PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emeklilik ve Depresyon Belirtileri word docx

batum
29 Mayıs 2024, 09:48
Arkadaslar Emekli olma yolunda depresyon ile ilgili bilgiler
internetten toplama Word Datei

Rar sifresi: depresyon
Download Link : https://dosya.co/tb6m30ymko8d/depresyon.rar.html

Vorbereitung Gespräch beim Vertrauensarzt Depresyon Belirtileri,Fangfragen,

Bende cogunun bende oldugunu söyledim
(yalandan kimse ölmez korkmayin)

Depresyon Belirtileri derken

Arkadas önce sunu belirteyim
1-Herhangi bir Doktora gittiginizde nasilsiniz derse,kesinlikle iyi oldugunuzu demeyin
2-yükledigim yazilarda yazan Deprssyon belirtilerinin cogu sizde olmasa bile,Tedavi icin gittiginiz Doktora sizde oldugunu söyleyin

Dünyada Hic bir doktor Beyninize girip sizde olup olmadigini kontrol edemez

Rammstein
29 Mayıs 2024, 18:26
Hic utanmiyorsunuz galiba ? Ahlak, insan hakki, Yukarida bir ALLAH in oldugu ve bizi her daim gordugu gercegi vsss..

Acligimdan olecegimi bilsem, ilk once kendime saygim olsun isterim.

batum
29 Mayıs 2024, 19:14
Hic utanmiyorsunuz galiba ? Ahlak, insan hakki, Yukarida bir ALLAH in oldugu ve bizi her daim gordugu gercegi vsss..

Acligimdan olecegimi bilsem, ilk once kendime saygim olsun isterim.

Seni ilgilendirmeyen konulara burnunu sokma
Kimseninin ekmegini sen vermiyorsun

-------------------------------------------------------
Sen baska bir konudada Baskasina aynisini yazmissin
yasliligin cok kötü olacak ac kalacagindan korkuyorsun herhalde

@dadaloglu3865

Yerinde olsaydim yukardaki insanin dediklerini yapmazdim. Ac kalacagimi bilsem de ahlakli olurdum.

Hic unutma ; yukarida bir ALLAH var ve o bizi goruyor ve duyuyor. Yani bu dunyanin birde obur tarafi var.

6 Euroya Kacak iptv de bakiyorsun

@Fun2010 : 5 euro verdik 6 ay izlicez neredeyse. Hemde problemsiz bir sekilde. Yani eline koluna saglik birader, Tesekurler.

Istanbul bogazini canli gosteren kameralar var. Gemilerin falan gelip gectigini gormek hosuma gidiyor.

Acaba bunlardan birkac tane eklemek mumkun mu ? Onlarca gereksiz kanal var. Bunlarin yerine, dunyada guzel olan yerlerin canli kameralari eklenebilir mi ?

" times square " , " eiffel tower " , " bosphore istanbul " gibi.

Rammstein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
@webci ; elinizde saglam kanallari m3u seklinde listeleyip vermeniz mumkun mu ?

Para verip almadigin programlar

Arkadaslar "" Adobe Photoshop CC 2018 x64 v 19.0.0.165 Multilingual "" tekrar yukleme yapabilecek arkadas var mi ?

sonra gelip bize burda Hak Huk Müslümanlikdan
Bunu forumdan atin diye Adminlere Modlara sesleniyorsin

seni de atsinlar o zaman
Ben senin yapdigin seylerin 3 de 1 ini yapiyorum

webci
29 Mayıs 2024, 19:17
Malesef calisabilecekken boyle yollara basvurmak,gectim imansizlari,bir muslumana yakismaz..bizim meselemiz itikatimizin sakatligi,felce ugramis olmasi..burada oncedende yazdim;
Musluman
Yer icer sukursuzdur
Calar cinayet isler
Helal haram karakter bilmez
Devamli yalniz yasar ve ölür
Ama mümin bunun tam tersidir..
Her isimizde herkes boyle bende suruye uyayim olmaz..senin icin dogru neyse o olmali..
Ben cevremden cok duydum bu islere girip ne rezillikler yapanlari..
Her koyun kendi bacagindan asilir ve bana dokunmayan bin yasasin yahudi kafasiyla insanlari bu duruma getirdiler..

Rammstein
29 Mayıs 2024, 19:26
Buradan mod'lara sesleniyorum: Eskiden biz boyle degildik.

Konuyu acan kisi ile ayni formu paylasmak istemiyorum. (forumda fazdigi yazilara bakin).

Ne zamandan beridir 20 yildan fazladir uyesi oldugumuz bir forumda boyle konular acilabiliyor ?

Ve neden hala bu konulari acan kisileri aramizda barindiriyorsunuz ?

Dupeduz insan aldatma, kandirma gibi seyler forumda islenebiliyor ve mod'lar birsey yapmiyor ?

Konuyu acan kisiyi (ve ayni karekterde) bu forumda gormek istemiyorum.

batum
29 Mayıs 2024, 19:32

Konuyu acan kisi ile ayni formu paylasmak istemiyorum. (forumda fazdigi yazilara bakin).

Ne zamandan beridir 20 yildan fazladir uyesi oldugumuz bir forumda boyle konular acilabiliyor ?

Ve neden hala bu konulari acan kisileri aramizda barindiriyorsunuz ?

Dupeduz insan aldatma, kandirma gibi seyler forumda islenebiliyor ve mod'lar birsey yapmiyor ?

Konuyu acan kisiyi (ve ayni karekterde) bu forumda gormek istemiyorum.

Burda bu Bölüm Admin ve Modlarin kararlariyla acildi
simdi böyle bir bölüm acildi ,Emeklilik bölümünde her yazana Hakaret edip;bunu Forumdan kikleyin diye kücük cocuklar gibi aglayacakmisin ?

Sana ne ? Milletin parasini ekmegigini senmi veriyorsun
isine gelmiyorsa girme foruma

Sen benimkinden önce kendi karekterini sorgula

Foruma daha dün üye olmussun eskiden bahsediyorsun
Bizler 90 li yillardan beri burdayiz sen gibi 2016 dan beri degil

murat39
29 Mayıs 2024, 19:47
Arkadaslar zaman ayirip emek verip bilgilerini paylasiyorlar.

Mantikli gelmediyse okur gecersiniz.

Genc nesil farkli algilar. 50 li yaslardakiler hastalik ve problemler le cikmazda olanlar farkli algilar.

Onun icin dir ki icerilik küfür ve siyasi boyut bord kurallarina aykiri olmadikdan sonra kafaniza yatmadiysa okur gecersiniz.

Burada Batum usta da basindan gecenleri paylasiyor, o durumda olanlar okur bilgi sahibi olurlar.Dikkat edilmesi gereken yerler anlatiyor.
Hastalik süreleri ..zaman asiminda basa gelecek olaylar..hakkinda paylasimda bulunuyor.

Doktor raporlari ve problemler inandirici birbirini baglamasi gerekir ki.Emeklilik - Schwerbehinderung yolu acilsin.
Gutachterleri ve Schwerbehinderung öyle sanildigi gibi lafla sözle kolay alinacak bir olay degildir.

(Olayda konusma probleme yardimci olacak bilgiler ufak bir cekirdek kabugudur.)

Haziran
29 Mayıs 2024, 19:56
Arkadaslar biraz sakin olun.
Bizler Türk olarak o kadar haksizliklara maruz kaliyoruz ki,
Batum arkadasa hak vermemek elde degil.
Birbirimizin fikirlerini uygun görmeyebiliriz.Okur geceriz kafaya takmamamak gerekir.

batum
29 Mayıs 2024, 20:05
Arkadaslar birsz sakin olun.
Bizler Türk olarak o kadar haksizliklara maruz kaliyoruz ki,
Batum arkadasa hak vermemek elde degil.
Birbirimizin fikirlerini uygun görmeyebiliriz.Okur geceriz kafsya takmamamak gerekli.

Bizim burda sizlere yemin ederim en az 200 Türk benden önce 2018 senesinden Genc yaslarda Emekli oldu (40-45 yaslarindan)
onlara ne yapdin nasil yapdigim diye sordugumda bana hic biri nasil yapdigini demedi ve anlatmadi

Hic biride Hasta degildi sapasaglamdi
Ama Doktora gidp aglayip sizlayip Emekli olmuslar

Ben bütün zorluklarla savasarak basardim
sizlerinde bundan yararlanmasi icin burda tecrübelerimi paylasiyorum
özelden,de yazarak bilgi veriyorum

Üyenin biri gelmis
Bu Karekersizi burdan atin diyor ;) ;) ;) ;) ;) ;)

sizlete yardimin Dokunursa
Böyle karektersizlige raziyim

webci
29 Mayıs 2024, 20:16
Zaten burada yazilacak ve tavsiyelerle bir insanin emekli olmasi soz konusu olamaz..
Insanlar nasil istiyorsa ve neyi basarmak istiyorsa ona muktedirdir..itip kakmayla zorlama ve tavsiyelerle bir insani yola getiremezsiniz..insan da idrak ve şuur vardir,dogru yolu kendi bulur..bilelimki buraya yazanlarin yuzde kacta kaci kendi bildigi digruyu yapiyor..
Insanlarin en kotusu yapmadigini baskalarina tavsiye edendir..kaldiki kavgalar bosyere..

Erdoğan
29 Mayıs 2024, 20:26
Selam Arkadaşlar,

Ben bundan 22 sene önce bir iş kazası geçirdim bileğimin üzerine cam düştü ve sol kolum sakat kaldı Emeklilik kasası yüzde 30 sakatlıkık verdi 3 sene boyunca 800€ euro para aldım ve beni tekrardan kontrole gönderdiler tam iki saat iskence yaparcasına sinirlerden sinyal aradılar iki saatin sonunda ufak bir sinyal bulduğunu iddia etti ve benim emekliligi durdurdular iki kez mahkemeye gittim Hindistanlı doktorun almancası bile yok bulduğu sinyal iddiası yüzünden mahkemeyi kaybettim ve 20 sene gecmesine rahmen elimde zerre kadar düzelme olmadı 40 senelik hakkımı yediler siz burda hak hukuktan bahsediyordunuz gevura kazandırdıgınız her euro bize kurşun olarak geri dönüyor bunuda onutmayın

webci
29 Mayıs 2024, 20:32
Selam Arkadaşlar,

Ben bundan 22 sene önce bir iş kazası geçirdim bileğimin üzerine cam düştü ve sol kolum sakat kaldı Emeklilik kasası yüzde 30 sakatlıkık verdi 3 sene boyunca 800€ euro para aldım ve beni tekrardan kontrole gönderdiler tam iki saat iskence yaparcasına sinirlerden sinyal aradılar iki saatin sonunda ufak bir sinyal bulduğunu iddia etti ve benim emekliligi durdurdular iki kez mahkemeye gittim Hindistanlı doktorun almancası bile yok bulduğu sinyal iddiası yüzünden mahkemeyi kaybettim ve 20 sene gecmesine rahmen elimde zerre kadar düzelme olmadı 40 senelik hakkımı yediler siz burda hak hukuktan bahsediyordunuz gevura kazandırdıgınız her euro bize kurşun olarak geri dönüyor bunuda onutmayın

Tamda bundan bahsediyoruz..pireye kizip yorgani yakmak..
Sabirsizlasip hiddetlenip bize yapilan haksizliga kizip hak kazanma yolunda haksiz kazanc elde etmek..
Yazmasi kolay ama anlama idrak ve uygulamasi,icinden cikilmasi zor bir durum .

Erdoğan
29 Mayıs 2024, 20:36
Batum sana Çok teşekkür ederim kardeşim burda ahlak polisligini yapanlar ilk önce kendine baksın programlar iptv ler havada ucusuyor sıkıyorsa para verip alın..����

Erdoğan
29 Mayıs 2024, 20:41
Ne sabrından bahsediyorsun..? yaş 60 iş bitmiş™ daha halen sabır öylemi pire dediğin benim hayatımın yarısı insanın kendi basına gelmediği zaman konuşması kolay tabi anca ceken bilir sen nerden bileceksin..

webci
29 Mayıs 2024, 20:44
Batum sana Çok teşekkür ederim kardeşim burda ahlak polisligini yapanlar ilk önce kendine baksın programlar iptv ler havada ucusuyor sıkıyorsa para verip alın..����

Arkadasim insanlara bos yere iltifatta bulunmayi birak,ayrica burda tartisilan ahlak polisligi degil egri ve dogru..biz yazsakda kimseye de egri veya dogru ol demedik,,ahlak polisligi ne kadar cirkef bir kelimeyse bunu ucuz bir iptv ile kiyaslamakda okadar ucuz..
Burda ben ne batum ustayi ne seni nede bir baskasini elestiriyorum,anladigin gibi yazdiklarim beni baglar sadece bir gorus no tavsiye ve no kotuleme..
Istedigin gibi ol ama burada gosteris yapma bahanesiyle bana bulasma...

batum
29 Mayıs 2024, 21:19
Konuyu temiz olsun diye tekrar acdimdi
Nerelere gitti

Tartismaya gerek yok

Haziran
30 Mayıs 2024, 00:46
Arkadaslar bu Foruma gelenler zaten ya Müzik, ya Film, ya Program veya Uygulama indirip yada IPTV satin alarak insan hakki yemiyormu?
Eger burdaysak muhakkak bu yukarda saydiklarimdan en az birini yapmisizdir.
Ilk taşı günahsiz olaniniz atsin.

webci
30 Mayıs 2024, 01:07
Arkadaslar bu Foruma gelenler zaten ya Müzik, ya Film, ya Program veya Uygulama indirip yada IPTV satin alarak insan hakki yemiyormu?
Eger burdaysak muhakkak bu yukarda saydiklarimdan en az birini yapmisizdir.
Ilk taşı günahsiz olaniniz atsin.

bunu zaten yazmana veya hatirlatmana gerek bile yok.......
duzgun dinine bagli biri burada olmaz,,yeri bellidir,,,
buraya gelen kesin bir yamukluk pesindedir,,,,,,,,,,,,,juhu

mxm
30 Mayıs 2024, 10:29
Almanya sosyal bakimdan iyi bir ülke ancak emeklilik acisindan berbat bir durumda.
Bence sosyal yardimlarin tamamini kaldirip hepsini emeklilere yönlendirmeleri daha adil bir yöntem olurdu. Ben basa gelsem tek kurus sosyal yardim vermezdim.
Sosyal yardim hakikaten calisamayanlar icin olmali, uyduruk konularla sosyal yardim olmamasi gerekirdi. Adam iltica ediyor her türlü yardimi aliyor, böyle bir sey cok sacma. 9 cocuk getiriyor, kendine mi ait o dahi belli degil cocuk basi aldigi para calismamasi icin yeterli bir sebep.
Emekli maaslari Almanya icin müthis düsük, bunu herkes biliyor. 5000 Euro maasla calis, emekli ol, aniden yarisini maas olarak versinler, ne kadar sacma bir mantik. Sanki emekli olunca giderler de aniden yari yariya düsüyor. Bari %70 falan olsaydi yine fena olmazdi ama %48 veriyorlar yahu.
Yani alavare dalavere yapanlari bu konuda anlayabiliyorum.

Rammstein
30 Mayıs 2024, 14:01
Arkadaslar oncelikle soyleyeyim, cok dindar falan sayilmam. Cuma dan cumaya hesabi.
Soylemek istedigim seyin din ile bir alakasi yok.
Ne desem de ne anlatsamda herkez kendi isine geldigi gibi anladaigi belli. Bir Allahin kulu da cikip soylediklerimin dogru oldugunu dile getirmemis. Demek ki ben yanlis dusunuyorum.
Neyse, uzatmanin bir anlami yok. Iptv dediginiz sey (6 euroya) forumda yoneticiler, canak takamayan, Turk tv lerine bakamayan insanlar icin yapmisti. Sadece sifresiz trt, atv, show vs.. gibi kanallardi.
Uyelik tarihime bakip sen daha dun uye olmussun diyen, kendi uyelik tarihine baksin. 2016 te board yeniden basladigindan eski uyeliklerin silindigini bilmesi lazim. Cehaletine veriyorum.
Emeklilik sistemi tum ulkelerde kotu ve haksizliklar olabilir. Ama bu degildir ki; "doktor nasil kandirilir, insan nasil aldatilir" ustelik birde gelip burada ovunerek anlatmak iyi birsey degil. (BENCE). Ama siz bunu normal gorup, aldiginiz parayi cocuk colugunuzla yiyebiliyorsaniz problem yok.
Bu konuyu uzatmak istemiyorum, isteyen istedigini yapsin.

bananajoe
30 Mayıs 2024, 15:06
yalan da kar var diyen yanılır, seytanin duzagna düser, seytan da insanin em büyük düsmani.
seytana da güvenirsek vay halimize

mxm
30 Mayıs 2024, 18:55
Rammstein, devlet eger haksiz kurallar koymussa halk da ona göre davranabilir bence. Beamter olanlar Rentenkasseye tek kurus ödemeden normal emekliye oranla dünya kadar emekli maasi aliyor.
Bu bence en büyük haksizliklardan biri. Durum gayet acik ve secikken Beamter olanlardan emekli kasasina kesinti yapilmamasini hic bir sekilde savunmak mümkün degil.
Bu aynen Türkiye´de merkez bankasinin zarar etmesine ragmen Bankanin yöneticisine iyi bir ödül verilmesine benziyor. Yani kanunlar halk icin yapilmamislarsa bu tür hukuk disiliklar daima olacaktir.
Sen düsüncende haklisin temelinde ama sistem senin düsündügün kadar düzgün degil.

batum
30 Mayıs 2024, 19:18
Arkadaslar oncelikle soyleyeyim, cok dindar falan sayilmam. Cuma dan cumaya hesabi.
Soylemek istedigim seyin din ile bir alakasi yok.

Ne desem de ne anlatsamda herkez kendi isine geldigi gibi anladaigi belli. Bir Allahin kulu da cikip soylediklerimin dogru oldugunu dile getirmemis. Demek ki ben yanlis dusunuyorum
.
Neyse, uzatmanin bir anlami yok. Iptv dediginiz sey (6 euroya) forumda yoneticiler, canak takamayan, Turk tv lerine bakamayan insanlar icin yapmisti. Sadece sifresiz trt, atv, show vs.. gibi kanallardi.

Uyelik tarihime bakip sen daha dun uye olmussun diyen, kendi uyelik tarihine baksin. 2016 te board yeniden basladigindan eski uyeliklerin silindigini bilmesi lazim. Cehaletine veriyorum.

Emeklilik sistemi tum ulkelerde kotu ve haksizliklar olabilir. Ama bu degildir ki; "doktor nasil kandirilir, insan nasil aldatilir" ustelik birde gelip burada ovunerek anlatmak iyi birsey degil. (BENCE). Ama siz bunu normal gorup, aldiginiz parayi cocuk colugunuzla yiyebiliyorsaniz problem yok.
Bu konuyu uzatmak istemiyorum, isteyen istedigini yapsin.

1-Ben cumayada gitmiyorum,icin rahat olsun

2-Benim söylediklerimin dogru oldugunu belgelemek icin her belgeyi burda acikca sunupda ,Bazi fesat insanlarin beni sikayet etmelerini bekleyim ?
(Ama merak etme bir iki güvendigim kisiye özelden gönderdim)

3-iptv olayi Bakdigin kannallar ulusal kanallar bile olsa,6 euroyada olsa sonucda kacak illegal yollardan izliyorsun(kimden ve nerden aldigin önemli degil)

4-üyelik Tarihime gelince
Ben kapidan atilip Bacadan Girenlerdenim,Benim bu ilk Foruma üye oldugumda 90 li seneler Adminin Niki Akinci idi.Akinci birakdikdan sonra GSWORLD vardi,baskalarinin yüzünden 5-6 kere kiklendim
ama her zaman yedek üyeligim vardi yine girdim )Cahilim ya böyle seleri nasil akil etmisim hayret)

5-Emeklilik Konusu
konuyu oku sorun yok,Ama niye öyle yaziyorsun
1 inci 2 inci Nesil Türkleri is yerlerinden ezdiler,Zorla her isi yapdirdilar,bizim 1 ve 3 inci nesil cok cekdi

1 inci Nesil den fazla insan kalmadi buralarda hatta cogu vefat etti

2 inci nesil ise cok zor sartlarda 50-60 yasina kadar yapilan haksizliklara boyun egdi belirttigim yaslara kadar ezildiler
pisikojik ve bazi Hastaliklarla ragmen calisidiriliyorlar,Ayni durumda olan Almanlar ise Emekli

Bizler simdi Bu Arkadaslara tecrübe edindigimiz konularda yardim etmeye calisiyoruz

Seninle Aramizda bir sey yokken sen bana Karektersiz yazdin .Ben sana yine kötü bir sey yazmadim,ne burdan nede Özelden

Neyse fazla yazmaya ve kizmaya gerek yok.Bazen forumlarda böyle seyler oluyor

Önemli olan insan gibi yazisip anlasa bilmek

Haziran
30 Mayıs 2024, 20:25
@Rammstein,
dostum yukarda yazdiklarinla simdi yazdiklarin arasinda celiski var.
Yukarda

simdi ise
Soylemek istedigim seyin din ile bir alakasi yok. diyorsun.

Sen böyle yazarsan tabiki baskalarida sana , bu kadar hassas isen burda ne isin var der.

Herkes senin istedigin sekilde yazi yazmak zorunda degil hakaret ve küfür yazmadigi sürece, sen bakarsin hosuna gitmez ise baska bir konuya gecersin, okumazsin.
Sana bir atif varsa, hakeret varsa, küfür varsa o zaman Moderatöre sikayet edersin ve terbiyen ölcüsünde cevap veririsin.

bu sekilde yazarsan tabiki tepki alirsin.

Ikincisi keske burda Almanyada yasayan özellikle Türklerin karsilastigi haksizliklari giderebilsekde bizlerde böyle yollara basvurmasak.
Ve bu yollara Almanlarda basvuruyor , oysa onlar zorlanmadan bircokseyi aldiklari halde.
Facebook 'da Reha'ya nasil gidilir, orda neler yapilmali, nasil davranilmali diye almanca sayfalar var.Bu bilgi paylasimi sadece biz Türklere has degil.

batum
30 Mayıs 2024, 21:05
Facebook 'da Reha'ya nasil gidilir, orda neler yapilmali, nasil davranilmali diye almanca sayfalar var.Bu bilgi paylasimi sadece biz Türklere has degil. .

Almanca sadece Nasil EM rente olursunuz diye FORUM bile VAR
Hatta youtube bakin Avukatlar Bile Akil veriyor

Biz Amele ve cahil halimizle bildigimiz ve ogrendigimiz Bilgileri paylasiyoruz diye elestiri aliyoruz
Haram maram diye

Haram filan degil,Herkes kendi ödedigi parayi geri aliyor baskalarinin 1 cent,i bile kimseye gecmiyor
Da Passt schon Rentenkasse auf

iskete
06 Haziran 2024, 06:45
burada herkes hakli arkadaslar :)
eskiden malulen emeklilik daha kolaydi 80,90,2000 e kadar sonradan baktilar emekli olan cok calisan az isileri daha siki tutuyorlar kolay kolay emeklilik yok gercekten hasta degilsen
biri birine yok sen insanlari yanlis yönlendiriyorsun yok sen iptv bakiyorsun yok su bu bosverin bu tür kavgalari degmez
her türlü dalavere yada hak yemek baskasinin riskini almak mani olmak yani saymakla bitmez dinen ahlaken iyi degil birisi diyor numara yapacaksin emekli olmak icin birisi ip tv yada beles program indirmis ikiside farkli konular ama iki konuda hakmi degil
emekli olmak icin numara yapacaksin diyen arkadas pisikolojik sorunlardan dolayi daha kolay emekli olabilirsin demesi daha mantikli olurdu zaten gercekten pisikolojik sorunu olan emekli olabiliyor numara yapmak bu pisikolojik sorunu olmayanlar icin gecerli ve bunu emekli olmak icin yapan binlerce insan var sorun yok bence 40 sene calismis hakkini erken almak istiyor olabilir bunun inceliklerini özelden anlat mesela (soran olursa)
beles iptv bakan ve beles program indirmis arkadas icin bunu herkes yapiyor yapmayan cok azdir burada hic kimse sütten cikmis ak kasik degil
müslümanlar domuz eti yemez neden haram ama icki icen bile domuz eti yemez cünki haram zina yapanda domuz eti yemez neden haram bu konu böyle uzayip gider
yaptiklarimizin cok sey bence dört dörtlükte degil kimse diyemez burada ben dört dörtlük insanim herkes öyle yada böyle birseyler yapmistir
sonuc herkes iyilik yapmaya calisiyor bu önerileri alan alir almayan almaz kimse kimseye karismasin bence
ileride belkide bu öneriler bu iptv izleyen arkadasa lazim olacak lan biri böyle yazmisti diyecek :)