Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2958 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Emekli birinin Almanyada adres kaydi.

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Tekrar merhaba gerçekler sorum olacak yardımcı olursan sevinirim ,yurtdışı borçlanması yapmadan emekliyim ve çalışıyorum ....SGK nın 25 Temmuz 2014 tarihli 2014/22 sayılı çıkardığı genelgesine göre emekli maaşım kesilmiyor.Barmer ve Aok beni sağlık güvencem olduğundan dolayı aile sigortasına kabul etmiyor fakat DAK kabul ediyor sence kim doğru?diğer sorum herhangi bir işsizlik durumunda alg 1 alabilirmiyim?bu arada vegi denkleştirmesinden dolayı emekli maaşımı bildirdim.teşekkürler...

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,783 teşekkür aldı
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba gerçekler sorum olacak yardımcı olursan sevinirim ,yurtdışı borçlanması yapmadan emekliyim ve çalışıyorum ....SGK nın 25 Temmuz 2014 tarihli 2014/22 sayılı çıkardığı genelgesine göre emekli maaşım kesilmiyor.Barmer ve Aok beni sağlık güvencem olduğundan dolayı aile sigortasına kabul etmiyor fakat DAK kabul ediyor sence kim doğru?diğer sorum herhangi bir işsizlik durumunda alg 1 alabilirmiyim?bu arada vegi denkleştirmesinden dolayı emekli maaşımı bildirdim.teşekkürler...
    ALG 1 almak için İşsizlik kasasına prim yatırman gerek sadece vergi ödemek veya bildirmekle olmuyor.
    Bu yüzden serbest meslek sahipleri prim ödemedikçe işizlik parası alamıorlar

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayınbaban ve sen hukuki olarak, istemeyerek olsada, suç işlemiş bulunuyorsunuz.

1. Bir insanın gercekten yatıp kalmadığı bir yerde Anmeldung yapması Einwohnermeldegesetze göre suçtur.

2. Sende bu iş karıştığın için suç işlemiş oluyorsun.

3. Targo-Bank üzerinden aylığını Türkiye'ye yollatmasıda Alman Emeklilik kurumina karşı suçtur. Almanya Emeklilik kanuna göre emekli aylığını kendi kafana göre aktaramıyorsun. Gayınbabam dürüst davransaydı, güzelce Alman emeklilik kurumuna, yabacılar polisine Türkiye'ye döndüğünü bildirmesi gerekirdir. Bilmiyorum bir özür değildir. Alman kurumlarına sorsaydınız doğru yolu gösterirlerdi. Ama bizim topsal sıkıntımız, devlet kurumuna sormak olmadığı gibi, kafamıza göre iş yapmak.

Gayınbaban yapması gereken:

Türkiyede oturduğu SGK Yurt dışı hizmetler dayresine Alman Emeklilik numarası ile gidip emekli aylığını Türkiye'ye aktarmak için başvurması gerek. Almanya'daki Emeklilik aylığı direkt olarak Türkiyedeki hesaba yatırılmaz. Alman Emeklilik Kurumu parayı Ankaradaki SGK'ya veriyor. Anakaradaki SGK gayınbabanın evine en yakın Ziraatbankasına Avro hesabı açıyor ve aylığını her ay Avro olarak yatırıyor. Ziraat Bankası hariç olmuyor.

Sen bu işlemi gayınababan adına burdan yapamazsın. Birincisi vekaletin yok, ikincisi Alman Kurumu gayın babanın yaşadığına emin olmak istiyor. Mecbur Türkiyeden yapacak. İşlemlerin bitmesi üç ay sürüryor. Hızlandırmak mümkün değil. Para bir sefere mahsus birikmiş olarak gelir. Bu sürede ne yiyece kimsenin umrunda değil, çünkü kendi suçu.

Gayınbabanın veya senin başına bir ceza gelirmi?

Teoride gayın babana ve sana belediyeye yalan beyan vermekten para cezası gelebilir. Ancak belediyeye maddi bir zarar acmadığını için büyük ihtimal.

su üstte yazdiklarini belgelerle ispatlasana sen !!!
    vatandasi niye korkutuyorsun öyle bilip bilmeden ?

yazdiklarnin hic birisi dogru degil

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı clon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su üstte yazdiklarini belgelerle ispatlasana sen !!!
    vatandasi niye korkutuyorsun öyle bilip bilmeden ?

yazdiklarnin hic birisi dogru degil
    Sevgili arkadaşım,

iddia sahibi iddasını ispatlamaktan mükellefdir. Yazdıklarım hepsi 100de yüz doğru.

Sen saniyorsunki, bunların hepsini bir masal kitabı acınca okuyup anlayabileceksin. Böyle olsa, hukukcuya gerek kalmaz.

Senin güzel hatırın mesela Krankenkasse kuralını söyleyim. Alman-Türk Sosyal Güvenlik anlaşmasının 14. maddesini 1. Fıkrası.

Paranın doğru bir şekilde Türkiye gönderilmesi. Yaz google "Broschüre Arbeiten Leben in Deutschland unn in der Türkei"

Öburleride var, ama sana yalan borcum yok. Zaten senin icinde yazmadım. Diğer arakadaşlatın kafası karışmasın diye bir ikisini gösterdim.
    Herkes neyi beyinirse öyle yapsın. Kurban bayramında her koyun kendi bacağından asılır.

6. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldığın aylık nenkadar (brüt)

8. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)