PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arbeitsamt ve Krankengeld

EnesD58
22 Haziran 2024, 22:32
Selam arkadaslar,

Is yeri kapandigi icin 16 sene sonra hayatimda ilk defa Arbeitsamta gitmek zorunda kaldim.
Bir aydir Arbeitslosengeld aliyorum.
6 haftadan fazla krank yapsam ve Krankengeld alsam, Arbeitslosengeld süresi donuyor mu ?
Örnek 3ay Arbeitslosengeld aldim ve Krankengelde düstüm. 6 ay Krankengeld aldim ve krank im bitti.
Alacagim Arbeitslosengeld halen 9 ay mi yoksa Krankengeld aldigim süre burdan düsüormu?
Ve miktari halen ay inmi kaliyor yoksa Yeni bir hesaplama mi yapiliyor ?

Herkese hayirli aksamlar

hOrOz
22 Haziran 2024, 22:56
Verlängert sich der Anspruch auf Arbeitslosengeld während der Krankschreibung?
Zwar erhalten Sie maximal sechs Wochen Arbeitslosengeld, auch wenn Sie krank sind,
jedoch wird Ihnen dieser Zeitraum nicht „gutgeschrieben“, also nicht zusätzlich hinten drangehängt.

Interbnette böyle yazıyor

Der Anspruch auf Arbeitslosengeld verlängert sich nicht um den Zeitraum, in dem Du krankgeschrieben bist

6 haftayı geçerirsen Krank bitince yeniden Arbeitslos melden yapman gerekli

dadaloglu3865
23 Haziran 2024, 00:14
bende çıkış almıştım 72 hafta bitince Arbeitsamt yazıldım en iyisi sizde devam edin krankengeld bitince tekrar Arbeitsamt a yazılın

Haziran
23 Haziran 2024, 09:39
ALG1 aldigin süre icinde 6 haftan fazla Krank yaparsan Krankengelde geciyorsun.
Artik Krankenkasseden KG almaya devam ediyorsun.
Krankengeld süresi(72 Hafta) bitince ALG1 almaya kaldigin yerden devam ediyorsun.ALG1 süresi uzamiyor, geriye kac ay kaldiysa o süreyi aliyorsun.

aksarayli
23 Haziran 2024, 10:33
izniniz ile bir düzeltme yapayim Krankengeld 78 hafta.

EnesD58
23 Haziran 2024, 11:48
Arbeitsamta düşmeden krankengeld alırsam bu olay oluyor. Yanliz şuan Arbeitslosengeld alıyorum. Horoz ustanın yazdığı gibi İnternete bende aynı yazıyı buldum. Aktif Arbeitslosengeld alınan durumdan bahsediyorum. 12 ay arbeitslosengeld hakkım var. Bu süre içinde Krankgelde düşersem 78 hafta KG alırsam ve bu bittiğinde AG1 tekrar devam ediyor mu?
Burda bir belirsizlik var. Haziran ustanın yazdığı farklı İnternete Horoz ustanın belirttiği farklı. Ondan bu soruyu sormak istedim.

Haziran
23 Haziran 2024, 15:29
izniniz ile bir düzeltme yapayim Krankengeld 78 hafta.

Evet ama ilk 6 haftasini zaten isiyeri veya Arbeitsagentur ödedigi icin geriye 72 Hafta kaliyor, o nedenle 72 Hafta diye yaziyoruz.

Hatta son 3 yil icinde baska yapmis oldugun Krank günlerde bu 78 haftadan düsüyor.

Haziran
23 Haziran 2024, 15:34
Arbeitsamta düşmeden krankengeld alırsam bu olay oluyor. Yanliz şuan Arbeitslosengeld alıyorum. Horoz ustanın yazdığı gibi İnternete bende aynı yazıyı buldum. Aktif Arbeitslosengeld alınan durumdan bahsediyorum. 12 ay arbeitslosengeld hakkım var. Bu süre içinde Krankgelde düşersem 78 hafta KG alırsam ve bu bittiğinde AG1 tekrar devam ediyor mu?
Burda bir belirsizlik var. Haziran ustanın yazdığı farklı İnternete Horoz ustanın belirttiği farklı. Ondan bu soruyu sormak istedim.

Neresi farkli?
ALG1 de iken Krankengelde gectin geri kalan ALG1 hakkin sakli kaliyor ama uzamiyor.Yani sen 3 ay ALG1 aldin gittin 72 hafta KG aldin geri geldiginde bu geriye kalan 9 ay ALG1'i almaya devam ediyorsun ama bu 9 ay tekrardan 12 ay olmuyor.
Ben bizzat su an yasiyorum ayni durumu.
15 ay ALG1 hakkim vardi 9 ay ALG1 aldim sonra Krankengelde gectim.Su an KG sürem bitmek üzere, Krankenkasse Arbeitsagentura gidip basvurun diye yazi gönderdi, Cuma günü Arbeitsagentura gittim geriye 179 gün yani yaklasik 6 ay ALG1 alma hakkimin oldugunu söylediler.

EnesD58
23 Haziran 2024, 16:29
Ben yanlış telaffuz ettim. Uzatma derken kalan 9 ayımı alıyormuyum dogrusu olacaktı. Yani uzatma değil. Teşekkürler ustalar

dadaloglu3865
23 Haziran 2024, 22:44
Evet ama ilk 6 haftasini zaten isiyeri veya Arbeitsagentur ödedigi icin geriye 72 Hafta kaliyor, o nedenle 72 Hafta diye yaziyoruz.

Hatta son 3 yil icinde baska yapmis oldugun Krank günlerde bu 78 haftadan düsüyor.

yanlışın son üç yılın krankengeld aldıklarını sayılmıyor bizzat kendim yaşadım

Haziran
24 Haziran 2024, 10:45
Krankengelde düstügün hastaliktan dolayi son 3 yil icinde belirli dönemlerde Krank yapmis isen ( 2 hafta, 1 hafta ,3 hafta gibi dönem dönem) o günler ve Krankengelde düsmeden önceki son 6 hafta gesamt 78 Haftadan düsüyor diye biliyorum.

dadaloglu3865
25 Haziran 2024, 01:34
Krankengelde düstügün hastaliktan dolayi son 3 yil icinde belirli dönemlerde Krank yapmis isen ( 2 hafta, 1 hafta ,3 hafta gibi dönem dönem) o günler ve Krankengelde düsmeden önceki son 6 hafta gesamt 78 Haftadan düsüyor diye biliyorum.

aynen öyle ben defalarca yaşadım daha bu gün bitti 78 hafta daha öncesi 3 krankengeld aldım sonrası yine en 72 hafta