PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Freiwilligerentenversicherung ödeyerek eksik bekleme sürelerinizi doldurabilirsiniz

Haziran
05 Haziran 2024, 10:01
Arkadaslar bir bilgi daha sunuyorum sizlere.

Örnegin 35 yil bekleme sürenizi dolduramiyorsunuz %50 Schwerbehinderung GdB'niz var
62 yasinda %10.8 kesinti ile veya %50 Schwerbehinderung GdB'niz yok 63 yasinda %14.4 kesinti ile emekli olmak istiyorsunuz ama 35 yili dolduramiyorsunuz eksik 2-3 seneniz var.

Bu 2-3 yili Freiwilligerentenversicherung (Istege bagli Emeklilik sigortasi) yaptirip hem Beitrag ödeyip Rentenpunktenizi arttirmis hemde bu 2-3 yili ödemis 35 yil bekleme sürenizi doldurmus oluyorsunuz.Bir tasla 2 kus yani.
Ama bazi uyulmasi gereken kurallar var:
- Almanyada yasiyor olmalisiniz, Türkiyede falan yasiyorsaniz olmuyor.Alman vatandasliginiz varsa Türkiyede yasiyorsanizda oluyor.
- Bu eksik 2-3 yili birden ödeyemiyorsunuz
- Aylik olarak ödeyebiliyorsunuz (2024 yili ile aylik Mindestbeitrag 100.07 €.)
- veya her yil 31 Mart tarihine kadar bir gecmis yili ödeyebiliyorsunuz (12x100.07=1200,84 €)

Not: Freiwilligerentenversicherungsbeitrag ödemesi hem Wartezeit olarak hemde Beitragszeit olarak sayilir.

Dolaysiyla emekli oldugunuzda alacaginiz ayligin artmasinada neden olur.

webci
05 Haziran 2024, 10:26
Iyi guzel ustada o sartlarin dortdortluk gidecegini bize kimse garanti edemez..heran issiz olabiliriz,heran hasta olabilirsiniz,,sigortadan medet umup bu sartlari kabul etmekdense kendiniz odemeniz daha makbul..
Goruyorsunuz demi arkadaslar sistem insanlari nasilda kelebek gibi her yere ucuruyor..

Haziran
05 Haziran 2024, 11:21
Iyi guzel ustada o sartlarin dortdortluk gidecegini bize kimse garanti edemez..heran issiz olabiliriz,heran hasta olabilirsiniz,,sigortadan medet umup bu sartlari kabul etmekdense kendiniz odemeniz daha makbul..
Goruyorsunuz demi arkadaslar sistem insanlari nasilda kelebek gibi her yere ucuruyor..

Yüksek maas alabilmek icin Rentenpunkte'ni arttirabilmek icin ve Wartezeiti doldurabilmek icin bir bir olanak, bir imkan.
Kelebek gibi nereye ucuruyor? Ne Sistemi?
Aslinda sunulmus iyi bir imkan bazi insanlar icin.
Baktin ödeyemiyorsun hemen cikabiliyorsun.

Bu Sigorta degil Istege bagli emeklilik ödenegi!
Sen sanirim Freiwilligekrankenversicherung ile karistirdin.

webci
05 Haziran 2024, 11:29
Usta ben hicbirseyle karistirmadim..ben hem calisiyorum hem de eksik senelerim var..bu imkan banada sunulmali..ben issiz ve calismiyor olamam..odemem gerrken bir suru yukumluluklerim var ve bundan faydalanmam gerrkli..issiz olacam oyle bekliycem ve 100 euroda sigorta odiyecegim..
Kusra bakmada manyak bisey..
Varsa uyan yapsin,adim gibi eminim bu dumenin suyuna kimse gitmez..bilgi icin tsk..

Haziran
05 Haziran 2024, 11:44
sigortadan medet umup bu sartlari kabul etmekdense kendiniz odemeniz daha makbul...

yazmissin ya ben Sigorta ile karistirdin sandim.Neyse imkani olan yapar, herkes yapacak diye birsey yok.
Benimki bilgi amacli.Eksik yillari olanlarin doldurabilmesi icin.
Bu imkan senin icinde var ama sen zaten calisiyorsun 35 yili calistigin esnada zaten dolduruyorsun.

Calisan kisi zaten yillarini dolduruyor calistigi esnada. Benim bu dedigim calisma imkani olmayan yada ne bileyim durumu iyidir ev kirasi geliri falan vardir calismiyordur artik, ama emekli olmasi icinde Wartezeiti yetmiyordur.Bu sekilde ödeme ile Wartezeitini doldurur.
Bazilarinin Saydiracak baska okul, askerlik veya cocuk bakimi gibi süreleri olmayabiliyor.
O zaman bu durumdan yararlanabilir.

Sen neden sadece kendini algiliyorsun ki?
Herkesin durumu farkli farkli.
Bir cok Ev hanimi var, onlar bu sekilde Wartezeit doldurabilir.Unutma bu dünyada sadece biz Erkeler yasamiyor, Hanimlarda var !
Örnegin bir ev Hanimi 20 yil calismis 3 de cocuk bakmis etti 29 yil. Geriye 6 yili var yasi olmus 50.
50 yasindan sonra ise girmek istemeyebilir.Ayda 100 € ödeyip 35 yilini tamamlar 63 yasina gelince emekli olur.