.
    Allaha sükürler olsun,dairelerin kirasi 2005'de ortalama 500€ idi simdi 700€. binami satsam enaz iki kati.
    Ben,Kayseriliyim,biz yemedigimizi baskasina ikram etmeyiz, benim emlak hikayem böyleyken, ben neden insanlara ev alin demeyeyim? simdiki aklim olsaydi 10 sene önce daha cok ev alirdim.
    simdi sana soracaklarima cevap yazarsan sevinirim;
    11 sene önce 167.500€ aldigin emlak simdi kac para? böyle bir evin sizin orda kirasi ne kadar? 820€ versen böyle bir evi kiralayabilirmisin?
    sen tahminen borcu bitirmeye ugrastin,zorlandigini yazmissin,insallahda borcun iyice azalmistir.eger emlek borcun olmasa mülk sahibi olabilirmiydin?
    buraya yazmasan bile,ben bunlarin cevabini tahmin edebiliyorum,onun icin genclere kirada oturmaktansa ev alin diyorum.
    ben illa borc bitsin diye hayatimdan kismiyorum,borc dursada olur,emlak fiyatlari cikiyor zaten.
    Allah yardimcimiz olsun...
    sorunu hemen cevapliyabilirim.. 167.500€ da kalmadi ki arkadasim.. en az 20 bin euro bahce teras auffahrt icin kullandim.. eve de nerden baksan (Komple reibeputz her oda -tavan dahil- laminat fayans vs) 15 bin -mobilya haric-.. ve noter und grunderwerbsteuer yaklasip 8 bin..
    anliyacagin 43 bin fazla.. eder toplam 210 bin..
    evin simdiki deger 280 bin € eve 130 bin e düstü borcum.. lakin 18 sene sonra evin borcu tamamen bitecek Allahin iziniyle ins. (yas o zaman Allahim iziniyle 58-59).. 1% tilgung da birakmis olsaydim yine 60-70 bin borc kalirdi 18 sene sonra..
    yani bitiremezdim bu hayat ta.. bunu da belirtemk lazim.. benim borc sadece 167.5 bin €.. arkadasin borcu nerden baksan 220 bin olacak..
    1% veya 1.5% tilgung ile hic bitmez.. ve ilerde onun da olmayacak.. ancak cocuklarina bir miras birakabilir (borclu)..
    he ilerde sünnet dügünü / kina gecesi / nisan dügünü / dügün / cocuk icin ehliyet vs vs vs.. bunlari hepsini, evin borcu varken, ve kenara para koyamiyorsan, nasil ödeyeceksin..???

bir de MFH aldigini yazmissin.. arkadasim MFH baska EFH baska.. senin borcunu kiracilar ödemis oluyor.. onu karsilastirmak bence yanlis..
    Konu talo176 tarafından (14 Mart 2017 Saat 11:34 ) değiştirilmiştir.

5. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)